Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

harrods

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    8
  • Rejestracja

harrods's Achievements

WITAJ, czytaj i pytaj... :)

WITAJ, czytaj i pytaj... :) (1/9)

10

Reputacja

  1. Cześć byłem ostatnio w Rewalu i to co zobaczyłem trochę mnie przeraziło wszędzie stawiają jak szaleni domki drewniane - takie ok 25-35 m2 stawiają to jeden przy drugim, ile wejdzie na działce, zastanawia mnie jak to jest że te domki tak stoją jeden przy drugim ? traktowane są jako ruchomości? po nowelizacji prawa budowlanego można stawiać takie chatki ale maks 2 na każde 500m2 działki... zaspokoi ktoś moją ciekawość? jak to stoi i gmina się nie czepia? Pozdrawiam kilka przykładów "ośrodków" załączam
  2. płyty silca wykończę jak piszecie klejem i siatka od zewnątrz a czym je łączyć ze sobą ? klej gipsowy bedzie ok? fachowy klej 120 zł za 15kg a jakim klejem do ściany? o impregnacji płyt w miejscu klejenia wiem.
  3. na znanym portalu aukcyjnym masz dostępne płyty silca 4cm czy zabudowe kominka z płyt silca można jeszcze obudować płytami GK i normalnie je wykończyć? szpachlowanie itd? jak przymocuje GK do silki na klej, placki będzie ok? jakiego kleju użyć?
  4. dziękuję za odpowiedzi zdecydowałem się więc na zabudowę płytą silikatowa jaka grubość z doświadczenia polecicie? 3 cm 4 czy może 5?
  5. witam mam kilka pytań: 1. planuje obudować kominek płytą akumulacyjna która obecnie oferowana na rynku posiada dobry stosunek jakości do ceny? czy warto dopłacić do płyt magnezytowych? czy zastosować płytę szamotową? może jeszcze coś innego? 2. mam kominek narożny z gilotyna jak w załączniku, czy wykonując obudowę mogę płyty oprzeć na rancie który zaznaczyłem http://naforum.zapodaj.net/b83a1bbf7ab2.jpg.html dzięki
  6. czy taka galeria, nijako klatka schodowa będzie liczona do powierzchni zabudowy? załącznik 2
  7. witam wg normy 5.1.2.2 Powierzchnia zabudowy jest wyznaczona przez rzut pionowy zewnętrznych krawędzi budynku na powierzchnię terenu. Do powierzchni zabudowy nie wlicza się: - powierzchni obiektów budowlanych ani ich części nie wystających ponad powierzchnię terenu; - powierzchni elementów drugorzędnych, np. schodów zewnętrznych, ramp zewnętrznych, daszków, markiz, występów dachowych, oświetlenia zewnętrznego; - powierzchni zajmowanej przez wydzielone obiekty pomocnicze (np. szklarnie, altany, szopy). znalazłem natomiast ksiażkę pana Jerzego Ebinga OBLICZANIE POWIERZCHNI I KUBATURY OBIEKTÓW O RÓŻNYM PRZEZNACZENIU który pisze: Do Pz wlicza się portyki, ganki (Gk) i werandy (Wr). Nie wlicza się do Pz podziemnych części budynku (Pdz) oraz takich zewnętrznych części budynku, jak pochylnie samochodowe (Ps), studzienki doświetlające okna piwniczne (Sp), schody zewnętrzne (Sz), tarasy (Tr), a także takie występy architektoniczne, jak daszki nad wejściami (Ds), gzymsy (Gz), okapy (Ok), wykusze (Wk) i wszelkie nadwieszenia wyższych kondygnacji (nd). Nie potrąca się z Pz zarówno powierzchni bram, prześwitów, loggii (Lg) i innych wnęk w budynku, jak również nie uwzględnia się ograniczenia rzutu poziomego kondygnacji wyższych np. przez zastosowanie tarasowej formy. Interesuje mnie szczególnie punkt wykusze i nadwieszenia wyższych kondygnacji, - czy dobrze rozumiem że wykusz nie wlicza się do pow zabudowy? Nawet taki zakończony balkonem jak zaznaczyłem na obrazku? Czy galeria wobec powyższego galeria w znaczeniu - część budynku przeznaczona do celów komunikacyjnych, łącząca schody z poszczególnymi pomieszczeniami również nie wliczymy do powierzchni zabudowy?
  8. Witam mam pytanie czy mogę zastosować redukcję na rurze spalinowej od kominka? została mi rura ocieplana z nierdzewki ale ma fi wew 150 z kominka wychodzi 200 i teraz tak : redukcja będzie po 5 metrach rury 200 licząc od wylotu z kominka i tylko ostatnie dwa metry komina chce dać ocieplaną ale fi 150. komin będzie miał w sumie 7 m czy takie rozwiązanie można zastosować?
×
×
  • Dodaj nową pozycję...