Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Kreno

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    6
  • Rejestracja

Zawartość dodana przez Kreno

  1. Witam serdecznie. Cieszy mnie bardzo, że powiększyła się grupa osób, które, podobnie jak ja, realizują projekt Apolonia. Po zadaszeniu domu widzę, że wybór był właściwy. Pokoje na górze są naprawdę ogromne, do tego duża widna łazienka i pralnia, w której w przyszłości mam zamiar zbudować saunę. Odpowiadając na pytanie, po długim namyśle i opinii fachowców wybór padł na dachówkę ceramiczną RuppCeramika, model Sirius, kolor ceglasty. To naprawdę niezła dachówka, która po położeniu podkreśla charakter domu. Oczywiście to moje subiektywne zdanie. Wszystko zależy od przewidywanej kolorystyki elewacji i gustu właściciela. Ja pozostaję przy kolorystyce zaproponowanej w projekcie. Muszę powiedzieć, że zastanawiałem się nad Braasem bo jest to naprawdę ładna dachówka, jednak udało się wywalczyć niezły rabat na Ruppa. Nie ukrywam, że m.in. dlatego zdecydowałem się na dachówkę ceramiczną. Jeżeli chodzi o problemy, które wystąpiły podczas realizacji to jednym z poważniejszych była więźba. Wykonawca nie mógł pojąć, jak ma zostać zrealizowana "samonośna" konstrukcja. Pomimo tego, iż mój znajomy inspektor rozmawiał kilkukrotnie z wykonawcą, więźba została podparta na czterech drewnianych słupach, stojących w środku pokoi. Gdy pojawiłem się na budowie, nieomal dostałem szału. Oczywiście nie muszę mówić, że wszystko zostało "wyprostowane", ale za każdym razem musiałem wraz z moim inspektorem doglądać wykonawcy. PS Za namową mojego majstra podniosłem "górę" o jedną cegłę, co przyniosło doskonały efekt. Forma elewacji nie została zaburzona, a w pokojach jest nieco więcej powierzchni użytkowej.
  2. Witaj zoombie. Mogę tylko potwierdzić tezę, że powinieneś zacząć od zakupu działki. Pod planowany dom o wielkości 150-200 m. powinna mieć ok. 1000m2 lub nawet nieco więcej, wtedy będzie Ci łatwiej zaplanować położenie budynku na działce. Zachowasz także przestrzeń życiową (mam na myśli ogródek)
  3. Julko, bardzo dziękuję za informacje. Cieszy mnie Wasze zadowolenie odnośnie wyglądu domu. Szczerze mówiąc nie miałem okazji zobaczyć wcześniej gotowego domu, stąd występowała u mnie na początku budowy malutka niepewność, czy aby na pewno zbudowany dom będzie wyglądał tak ciekawie, jak w projekcie Obecnie kończę fundament i w najbliższym tygodniu zamierzam stawiać ściany. Czy mogłabyś mi zdradzić, w którym miejscu projektu powinienem szczególnie uważać?
  4. Bardzo miły, nieduży domek. Jego prostota stanowi zaletę i z pewnością będzie miała duży wpływ na koszt realizacji projektu. Co prawda przy pow. użytkowej 84.4 m2 nie można spodziewać się cudów, ale przy niewielkiej rodzinie z pewnością stanowi doskonałą alternatywę do dużego mieszkania w bloku (bo mieszkanie o pow. 84.4 m2 wydaje mi się naprawdę duże). Jedyną znaczącą wadą wydaje mi się maleńka łazienka na piętrze. Ciekawi mnie, jak dużą działkę posiadasz pod ten projekt... Ogólnie pozostaje mi tylko pogratulować!
  5. Biorąc pod uwagę powierzchnię domu (123,3 m2), projekt jest naprawdę udany. Moim skromnym zdaniem brakuje w nim miejsca na garderobę (szafy i szafki), a tego w domu nigdy dość. Bardzo podoba mi się poddasze domu, które jest przemyślane i praktyczne. Jeżeli zaś chodzi o propozycję elewacji domu to osobiście wybrałbym ciepłe kolory, ale to oczywiście kwestia gustu. Gratuluję wyboru projektu i życzę, aby stał się rzeczywistością i przyniósł wiele radości i satysfakcji jego mieszkańcom.
  6. Witam. Mam pytanie: czy któryś z forumowiczów realizuje bądź zrealizował budowę domu wg powyższego projektu? http://www.archipelag.pl/switch_obj.php?KatID=3990400&KlasaID=3&ObjID=283&CanBack=1 Ja właśnie zaczynam, dlatego interesują mnie Wasze doświadczenia. A może posiadacie zdjęcia Waszych domów? Chętnie zobaczę, co mnie czeka . Z góry dziękuję.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...