Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

szligrze

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    42
  • Rejestracja

szligrze's Achievements

 SYMPATYK FORUM (min. 10)

SYMPATYK FORUM (min. 10) (2/9)

10

Reputacja

  1. Po ławach i ścianach fundamentowych przed zasypaniem Rozłożenie rur wodnych przyłącze wodociągowe, przyłącze studni, hydranty ogrodowe Wykonanie przekuć w ścianach fundamentowych pod kanalizację Wyprowadzenie rur dolnego źródła Po ławach i ścianach fundamentowych po zasypaniu i stabilizacji (wymagany projekt rozmieszczenia przyborów sanitarnych). Rozłożenie poziomów kanalizacyjnych Wykonanie nawiewu do kominka Przed tynkami Montaż pionów kanalizacyjnych i rozprowadzeń Wyprowadzenia ”kanalizacji” do klimatyzatorów Ułożenie rur do klimatyzatorów Montaż poziomów i pionów co do rozdzielaczy Montaż instalacji ogrzewania ściennego Wykonanie rozprowadzenia c.w.u. z .w.u. i cyrkulacji Wykonanie pionu centralnego odkurzacza Poprowadzenie rur instalacji solarnej Po tynkach przed wylewkami Wykonanie rozprowadzeń instalacji centralnego odkurzacza Wykonanie rozprowadzeń lokalowych instalacji c.o. Rozłożenie pętli ogrzewania podłogowego. Rozłożenie rur Cu do kominka z płaszczem wodnym Po wylewkach i po płytkach w kotłowni. Montaż źródła ciepła Montaż filtrów stacji uzdatniania itp Montaż grzejników Montaż solarów Uruchomienie systemu (-:
  2. Jeśli "drewno" będzie termicznie przygotowane do ogrzewania podłogowego nic nie będzie się działo.
  3. wydajność wat/m2 przy temp pomieszczenia 20stC , średniej temp wody w rurze 40 lub 35 st celcjusza i przy wykończeniu kamieniem lub terrakotą. rozstaw - ~mb rury/m2 - moc(40stC)-moc (35stC) 10 - 10-127-95 15- 6,7-110-83 20-5-96-72 25-4-83-62 30-3,4-72-54 35-2,9-63-47 długość pętli nie powinna przekraczać ~85mb z "dobiegami"
  4. Bufor ładujemy od góry do dołu czyli cieplejsze idzie do góry. żeby nie było problemu że instalacja "czeka" na bufor pomiędzy kocioł a bufor wstawiamy trójdrogowy. w momencie gdy jest rozładowany (zimny) bufor ciepło z kotła idzie na instalację CO i CWU. dodatkowo powinien być zamontowany mieszacz na grzejniki i na podłogowe. W momencie gdy nagrzejemy dom przymyka się i grzejemy bufor. gdy wygaśnie w kotle kocioł stygnie i nie płynie przez niego woda tylko przez bufor.
  5. Jeśli masz makroterm z wymiennikiem w płaszczu wpinasz go przez zawór trójdrogowy w powrót kotła (trzeba policzyć czy nie będą za duże opory). Jeśli masz kominek bez wymiennika w płaszczu stosujesz wymiennik np płytowy i wpinasz go również w powrót kotła. Stosujesz zabezpieczenie jeśli temp w kominku spadnie poniżej wymaganej przez kocioł wtedy woda przez kominek przestaje płynąć. Wszystko zależy od tego jak masz rozwiązane podłączenie instalacji do olejaka.
  6. Wersja max. mieszacz na grzejniki mieszacz na podłogowe tempratury z krzywej grzewczej bezpośrednio zasobnik c.w.u. do tego automatyka za ~350euro oddzielnie regulująca wszystkie obiegi z oddzielnych krzywych grzewczych i programów czasowych łącznie z pompą cyrkulacyjną. Wersja min. mieszacz tylko na podłogowe z napędem stałotemperaturowym regulatorem (mieszacz +napęd 240euro). grzejniki bezpośrednio
  7. szligrze

    Histereza

    może tak: B0:3 regulator vitotrol reguluje (czyta) temperaturę pomieszczenia i wpływa na temp dzienną i zredukowaną B2:8 współczynnik wpływu pomieszczenia na temperaturę zasilania wstępnie dobieraną przez regulator pogodowy. jeśli ustawimy 0 to zachowuje się jak bez vitotrola np temp w pomieszczeniu spada a on nadal z krzywej nie podnosi temp zasilania, jeśli ustawimy 64 zachowuje się jak stałotemperaturowy ustawiony na max i grzeje na maxa a później stop ("uderzenie" termiczne). B5:5 gdy temp wymagana+1
  8. co za kocioł na paliwo stałe z podajnikiem czy bez? kocioł gazowy? ile obiegów grzewczych i jak mają być sterowane?
  9. Przy samej podłogówce nie ma sensu dawać sprzęgła i mieszaczy co mają mieszać??? na sprzęgle występuje podmieszanie powrotu co nie jest ekonomicznie przy kondensie. Sprzęgło tylko gdy przekroczone są np. max przepływy. kocioł kondensacyjny niech pracuje na najniższych parametrach z krzywej grzewczej. pętle i maxymalny przepływ dobieramy do charakterystyki pompy kotłowej z kotłem. na stratach jeszcze uwzględnić musimy wszystkie elementy występujące po drodze do rozdzielacza i pompa popchnie co do odpadów rurki: są producenci co mają kłębki po 600 mb. Kupuję od czterech lat i nie mam żadnych problemów.
  10. Przy samej podłogówce nie ma sensu dawać sprzęgła i mieszaczy co mają mieszać??? na sprzęgle występuje podmieszanie powrotu co nie jest ekonomicznie przy kondensie. Sprzęgło tylko gdy przekroczone są np. max przepływy. kocioł kondensacyjny niech pracuje na najniższych parametrach z krzywej grzewczej. pętle i maxymalny przepływ dobieramy do charakterystyki pompy kotłowej z kotłem. na stratach jeszcze uwzględnić musimy wszystkie elementy występujące po drodze do rozdzielacza i pompa popchnie co do odpadów rurki: są producenci co mają kłębki po 600 mb. Kupuję od czterech lat i nie mam żadnych problemów.
  11. szligrze

    Histereza

    szukaj IS po polsku http://www.viessmann.pl/pl/dokumentacja_techniczna.html
  12. Kocioł kondensacyjny jest po to żeby zasilać podłogówkę BEZ żadnego mieszacza grzejniki łazienkowe podpinam do rozdzielaczy od podłogówki i nastawiamy nastawę na zaworach termostatycznych. Drabinki służą głównie żeby coś wysuszyć, gdy brakuje mocy można wejść na ścianę. Bez sensu jest zwiększanie temp. zasilania dla dwóch grzejników. Lepiej lepszej klasy kociołek. Oczywiście należy dobrać pętle pod charakterystykę pompy kotłowej (uwaga na max.przepływy przez kocioł).
×
×
  • Dodaj nową pozycję...