Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Paweł B

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    16
  • Rejestracja

Converted

  • Tytuł
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania

Paweł B's Achievements

 SYMPATYK FORUM (min. 10)

SYMPATYK FORUM (min. 10) (2/9)

10

Reputacja

  1. Zgodnie ze staropolską zasadą: „Wolnoć Tomku w swoim domku”, wszystko jest możliwe ale widząc waszą wizulaizację zmieniacie zupełnie bryłę budynku. Zwiększacie powierzchnię użytkową domu do ok 140 m2. Konsekwetnie za tą zmianą musi nastąpić korekta planów branzowych i konstrukcyjnych aby zatwierdzic projekt w urzędzie. Poza tym na elewacji tył okna z powinny być umieszczone w równym odstępie inaczej nastąpi dysproporcja. O gustach się nie dyskutuje ale ja bym tak nie zrobił.
  2. Myslę że najlepiej będzie jak zapytasz o to autora projektu. Ja też zmieniłem kąt pochylenia dachu do 26 st. Komin od kominka musi być tak umieszczony aby nie było kolizji z więźbą dachu i jest to wykonalne. Rysunki pokazowe w pdf tez Ci wyślą bez problemu.
  3. emol7 o domach pasywnych to akurat czytałem i znam załozenia i podstawy budowy takich domów. Koncowym etapem budowy takiego domu są : Próba podciśnieniowa dla oceny poprawności wykonania budynku oraz ocena kamerą termograficzną. Powiedzmy ze takie działania są dedytkowane dla tych najbardziej wymagających entuzjastów domów pasywnych:) Tak na marginesie pisałes wczesniej o pustakach cokołowych ISOMUR z tego co pamietam są drogie i to bardzo. Czy nie uważasz ze ten sam efekt mozna uzykać stosując pustak cokołowy keramzytowy z wkładakmi steropianowymi ? Jeśli dasz rady to wrzuć fotki swojego domu.
  4. Można wiedzić czym ogrzewasz dom ??? Sądzę że pewnie masz rekuperator przy takim szczelnym ociepleniu. Masz jekieś wstępne kwoty za zużycie prądu przez rekuperator?
  5. emol7 Nie przesadziłeś z gruboscią steropianiu ? aż 40 cm ??? Czy nie lepiej było zastosować ten szary z dodatkiem grafitu Termo Lambda Organiki ??? Jak rozwiązałeś przy takiej grubości steropianiu mocowanie okien. Czy nie są zbyt cofnietę względem powierzchn elewacji ??? Mogłbyś wrzucić jakieś fotki jaki uzyskałeś wizulany efekt końcowy ???
  6. http://www.oferteo.pl/rfp/downloadAttachFile.ofer?attachmentId=6904
  7. Ja będę w niedalekiej przyszłości budował w Tarnowie dom który jest nieco mniejszy od znanego C114a i nawiązuje swoimi parametrami do projektu gotowego o który pytasz. Wzasadzie wersja C114 jest zbyt mała jak dla mnie poniewaz chcę zrobić dodatkowe schody na górę i wykorzystać poddasze. Wiąże się to ze zmianą kąta nachylenia połaci dachu do 26stopni aby uzyskać nieco przestrzeni uzytkowej. Nie wiem w której gminie chcesz budować swój dom ale najcześciej w warunkach zabudowy urzędnicy piszą 35-45 stopni kąt nachylenia połaci dachu a to wyklucza zupełnie domy parterowe z podaszem nieużytkowym. Ja we wniosku zaznaczyłem to wyrażnie i dostałem warunki zabudowy gdzie kąt nachylenia połaci dachu ma się zawierać w przedziale 20 -45 stopni.
  8. Paweł B

    Tarnów i okolice

    Ja będę w niedalekiej przyszłości budował w Tarnowie dom który jest nieco mniejszy od znanego C114a i nawiązuje swoimi parametrami do projektu gotowego o który pytasz. Wzasadzie wersja C114 jest zbyt mała jak dla mnie poniewaz chcę zrobić dodatkowe schody na górę i wykorzystać poddasze. Wiąże się to ze zmianą kąta nachylenia połaci dachu do 26stopni aby uzyskać nieco przestrzeni uzytkowej. Nie wiem w której gminie chcesz budować swój dom ale najcześciej w warunkach zabudowy urzędnicy piszą 35-45 stopni kąt nachylenia połaci dachu a to wyklucza zupełnie domy parterowe z podaszem nieużytkowym. Ja we wniosku zaznaczyłem to wyrażnie i dostałem warunki zabudowy gdzie kąt nachylenia połaci dachu ma się zawierać w przedziale 20 -45 stopni. Moj projekt jest do oglądniecia pod linkiem http://www.oferteo.pl/rfp/downloadAt...achmentId=6904 zapisany w pdf.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...