Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

modo2006

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    12
  • Rejestracja

modo2006's Achievements

 SYMPATYK FORUM (min. 10)

SYMPATYK FORUM (min. 10) (2/9)

10

Reputacja

  1. modo2006

    Dach płaski - docieplenie

    Spadek jest minimalny. Papy po prostu mam już dość. Tak myślałem o belkach 6x12 i na to standardowe łaty.
  2. Witam Mam dach płaski wykonany z suporexu (nie wiem jak to się pisze ale wszyscy wiedza o co chodzi). Dokładnej konstrukcji nie znam. Chciałbym go w jakiś w miarę prosty i trwały sposób docieplić. Jest na nim położona papa termozgrzewalna, która po 7 latach zaczyna pękać. Myślałem o położeniu na tym coś w rodzaju krokwi (kontrłaty) pomiędzy nie styropian na to łaty i blacha trapezowa. Czy moglibyście mi doradzić co do wymiarów tych krokwi.
  3. Witam. Mam obecnie zbiornik 80litrowy z pojedyńczą wężownicą typu "U" - nie narzekam na niego, ale po 17latach zdałoby się go wymienić. Pod uwagę biorę bojler 100-120 litrowy tylko nie wiem czy Galmeta z podwójną wężownica( klasyczny. ogólnie znany) czy Biawaru z podwójną wężownicą umieszczoną w dolnej szęści zbiornika. Może moglibyście mi doradzić.
  4. Dzięki za rady. Jak mnie będzie bardziej naciskać to położę jej plastikowe panele, takie od sajdingu (nie mam pojęcia jak to się pisze) i niech se co jakiś czas zmywa tego grzyba. Kombinowałem z założeniem tam grzejnika ,ale wymagałoby przeróbek CO i to sporych , a na samo ich wspomnienie teściowa dostaje epiplepsji - coś niezgodnego z prawm i bardzo podstępnego przyszło mi do głowy ( teściu by był zadowolony) ale to nie na to forum. Tak czy inaczej dzięki.
  5. Kilka lat temu teściu dobudował ganek przed drzwiami wejściowymi - takie małe soć 1,5m na 1,5m . Ściany z pojedyńczej cegły, otynkowane, niczym nie ocieplone.Od wewnątrz są położone na śnianach panele (drewnopodobne- nie plastik). I teraz tak : - na te panele strasznie wchodzi wilgoć ( pleśń czy grzyb - takie czarne paskudstwo ) od dołu,a teściowa truje mi du... aby na wiosnę zerwac te panele i położyć COŚ innego. Tylko właśnie CO? Doradzcie mi proszę jakieś materiały, którymi mógłbym ten ganek obłożyć taki aby wilgoć go nie brała. Mi osobiście widzi się płyta K/G ale boje się, że ze względu na brak ogrzewania wilgoć ją zniszczy.
  6. U mnie tak strzelała jedna rurka od CO( nie zaswsze) i też nikt nie był w stanie powiedziec mi dlaczego. Któregoś dnia usiadłem przy niej i tak po godzinnej obserwacji zauwazyłem że strzela przejście przez ścianę (zrobione na sztywno przez tynkarza). Może u ciebie jest podobnie - rurki zatopione w podłodze -brak ocieplenia rur, lub za sztywno osadzone są przy jakimś przejściu i strzelaja przy rozgrzewaniu się .
  7. modo2006

    ocieplenie dachu płaskiego

    -Jaki granulat masz na myśli -Jak to przedstawia się cemowo do styropianu
  8. modo2006

    ocieplenie dachu płaskiego

    Nie mam jeszcze jakiegos konkretnego rozwiazania. Tym bardziej, że strop nie jest to żelbeton tylko jakoś łączone ze sobą pustaki suporeks, więc raczej tej szlaki nie chce ruszać aby przypadkiem razem z tym stropem nie wlecieć do pokoju. Najbardziej jednak przemawia do mnie pomysł zrobienia lekkiej konstrukcji drewnianej wypełnionej styropianem i przykrycie tego blachą trapezową. Styropapa jest dość kosztowna i jeszcze na nią trzeba położyć papę termozgrzewalną, która takze do tanich nie należy, i blachę mam na ładnych parę lat bez jakiejkolwiek konserwacji.
  9. modo2006

    ocieplenie dachu płaskiego

    Nie ma żadnego ocieplenia - no chyba żeby liczyć szlakę pod wylewką ale jej raczej nie biorę pod uwagę
  10. Przeczytałem wątek i przyszedł mi do głowy taki pomysł. Mam mały bojler 80L i chciałbym go zastąpic czymś większym , tak ze 120L. Mam rurę stalowa a po zaspawaniu będzie taka pojemność. I teraz mój wynalazek : jako że miedź jest droga a mam kilka grzejników ( takie glaszaki po 5 żeberek na jedną sekcje) to wstawić taką sekcje na spód (zbiornik pionowy) i to nakryć lejkiem takim jak w buforze na pierwszej stronie. Wiem że mało to profesjonalne ale może będzie działać? Co o tym sadzicie?
  11. modo2006

    ocieplenie dachu płaskiego

    Strop składa się z pustaków suporeksu na to warstwa szlaki , na to wylewka betonowa i chyba ze 2-3 warstwy papy konserwowanej smołą z lepikiem na w zeszłym roku przezemnie izolbetem. Ściany zewnętrzne są ocieplone 15lat temu 5-cio cm warstą styrosupremy i otynkowane, ale planuje w przyszłości to zerwać lub na to położyć jeszcze 10cm styropianu. W tym roku chciałbym się zająć stropem.
  12. modo2006

    ocieplenie dachu płaskiego

    Na wstępie chciałbym wszystkich bardzo serdecznie powitać. Czytam to forum od jakiegoś czasu i jestem pod ogromnym wrażeniem profesjonalizmu udzielanych tu porad. Jak zapewne większość nowych forumowiczów ja również na początek mam kilka pytań i proszę o poradę. Mam dom postawiony w latach 70-tych konstrukcja z płaskim dachem. Chciałbym go jakoś ocieplić. Ceny opału (węgla) szaleją i trzeba szukać oszczędności. Mam dwie koncepcje: 1- STYROPAPA (10cm) Z tego co wyczytałem na forum wiem, że trzeba dodatkowo położyć na nią papę termozgrzewalną. I tu pojawiją się moje wątpliwości- przy eksploatacji długoterminowej papę trzeba co kilka lat konserwować co wiąże sie z dodatkowymi kosztami. I jak z trwałością tego rozwiązania. 2-STYROPIAN + BLACHA Łaty wysokości 5cm wzdłuż spadku dachu, pomiędzy nie styropian 5cm na to druga warstwa łat tym razem w poprzek spadku (taka kratka wyjdzie) i kolejna warstwa styropianu . Na to wszystko blach trapezowa T18. Nie tzeba konserwować. Nie wie co wybrać. Które rozwiązanie w obecnej chwili będzie tańsze w realizacji i na dłuzszą metę w eksploatacji
×
×
  • Dodaj nową pozycję...