Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

darek038

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    54
  • Rejestracja

Zawartość dodana przez darek038

  1. Miejmy nadzieję, że do wiosny będzie dostępny, jak wyłączymy CO i będziemy grzać same CWU.
  2. Jarecki ! Jakie zmiany są w sofcie 5.20 w stosunku do .5.14.
  3. Jeszcze jedno pytanie, czy ten max. czas rozciągnięcia przy pracy ciągłej jest taki sam jeśli sterownik jest np. na poziomie minus 6 jak dla poziomu plus 6 i mocy 8/16.
  4. W przedmuch teraz prawie wcale nie wchodzi. Max rozciągnięcie miałem 500s , 300s się bałem, ale do odważnych świat należy, ha, ha. Spróbuję.
  5. Ostatnio pisałem, że po załączeniu pompy cwu na stałe,to kocioł zaczął stabilniej pracować, ale kilka razy zauważyłem, że żar zszedł poniżej korony brucera. Obecnie palę borutą i oprócz tego zjawiska wszystko ok, nawet spieków wiele nie ma.Może ktoś wie jaki parametr ma wpływ na nisko schodzący żar.Moje nastawy to ;10/45, moc dmuchawy w czasie pracy 15% i 3% w postoju.
  6. Zgadzam się, że warto zainwestować w lepszy opał. W tym sezonie kupiłem groszek Boruta o wartości min.29 MJ ale wysokiej spiekalności i widzę że kocioł mniej spala. Paliłem nim pierwszej zimy ale mój sterownik wtedy nie miał regulacji mocy dmuchawy i było dużo spieków. W nowym sofcie dodali regulację i jest bardzo dobrze. http://paliwa_kwalifikowane.kwsa.pl/certyfikaty/swiadectwoNR10.pdf
  7. Kocioł kupiony 01.04.2009 r , to chyba starsza wersja brucera.
  8. Dokładnie nie wiem, miał 25 z Piasta i tyle.
  9. Próbuj, próbuj ja w zeszłym sezonie spaliłem 4t miału z piasta bez żadnego problemu, a też mam brucera tylko w innym kotle, ale to chyba żadna różnica.
  10. Może ktoś wie, czy jest możliwość załączenia pompki cwu na stałe w rt-09?
  11. Instalacja bardzo prosta , za kotłem zawór 4d a do niego podłączone grzejniki z głowicami termostatycznymi, miedzy zaworem 4d a kotłem jedno wyjście na podłogówkę zabezpieczone zaworem termostatycznym mieszającym i drugie do bojlera.
  12. bardzo dziwna rzecz: Trzy dni temu załączyłem pompkę do cwu na stałe, czyli pracuje non-stop i o dziwo kocioł zaczął pracować bardziej stabilnie,tem. waha się w granicach 2 *od zadanej i nie przechodzi w podtrzymanie. Wcześniej sterownik (tatarek rt 09) potrafił przeciągnąć nawet o 8*. Może ktoś podpowie dlaczego??
  13. Co znaczy moc minimalna, czy ustawia się, także moc maksymalną i czy na okres zimowy trzeba zmieniać moce min. i max ?
  14. Będę pamiętał i może do tego czasu Wlodek_PID doda wi-fi do Cobry
  15. Nareszcie coś słychać o testach cobry na rożnych obiektach. Mam nadzieje, że opinie testerów będą pozytywne i wyłapią ewentualne błędy ,wtedy może i ja na nowy sezon sprawię mojemu kociołkowi cobrę -jeśli cena będzie atrakcyjna.
  16. Dokładnie tak jest jak piszesz, jeśli masz ustawioną tz. 60* kocioł trzyma 60*. Obniż tz. do na przykład 50* i jak będzie potrzeba grzania cwu sterownik podniesie tem. kotła do 58*. Czyli parametr 52+53+54=58* i po nagrzaniu cwu wróci do 50*
  17. Narazie ustawiłem większą moc nadmuchu. Ale nadal uważam, że jeśli tem. jest poniżej zadanej i to o 10* to sterownik powinien podawać paliwo z pełna mocą u mnie 10s podawanie 50s przerwa aż tem. zacznie rosnąć. Z moich obserwacji wiem że następuje to po 3lub 4 podaniach paliwa z pełną mocą, tym bardziej,że sterownik na chwile wyłącza pompy CO.
  18. Tutaj masz odpowiedź: http://forum.muratordom.pl/showthrea...=1#post4425492 To alarm braku wzrostu temp., pomaga wykryć brak opału lub zerwanie zawleczki. Musisz inaczej dobrać parametry, aby temp. rosła. (inne granice nadmuchu lub krótsze przerwy podawania) Czytałem opis parametru 12b i nie mogę go zastosować do mojego problemu. U mnie tem. zadana była 52* a sterownik zatrzymał się na 42*, opał był, zawleczka nie zerwana. Wydaje, mi się że skoro aktualna tem. na kotle była poniżej zadanej to sterownik powinien podawać paliwo z pełna mocą(10s/50s) do czasu wzrostu tem. a to na pewno by nastąpiło po 3 ,4 podaniach paliwa, czyli w czasie około 4min.Parametr 12b ustawiony na 20min. Moim zdaniem jest jakiś błąd w programie , który właśnie u mnie się objawia. Ale tak jak sugerujesz spróbuje zmienić nadmuch podczas pracy z 24% na 35%.
  19. We wtorek Tatarek przysłał mi zastępczy sterownik RT09 pid soft 5.14 . Ustawiłem mu takie same parametry jak w odesłanym sterowniku czyli 10/50 i od tego czasu sterownik się wyłączył dwa razy mimo że tem. na kotle 42* (tem. zadana 52*). Komunikat na wyświetlaczu koniec pracy tem. nie rośnie.Co może być powodem takiej sytuacji.
  20. No i wszystko po staremu, kocioł hula z zadanej 55* do 64*, wartość p15. ale spieków prawie wcale.
  21. Suspenser, właśnie wprowadziłem podane przez Ciebie nastawy. Chwytam się wszystkiego, może coś w końcu na moim tatarku zadziała, ale decyzja i tak już zapadła --serwis.
  22. Suspenser , jaką masz liczbę przy literce p? U mnie znowu kocioł ,a raczej sterownik zwariował, chyba ciepło na dworze mu nie służy.
  23. Tak zrobię, jeśli nic się nie zmieni. Ale od dwóch dni kocioł się jakby ustabilizował. Zmieniłem mu nastaw na 9/50 , wyciągnąłem czujnik tem.kotła , który był owinięty kilkoma warstwami folii aluminiowej. Folie wyrzuciłem a czujnik włożyłem i docisnąłem do ścianki kawałkiem sprężystej blaszki. Teraz nie wiem co pomogło,z obawy przed powrotem problemów nic nie zmieniam, zasilania nie wyłączam i narazie jest ok.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...