Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

sentralix

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    26
  • Rejestracja

sentralix's Achievements

 SYMPATYK FORUM (min. 10)

SYMPATYK FORUM (min. 10) (2/9)

10

Reputacja

  1. Kierunek jednak był niewłaściwy, po odwróceniu wszystko ok.
  2. Co może być przyczyną głośnego stukotu zaworu termostatycznego - kilkukrotny stukot - bardzo głośny pojawia się w momencie, kiedy zawór się otwiera lub zamyka. Wyczuwalne są również duże drgania, a raczej nawet uderzenia wewnątrz zaworu.
  3. Wentylator powinien pracować ciągle by móc usunąć wilgoć.
  4. sentralix

    15 czy 20 cm styropianu?

    Ja ociepliłem 20 cm styro Termoorganiki gold (w kropki) na zakładkę. Przyklejony na klej piankowy, bez kołków. Uważam, że różnica w ogólnych kosztach jest tak niewielka, że warto.
  5. Ja mam płot betonowy pomalowany na biało i latem w słoneczny dzień bije mocno po oczach. Jeśli już elewacja to troche złamana biel.
  6. Myślę, że ważne jest by nie otwierać okien w pomieszczeniach z wywiewem (kuchnia, łazienka), bo wtedy rzeczywiście zostaje zabużona cyrkulacja.
  7. Mam Mistrala 400 duo i jestem zadowolony. Jest dość cichy. Co do sprawności to mam termometry na wszystkich króćcach i mogę kontrolować temp. I np. przy 0st na zewnątrz i 24st na wywiewie z pomieszczeń nawiew mam 21st. Jak dla mnie rewelka, jak pomyślę, że bez reku to do pokoju musiłabym swieże powietrze o 0st wpuścić.
  8. Mam na piętrze łazienkę z oknem połaciowym 78x160 i podłogówkę. Sprawdza się bez problemu. Podłogówka z suchym jastrychem. Żałuję, że podłogówka na piętrze tylko w łazience.
  9. Mam powietrzną PC + bufor 1000l + kominek PW. Ogrzewanie parter podłogówka, piętro grzejniki konwektory przewymiarowane, by mogły pracować na niskiej temp. Wszystko działa super. Myślę że do kominka z PW potrzebny jest bufor tak by można było palić wtedy kiedy nam to jest wygodnę, poza tym jest to "zdrowę" dla kominka bo pracuje na wysokich parametrach. Pompa też się sprawdza z buforem, bo może pracować wtedy tylko na 2 taryfie ładując bufor.
  10. Będzie problem z kominiarzem, gdyż to rozwiązanie ogrzewania powinno spełniać wymogi kotłowni - a z tym się kłóci WM.
  11. Mam podłogówkę i bardzo polecam zastosowanie sterownika pogodowego - właśnie ze względu na dużą bezwładność cieplną. Gdy sterownik nie był podłączony zdarzało się, że w słoneczny ciepły dzień pomieszczenia były przegrzewane, gdyż temperatura zasilania podłogówki była stała i w ciepły dzień, kiedy sterownik pokojowy wyłączył podłogówkę przy temp w pokoju 22, podłoga była za ciepła i pomimo nastawy sterownika pokojowego na 22 st, temp w dzien urosla do 25! A tak pogodówka zmniejsza temperaturę zasilania podłogówki proporcjonalnie do temp. na zewnątrz. A więc proponuje sterownik pogodowy do regulacji temperatury wody na zasilaniu rozdzielacza podłogówki + sterownik pokojowy w najczęściej używanym pokoju i siłownik na głównym zaworze rozdzielacza lub tez sterowniki w każdym (więksości) pomieszczeń i siłowniki na poszczególnych obwodoach.
  12. W tym roku oddałem do użytku dom z rekuperatorem i kominkiem. Kominiarz odebrał go bez problemu.Musiały być spełnione 2 warunki - kominek z zamkniętą komorą spalania i doprowadzonym powietrzem z zewnątrz i kominek nie mógł być głównym (jedynym) źródłem ciepła. W kominku paliłem już nie raz - wszystko działa bez zarzutu. W trakcie dokładania drewna przy otwarciu drzwiczek nie ma żadnego problemu ze spalinami - nic się nie cofa. Kominek jest umiejscowiony w salonie gdzie jest nawiew WM wiec panuje tam lekkie nadcisnienie, więc nic nie zasysa spalin do pomieszczenia. Kominek typu "turbo" czyli z wentylatorem powietrza do komory spalania - na czas dokładania drewna wentylator się wyłącza.
  13. Mam pompę powietrzną LG - 9kW wraz z buforem 1000l. Całość pracuje od tego sezonu - jak na razie jestem bardzo zadowolony. Oczywiście mam prąd 2-taryfowy i pompa pracuje tylko na 2. taryfie. Jak na razie nie było mrozów, ale na mrozy czeka kominek z płaszczem, który będzie wyręczał lub wspomagał pompe. Koszt samej pompy to 18 tys. - krotnie mniej niż w przypadku pompy gruntowej - co myślę w dzisiejszych czasach, gdzie generalnie wszystkie urządzenia są dużo mniej długowieczne niż dawniej, ma ogromne znaczenie. Jeśli generalnie wszystkie urządzenia mają tylko 2 lata gwarancji, to jak można przyjmować okres zwrotu inwestycji np. 10 lat? Atutem pompy LG jest to, że jednostka zewnętrzna to typowy agregat klimatyzacyjny, więc bez problemu z serwisowaniem, lub ewentualne z jego wymianą na nowy.
  14. Mam w domu reku + ogrzewanie kominek z płaszczem, bufor 1000l i pompa ciepła PW. Jestem bardzo zadowolony z rekuperatora - rzeczywiście komfort rewelacyjny - brak wilgoci, zaduchu. Myślę, że rodzaj zasotosowanego ogrzewania nie powinien wpływać na fakt podjęcia decyzji o zastosowaniu rekuperatora.
  15. A jakiś rysunek zbrojenia możesz wrzucić ? Zbrojenie na całej płycie - siatka fi8 15x15, a dodatkowe pod sciany, gdzie beton 20cm gruby - dołem 3x pręt fi12.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...