Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

upc

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    12
  • Rejestracja

Zawartość dodana przez upc

  1. Druga opcja to sama woda Bona Trafic HD, który wariant lepszy chodzi mi o trwałość podłogi w późniejszym użytkowaniu, a nie o ekologię.
  2. Chciałbym położyć parkiet merbau, zależy mi na mocnym lakierze, który wytrzyma użytkowanie dzieci. Zaproponowano mi lakier Berger-Sidle Uno (dwuskładnikowy) potem matowienie i lakier wodny, czy takie zastosowanie jest dobre. Czy połączenie się nie rozwarstwi? Czy ten chemiczny lakier jest bardzo trujący, po jakim czasie należy się wprowadzać (małe dzieci)?
  3. witam mam merbau od 3 lat, olej berger clasic-oil, pastuje Fitpolish. Czy mogę zastosować lakier na ten parkiet, lub system olej/lakier i jak tak to jaki?
  4. Podłoga to merbau, olej clasic oil. Czyli 60 i 80? A nadmiar oleju wełną stalową tylko jaką? Czy jest jakaś granulacja?
  5. Czy 60 i 80 to nie za gruby papier? Nie zniszcze parkietu? I jescze przy okazji chciałbym się pozbyć źle roztartych plam po oleju, (zbyt duża warstwa, zaschniętego oleju) czy też tą granulacją? Są to ślady mało widoczne ale chciałbym się ich pozbyć tak przy okazji.
  6. Proszę o poradę. Chciałbym usunąć plamę po wodzie na oleju Berger-S. Clasic oil. Woda dostała się pod filc od nogi stołu. Czy sposób przedstawiony przez Boorga jest prawidłowy: A tu nie zgodzę się z przedmówcą. Usunięcie śladów po wodzie z olejowanej podłogi są bajacznie proste ale kosztuje to trochę zachodu. Do realizacji naszego zadania potrzebujemy: - wełny stalowej; - oleju i odpowiedniego rozpuszczalnika; - miękkich bawełnianych szmatek/kawałków wykładziny. Kolejność działań. 1. Plamę po wodzie przecieramy wełną stalową. Wełnę układamy w poprzek kierunku tarcia a trzemy wzdłuż klepek. Operacje kończymy gdy plama nie ma już wyraźnych widocznych krawędzi. Miejsce przecierania odkurzamy/zamiatamy. 2. Olej mieszamy z rozpuszczalnikiem (proporcja zależy od posiadanego oleju czasem mieszamy w proporcji olej-rozpuszczalnik 4:1 a czasem 1:1). Potem obficie nakładamy olej na przetarte miejsce plus trochę na otaczające klepki. Czekamy minimum 30 minut. Po tym czasie olej rozcieramy - jak został wchłonięty nakładamy następną cienką warstwę. Czekamy następne 30 minut. Po tym czasie całość zbieramy przy pomocy bawełnianych szmatek/kawałków wykładzin. Na podłodze nie powinny zostać żadne kałuże ani zacieki. 3. Po 6-12 godzinach podłogę w miejscu naprawy polerujemy za pomocą bawełnianej szmatki lub kawałka wykładziny. Plam po wodzie nie będzie. Jedyne co może zostać to rozjaśnienie podłogi ale z czasem w sposób naturalny zniknie (drewno samoistnie zmienia kolor w mniejszym lub większym stopniu). Czy lepiej plamę usunąć za pomocą papieru ściernego i jakiego?
  7. Czyli mam zmyć powierzchnie L91 i nałożyć Fitpolish czy Clasic oil? I drugie pytanie podłoga wygląda super i nie chciał bym tego psuć, więc może zrobie to tylko na tych "zniszczonych" deskach? Myślałem żeby opkleić taśmą malarską, wyczyścić L91 i nałożyć olej. Zawsze pielęgnowałem parkiet tylko Fitpolishem Berger-Seidla. I raz przyjechała firma, która robiła mi parkiet i nakładała warstwę oleju (ale nie pięlegnacyjnego, tylko tego Clasic oil) po uprzednim zmyciu pasty. Ale od tego czsu mineło pół roku.
  8. Ab y uniknąc podobnej sytuacji napisz jak doszło do zaplamienia podłogi fitpolish-em. Następnie po jakim czasie i czym scierałeś tą plamę, mam na myśli szmatkę lub inne narzędzie. Opisz dokładnie całą operację i odpowiedz na moje powyższe pytania.
  9. Mam merbau olej Berger-Seidl Clasic oil, czyściłem plamę po fitpolishu preparatem L91 Cleaner Berger-Seidle. I po tym preparacie została plama matowa, widoczna tylko pod światło. Nałożyłem Fitpolish, ale nie pomogło, czy ratunkiem jest położenie nowej warstwy oleju na tym fragmencie. I czy po nałozeniu warstwy oleju nie pozostanie różnica, czyli plama po oleju
×
×
  • Dodaj nową pozycję...