Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

alek_w

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    105
  • Rejestracja

alek_w's Achievements

FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)

FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) (3/9)

10

Reputacja

  1. Witam, potrzebuję pomocy w wyborze zaprawy niekurczliwej do płytek gresowych 60x60. Z tego co widziałem cienkowarstwowe Sopro można kłaść do 5mm. Jest coś tego producenta do 10mm? A może coś innej marki?
  2. 600 tys to mało za taki dom. Myślę, że w okolicach 750 powinno się sprzedać, trzeba tylko poczekać na stosownego kupca. Preferencje parterowy/ z użytkowym poddaszem mają się jak 1:2, czyli klientów parterowych jest mniej. Dom musi trochę postać na rynku. Bardzo mało ludzi kupuje na 100%, więc w przyszłym roku pula zainteresowanych na pewno się nie zawęzi.
  3. Na ściany konstrukcyjne trzeba brać materiał który jest wytrzymały. Łączenie termoizolacyjności z wytrzymałością jest niepotrzebnym kompromisem, szczególnie gdy zamierzasz docieplać ściany. Do ceramiki dokładasz 5 cm styropianu i otrzymujesz identyczne właściwości przegrody. Czyli np bk +15cm styropianu jest równoważny pc + 20 cm styropianu: http://www.termoorganika.com.pl/kalkulator/kalkterm.html
  4. Jak masz dobre warunki gruntowe i pustak ceramiczny lub silikat to nie rób wieńca. Przy betonie komórkowym i/lub wysokim poziomie wód gruntowych/ słabym gruncie wieniec zapobiegnie pękaniu ścian.
  5. Ja zaglądam (jak ktoś coś napisze). Znalazłem nawet Pani dom w gsv. Widzę, że sąsiedztwo rośnie w tempie ekspresowym.
  6. Bardzo ladny domek, naprawdę nie ma powodu do kompleksów. Obróbki blacharskie na dachu, kominy to już w ogole cud, miod i orzeszki
  7. Krzywa wieża też stoi choć nachylenie ma jeszcze większe od tego co u Ciebie. Ja bym się nie odważył, ale tak jak mówiłem naprawić zawsze można tym bardziej że masz do czego kleić. Spoiny to nic, bo te często są mocniejsze niż bloczki i tu obaw nie ma. Raczej o naprężenia związane z pochyłością ławy. Przy ruchliwej drodze może coś by się już działo, ale jak masz dom gdzieś w polu to pewnie postoi bez ingerencji
  8. Marcin, to że stoi i nic się nie dzieje to nie znaczy że zawsze tak będzie. Ratunek jest - powklejasz kotwy chemiczne, zrobisz wieniec lub będziesz przykręcał bloczki do ławy Co na to kierownik budowy? Jesteś as!
  9. Sprzątnij to, zaszaluj i zrób tak jak trzeba. Z tym nic nie podziałasz. Czasem w małopolsce leją ławy tak jak pochyla się teren, ale na wierzchu zostawiają wzruszony beton z kamyczkami. Potem na to dają szalunki i wylewają schodkowo. Ze sztuką budowlaną nie ma to za dużo wspólnego, ale jakoś te domy stoją. U Ciebie beton nie jest wzruszony, więc cokolwiek dolejesz może zjechać po tych "ławach"
  10. 10 cm na ławie to może być dużo, a w innym przypadku może nie mieć żadnego znaczenia. Wszystko trzeba rozpatrywać indywidualnie. Np środkową ławę obniżoną o 10 cm można spokojnie wyprowadzić o ile jest wystarczająco gruba w najcieńszym miejscu a narożniki względnie się zgadzają. Ale już np 10 cm między narożnikami odległymi o 5 m na pewno grozi konsekwencjami przynajmniej estetycznymi i nikt rozsądny nie powinien na czymś takim budować.
  11. Technologia się zmieniła. Chcąc postawić mur 25 cm a czasem nawet 18, często z bloczków z bk na klej musisz mieć stabilny fundament. Kiedyś siły rozkładały się w szerokim na 50 cm murze, murowanym z pełnych cegieł na solidną zaprawę. Dopuszczalne naprężenia rozciągające i ścinające były dużo większe, więc nawet jeśli fundament pękł czy osiadł, na ścianie nie było po tym śladu.
  12. Rozłada momenty sił. Generalnie chroni przed konsekwencjami tego co się stało
  13. Po pomalowaniu czarnym mazidłem ściany należy izolować termicznie, inaczej powstaną rysy skurczowe od dużej różnicy temperatur. Możliwe, że bloczki pękły podczas upałów a teraz po prostu ściana się skurczyła i efekt jest taki jak na obrazku. Jest jakaś zależność między stroną świata a pęknięciami? (płn płd, wsch, zach)
×
×
  • Dodaj nową pozycję...