Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

nikolasus

Banned Users
  • Liczba zawartości

    16
  • Rejestracja

Informacje osobiste

  • Płeć
    Mężczyzna
  • Zawód
    Właściciel
  • Mój klub zainteresowań
    Podłogi, schody, taras
  • imię i nazwisko
    Niko Wolski

Dane osobowe

  • Miejscowość
    Warszawa
  • Kod pocztowy
    03-406
  • Dzielnica
    Praga
  • Województwo
    mazowieckie

Profil płatny

  • Tytuł
    Renowacja Podłóg Drewnianych
  • URL Twojej strony
    www.renowacjapodlogi.pl
  • Rodzaj usługi
    Renowacja podłóg drewnianych,cyklinowanie,lakierowanie,barwienie podłóg, olejowanie, konserwacja.
  • Lokalizacja - Płatny profil
    Warszawa
  • Kategoria
    usługi

nikolasus's Achievements

 SYMPATYK FORUM (min. 10)

SYMPATYK FORUM (min. 10) (2/9)

10

Reputacja

  1. Jak masz ograniczone fundusze, wynajmij cykliniarkę. Jeśli masz chęci i trochę sprytu, dasz sobie radę. Generalnie deski tego typu, szlifuje się cykliniarkami taśmowymi. Zadzwoń albo napisz do
  2. To ile razy będziesz cyklinował zależy od stanu podłogi. Jak chcesz wynająć cykliniarkę, podjedź na , tam Ci pomogą jak nigdzie indziej. Wypożyczalnię prowadzi dwóch parkieciarzy, więc lepszego miejsca nie znajdziesz. Doradzą Ci jaką cykliniarkę wynająć, jakie gradacje materiałów ściernych itp. Korzystam z wynajmu dość długo, mają najlepsze warunki i super materiały ścierne.
  3. Cykliniarka do parkietu jak sama nazwa wskazuje służy do cyklinowania parkietu! Subit czy lepik usuwa się frezarkami lub szlifierkami do betonu z tarczami diamentowymi, jedyne co można dostać przy korzystaniu z cykliniarki, to stopiony subit na pasie bezkońcowym i zniszczony bęben prowadzący w cykliniarce a naprawa jest baaardzo kosztowna. Na pozostałości jeśli takie będą można użyć UZIN PE 630 i na to wylać masę NC 170 lub NC 174, przy czym w większości przypadków udaje się usunąć wszystko. Setki razy czytałem i słyszałem o magicznych gruntach oraz wylewaniu mas samopoziomujących bezpośrednio na subit, tym którym przychodzą do głowy takie pomysły proponuję zanim podejmą się takiego zlecenia poczytać trochę o tym problemie, bo niewiedza jest ogromna a skutki takich eksperymentów mogą być tragiczne i bardzo kosztowne..
  4. Nie ma żadnego specjalnego podkładu na subit, jeśli są jego pozostałości na posadzce można użyć UZIN PE 630 i na to wylać masę samopoziomującą NC 170 lub NC 174. Zostawiając cały subit na podłodze i traktując go "jakimś" gruntem narażamy się na ryzyko reakcji chemicznej związków zawartych w subicie czy lepiku, takich jak rakotwórczy benzoapiren. Najpewniejszym rozwiązaniem jest usunięcie w całości , mamy wtedy posadzkę przygotowaną do dalszych prac, możemy ją ponownie wykorzystać do montażu podłogi drewnianej, paneli czy ceramiki.
  5. Cóż, kwestia podejścia czy zamiatać problem pod dywan czy się go pozbywać. Subit przykryty płytą OSB i tak nadal jest szkodliwy. Możemy się przekonywać a i tak będą zwolennicy usuwania subitu czy lepiku, i będą zwolennicy zostawiania go i przykrywania płytą OSB, ile osób tyle opinii.
  6. Skorzystajcie z firmy która usuwa wykładziny mechanicznie, a po usunięciu szlifuje posadzkę w celu ostatecznego oczyszczenia, i przygotowania do ponownego użycia.
  7. Posadzki drewniane lite nie są przystosowane do jakiegokolwiek ogrzewania podłogowego czy to elektrycznego czy wodnego. Najrozsądniejszym rozwiązaniem jest zastosowanie podłóg warstwowych które ze względu na swoją budowę, minimalizują pracę w sezonach lato-zima gdy zmienia się czasami drastycznie wilgotność w pomieszczeniach, bo wiosna- lato jest ona najwyższa , późną jesienią i zimą najniższa , ponieważ ciepłe powietrze emitowane przez grzejniki osusza powietrze, może się zdarzyć że różnica w wilgotności w pomieszczeniach może sięgać kilkudziesięciu procent. W lato wilgotność w pomieszczeniach waha się pomiędzy 60-80% w zimę może spaść nawet poniżej 35% ! Więc tu już nie ma mowy jak duże będą szczeliny tylko jak długo klej i posadzka drewniana wytrzyma takie naprężenia i pracę między sezonami. Jeśli to salon na parterze najbezpieczniejsze rozwiązanie to gres na ogrzewaniu podłogowym z ewentualnym miejscem na środku salonu gdzie można wkomponować posadzkę drewnianą.
  8. Po demontażu parkietu powinno się usunąć subit , lepik w całości do momentu aż posadzka będzie czysta, mamy wtedy możliwość wzmocnienia jej jeśli jest to wymagane, wylanie wylewki samopoziomującej. Na tak przygotowaną powierzchnię możemy ponownie zamontować posadzkę drewnianą bądź gres, terakotę. Usuwanie subitu , lepiku maszynowo to koszt w zależności od metrażu od 35-50zł / m2 i po takiej usłudze otrzymujemy posadzkę równą bez garbów, do ewentualnego uzupełnienia miejscowego gdy są większe doły lub spadki. Pozostawienie subitu , lepiku który utleniając się oddaje opary rakotwórcze to nic innego jak trucie się na własne życzenie. Zapraszam do lektury bądź na stronę firmy która świadczy takie usługi. http://www.jakusunacsubit.pl
  9. Po pierwsze nie może przekraczać 2% CM, przy czym jest to wartość kwalifikująca się do zastosowania gruntu odcinającego. Po drugie jeśli producent nie opisał w specyfikacji innych sposobów przygotowania powierzchni oprócz gruntowania to znaczy że gruntowanie jest niezbędne. Po trzecie sprawdź stabilność i twardość podłoża, jeśli nie masz dostępu do specjalistycznego sprzętu, wystarczy dokładnie obejrzeć wylewkę, czy nie ma spękań i rozwarstwień.
  10. Niezłe porównanie połóż panele zamiast mozaiki.. Owszem mozaika jest pracochłonna ale z tym wietrzeniem to bez przesady, 24-48godzin po ostatniej warstwie lakieru można spokojnie mieszkać, chyba że chcesz użyć jakiegoś hartzlacka czy innego smroda..
  11. Powiem szczerze że trochę jestem zdziwiony że lakier tak po prostu zszedł sobie do gołej klepki, swoją drogą przeczytaj jaki jest skład denaturatu, bo są różne na rynku i każdy ma inny skład. Druga sprawa odnośnie samego lakieru, jeśli nie byłeś przy lakierowaniu, to nie masz tak naprawdę 100% pewności czy podłoga została polakierowana zgodnie ze sztuką, a wiem co potrafią wyprawiać cykliniarze żeby więcej zarobić i zarazem nie mieć problemów przy odbiorze. Producent na opakowaniu dopuszcza dodanie 0.20 litra wody do lakieru, przy założeniu że mamy w mieszkaniu zbyt wysoką temperaturę i może to powodować nie rozpłynięcie się lakieru, powstaje wtedy tzw. morka. Więc metodą prób i błędów niektórzy doszli do wniosku, że przecież i tak woda odparuje, a lakier zostanie, więc dodają dużo więcej wody. Co za tym idzie zmienia się koncentracja składu lakieru i oczywiście zmienia się jego trwałość i odporność. Przez ostatnie 4-5 lat był jeden przypadek że wyszła wadliwa partia z tzw. kaszką, po za tym nie narzekam na ten lakier. Coś na temat cen, ten lakier kosztuje tyle ile dobrej klasy lakiery poliuretanowe innych firm, dla porównania poniżej ceny detaliczne lakierów tej samej klasy: - Bonatech Naturale 4,5 litra - około 560zł - Loba WS 2K Supra 5 litrów- około 500zł
  12. Koniecznie trzeba zagruntować, bo po pierwsze grunty mają funkcję nie tylko "oczyszczania podłoża" ale również wzmacniania. Druga sprawa to klej nie będzie zbyt szybko wiązał bo bez gruntowania cała woda z kleju jest przeciągana do suchej wylewki. Przy układaniu na wylewkach samopoziomujących warto użyć gruntu Cersit CT-17 , Sopro GP-263, Knauf Tiefengrund bądź podobnymi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...