Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

emilus18

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    1 399
  • Rejestracja

2 obserwujących

emilus18's Achievements

ELITA FORUM (min. 1000)

ELITA FORUM (min. 1000) (6/9)

10

Reputacja

  1. Ja mogę się tylko w kwestii kredytu wypowiedzieć - bank będzie przychylnie patrzył na drugą osobę jako kredytobiorca i nie musisz być wpisany w jakiekolwiek pozwolenia. Po prostu będziesz widniał jako druga osoba w umowie kredytowej.
  2. Tylko o kanałowych trzeba pomyśleć już na etapie budowy żeby gdzieś kanały schować. Więc wstępnie szukam tylko typu split... tym bardziej że mi "obsłuży" właściwe cały dół (kuchnia otwarta na salon i na przedpokój, "gabinet" zajmuje najmniejszy członek rodziny, więc przy otwartych drzwiach się i tak trochę schłodzi)
  3. Użytkuję WM od ponad 5 lat i jakoś nie mam problemów. 1. Mam grzałkę i załącza się automatycznie jak temp. na zewnątrz spada poniżej -5. Nawiewane powietrze ma coś koło 17 st., no chyba że jest poniżej -20 to może spaść do +14... ale klimat się ciągle ociepla 2. Jak jest kompletna cisza wokół to tak delikatny szum powietrza nie przeszkadza ani w normalnym użytkowaniu, ani spaniu. 3. Suche powietrze jest raczej zimą, ale jest i tak dużo lepsze niż z grawitacyjnej. Poza tym wystarczy u mnie otworzyć drzwi do pralni na noc kiedy pranie na sznurkach wisi albo łazienki po wieczornej kąpieli 4. na zapach z kominów sąsiadów niewiele pomoże niestety... ale z grawitacyjnej też będzie czuć to paskudztwo...i to nawet dłużej. 5. czytaj punkt 1 - koszt grzałki ok. 1000 PLN 5.
  4. Ja właśnie się zastanawiam nad klimatyzacją w domku jednorodzinnym... opcja multi-split niestety odpada ze względów finansowych - a przydałaby się w 3 pokojach na poddaszu, zostaje więc tylko pojedyńcza jednostka chłodząca salon+kuchnia ok 37m, w tym duże okno od południa. zastanawiam się tylko jak taka klimatyzacja ma wpływ na wentylację mechaniczną (czy powinno się ten czynnik brać pod uwagę). Jaka jednostka? Jaka cena jest warta uwagi?
  5. Płytki będą na pewno sporo tańsze niż drewniane schody. Co do samodzielnego montażu się nie wypowiem, bo nie wiem (osobiście sama bym nie montowała - za duży koszt wykonania schodów i jak coś się źle zrobi...)
  6. Niestety balustrady/balkony powinny być (mogą być prowizorki z desek zbite). Kierbud bez tego nie powinien skończyć wpisów w dzienniku. Z wykończonym pokojem się nie zgodzę (chyba że są jakieś "lokalne" wymogi - moi znajomi na betony się wprowadzali). Łazienki nie wiem. Najlepiej zapytaj w nadzorze.
  7. Jestem za dobrymi studiami w PL. Jeśli nie będzie Cię stać na dzienne (wbrew pozorom to niestety kosztuje...) to wybierz zaoczne i idź do pracy. Dobrze to wygląda a i uczelniane biura karier bardzo pomagają. Wiem że dyplom to nie wszystko, ale bez dobrego "papierka" wcale nie jest łatwo o fajną i dobrze płatną pracę. W międzyczasie ucz się języka (-ów). Wyjechać zawsze możesz. Ale musisz wiedzieć że życie za granicą nie jest usłane różami. Moja siostra wyjechała w 2001 do Belgii, parę lat później za facetem do Londynu (związek jednak nie przetrwał próby czasu i różnicy kultur o której ktoś wyżej pisał). Mimo świetnej znajomości języka i skończonych studiów w PL (dużo ją to kosztowało ale dała radę!!) ciężko było o legalną pracę, przyzwoite mieszkanie itp. Teraz ma się bardzo dobrze, ale to lata ciężkiej pracy i udowadniania innym że się potrafi czasem więcej niż oni. Czasem słyszę od niej w jakich warunkach żyją Polacy którzy wyjechali "za chlebem"... Włos się na głowie jeży:jawdrop:
  8. Wg mnie najpierw WM potem tynki. Nie będzie problemu z ewentualnymi przekuciami, kabelkami itp. Zadzwoń do wykonawcy i podpytaj.
  9. u mnie panowie od WM chcieli być pierwsi. Rury są dość duże i łatwiej się przebijać wiedząc że żadnych kabelków nie ma. Okna rzeczywiście by się przydały bo różne rzeczy dostają "nóżek" na budowie... choć dużo zależy od miejsca i szczęścia - u mnie były wszystkie instalacje położone bez okien i nic na szczęście nie "wyszło"...
  10. Ja od prawie 5 lat używam Thermomix. Zajmuje bardzo mało miejsca, bardzo estetycznie wygląda (nie chowam go i może dlatego jest częściej używany) i można w nim szybko zrobić naprawdę fajne rzeczy . Nie miałam żadnego miksera i doszłam do wniosku że skoro mąż ciągle chce coś kupić i trzymać w garażu (myjki ciśnieniowe, podkaszarki, kosiarki i inne pożyteczne w domu sprzęty) to ja też mogę mieć jeden raz coś fajnego i użytecznego Minus - cena niestety
  11. Ja na zewnątrz rurki mam schowane w ociepleniu (skrzynka na styku cokołu z elewacją). Nikt się o to nie czepiał. Wewnątrz - kuchnia i kotłownia są na różnych końcach budynku. Są więc dwie małe skrzyneczki na elewacji - inaczej rzeczywiście rurki musiałyby być widoczne w domu, co bardzo brzydko wygląda wizualnie. W kuchni rurka schowana za szafkami.
  12. Rurkę od gazu najlepiej schować pod ociepleniem, zanim będzie położone. Będzie bardziej estetycznie i nie trzeba kombinować. Dużo zależy jaką(z czego) masz wykończenie elewacji i cokół. Do tego dochodzi jeszcze zamontowanie skrzyneczki gazowej. Jeśli już nie dasz rady inaczej to zostaw sobie trochę materiałów z wykończenia na "poprawki". Technicznie nie ma problemów - tyle że na przyłącze dość długo się czeka.
  13. Zdecydowanie powiększyć Ja powiększyłam więcej a i tak miejsca na "garażowe śmieci" mi brakuje. Auto, rowery, regały, trochę drewna do kominka żeby za każdym razem w zimie nie latać na mróz i całą masa innych. A ta kwota to kropla w morzu w porównaniu z resztą wydatków na budowie... Poza tym powiększysz pokój - super sprawa. Ja lubię trochę przestrzeni.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...