Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Przemek Jendrzejczak

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    6
  • Rejestracja

Converted

  • Tytuł
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania

Przemek Jendrzejczak's Achievements

WITAJ, czytaj i pytaj... :)

WITAJ, czytaj i pytaj... :) (1/9)

10

Reputacja

  1. działam w szczecinie, ale w celu zdobycia nowych doświadczeń mogę zwiedzić okolice. napisz proszę gdzie.
  2. chętnie porównam nasze obiekty. mam dostęp do większości swoich. jak jest u Ciebie?
  3. dla pana analityka rynku - mizeraki, ceny "fachowców" spadną. jeśli bierze się pod uwagę ceny tzw. wykonawców, którzy zaczęli swoją przygodę z budowlanką w 2008r, a niedawno byli piekarzami, kierowcami czy fryzjerami, to trudno się nie zgodzić z panem analitykiem. ich ceny pewnie spadną. czego panu życzę, panie mizeraki. życzę panu, żeby panu zrobili o połowę taniej. zaznaczę, iż nie ma krzty złośliwości w tym poście. po prostu wszystko i wszyscy mają swoje miejsce i czas.
  4. myślę że dla tych, którym zależy na pracy, nie ma szczególnych okresów. między płytami G-K nie musi być żadnych szczelin. filozofia krawędzi PRO nie miałaby sensu. ważne jest aby szczelina dylatacyjna powstała we wszystkich narożnikach, również tych z podłogą. nacina się (fazuje) tylko krótsze krawędzie płyt (te bez kartonu). w zależności od użytego materiału, czasami trzeba nałożyć warstwę masy konstrukcyjnej, poczekać aż zwiąże i dopiero wtopić papier lub włókno szklane, również używając masy konstrukcyjnej. spowodowane jest to dość dużym skurczem materiałów do spoinowania. Proszę unikać siatek, zwłaszcza tych samoprzylepnych. w żadnym wypadku nie stosuje się żadnych siatek, włókna szklanego czy papieru w narożnikach. spoinowanie G-K jest dość obszernym tematem i nie sposób wszystkiego zmieścić w jednym poście. w razie jakichkolwiek pytań postaram się pomóc. proszę pamiętać o jednym: PRAWIDŁOWO WYKONANA ZABUDOWA G-K NIE MA PRAWA POPĘKAĆ.
  5. Czy to maszynowy czy ręczny da się!! A koszt to zalezy od tego jaki EFEKT chcemy uzyskać! Tynk ma to do siebie iz posiada kruszywo o gradacji ok 0,6mm,gładzie gipsowe zawieraja drobniejsze kruszywa. lepiej się chyba nie da tego wytłumaczyć z tym się nie zgodzę. trzeba się przejmować, ponieważ się za to płaci. prawidłowo wykonana sucha zabudowa nie ma prawa popękać.
  6. rozumiem że pyta pani, czy można na takie podłoże położyć farbę? teoretycznie można. zależy to tylko i wyłącznie od pani wymagań. bezspornie, jest wyraźna różnica między płaszczyzną tylko tynkowaną a płaszczyzną tynkowaną i szpachlowaną. w zależności jaki standard panią zadowala, odpowiednio tyle trzeba zapłacić.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...