
wolfeer
Użytkownicy-
Liczba zawartości
13 -
Rejestracja
Typ zawartości
Profile
Forum
Artykuły
Blogi
Pobrane
Sklep
Wydarzenia
Galeria
Zawartość dodana przez wolfeer
-
Ja również jestem ciekaw jak będzie się całość prezentować, gratuluję pomysłu na nieszablonowe kolory Przyłączam się i czekam na jakieś wieści z Waszych budów. U mnie zostały wykonane tynki wewnętrzne. Niestety zdjęć nie dorzuciłem do galerii, ponieważ przy foliach na oknach w pólmroku aparat w telefonie już sobie nie poradził. Przy najbliższej okazji zrobię kilka zdjęć zwykłym aparatem.
-
Zdjęcia z instalacji: http://picasaweb.google.com/budowa.wilczak/06Instalacje#. Zapraszam.
-
Generalnie fachowcy zalecają poczekać z oknami przynajmniej miesiąc od przykrycia dachem domu, żeby nie montować ich w wilgotnych murach. I to jeśli jest ciepło i szybko schną. My czekaliśmy nieco ponad półtorej miesiąca. Patrząc na nasze mury, widzę że faktycznie trzeba odczekać swoje. Przez ten na prawdę oddały sporo wody. My też nie chcieliśmy cegły klinkierowej, bo nie będzie do niczego pasować, ale budowlańcy przekonali nas, że to najlepszy wybór ze względu na specyficzne warunki - duże zmiany temperatur, wystawienie na deszcz, wiatry, upały. Tynk szybko odpadnie w takich warunkach, poza tym cegła klinkierowa dziurawka jest ciepła i będzie dobry ciąg dymu. Warto dodatkowo zaimpregnować komin specjalym płynem podnoszącym jego wodoodporność. A ja zapraszam do obejrzenia naszych okien i drzwi do galerii. Niedługo zamieszczę też zdjęcia z instalacji elektycznych, wod-kan i c.o., bo ekipa już rozpoczęła pracę.
-
Cierpliwości Niestety trzeba odczekać swoje między kolejnymi etapami. U mnie ciąg dalszy za 3 tygodnie. Po przykryciu domu daję murom wyschnąć, przez to mokre lato bardzo naciągnęły w siebie wody. A plany na ten rok mamy spore... ale nie będę pisał jakie, tylko zrelacjonuję na bieżąco. Myślę że spokonie się wyrobicie. Wymurowanie poddasza pójdzie dużo szybciej niż parteru
-
Tak, stan surowy otwarty ukończony! Zapraszam do galerii Wieczorem postaram się wrzucić kilka ładniejszych, bardziej szczegółowych zdjęć. Tak to prawda, pracowali calutkie dnie, od 7:00 do 20:00, a spali w garażu, bo nie chcieli tracić czasu na dojazdy. Dach postawili w 10 dni, mimo że pracy było więcej niż przy tradycyjnym dachu, bo musieli dodatkowo rzeźbić, strugać i malować krokwy i płotwy, przybić podbitkę i ocieplić skosy. Wracając do ukończenia SSO, obiecałem podać koszty. Materiały budowlane wyniosły nas 81 tys, robocizna 34 tys, do tego trzeba jeszcze doliczyć koszty przygotowawcze przed rozpoczęciem prac (zakup projektu i adaptacja, kierownik budowy, pozwolenia, geodeta, blaszak, narzędzia itp), razem ok 10 tys. Wydaje mi się, że "wynik" bardzo przyzwoity i oby nadal udawało się utrzymać w planowanych wydatkach. Trzymajcie kciuki i powodzenia na Waszych placach budowy!
-
Gratuluję rozpoczęcia budowy. Czym jest oczekiwanie na upragnione pozwolenie wiem doskonale, bo u nas minęły 23 miesiące od zakupu działki do przysłowiowego wbicia pierwszej łopaty w ziemię. Powodzenia i czekamy na zdjęcia.
-
Widać że nadszedł czas urlopów bo cisza na forum muratora i archetonu. A ja zapraszam do galerii, górale ostro pracują, mają zamiar kończyć w tym tygodniu.
-
Ze swojej strony wtrącę coś na temat tarasu i zadaszenia na nim. Wjazd na działkę mamy od najmniej korzystnej strony względem stron świata, czyli od południa. Taras który robicie i zadaszanie nad nim u nas wyszedłby na zachód, a to nie jest dobra lokalizacja. Dlatego zrezygnowalismy z tego wyjścia i przerobiliśmy je na okno. Zostało nam wyjście z salonu na południe i tylko z tej strony wchodzi w grę taras. Tutaj raczej ciężko zrobić daszek na stałe, tak jak u Śmiałków i w planach u michuterii, bo to ściana z fajermurami i balkonem, a nie ze spadami dachu, które można przedłużyć.. Zadaszenie nad tarasem jest konieczne, ale jak to zrobić nie psując bryły domu? Moja żona wpadła na rozwiązanie problemu - markiza zamontowana do płyty balkonowej. Plusem takiego rozwiązania jest możliwość jej składnia i rozkładania w razie potrzeby. W tej chwili można już zamówić markizę w różnych wersjach kolorystycznych, dzięki czemu można spokojnie dobrać właściwą, pasującą do całości. Aby przybliżyć Wam temat podaję przykładowe linki do markiz link 1, link 2
-
Ufff... do trzech razy sztuka! Tym razem udało się zalać skosy, chociaż bez lekkiego stresu się nie obeszło, bo przy końcu zalewania na horyzoncie można było dojrzeć ciemne chmury i błyskawice. Na szczęście jak nagle się pojawiły, tak szybko się rozeszły. Zapraszam zatem do galerii michuteria my kryjemy blachodachówką, więc na temat dachówek nie będę się wypowiadał, bo nie wgłębiałem się w temat.
-
Witam Na forum archetonu dość obszernie wypowiedziałem się na temat stropu na poddaszu, dlatego nie będę dubował odpowiedzi, myśle że link wystarczy, tym bardziej że ta sama ekipa tu i tam Tak jak tam napisałem, w Małopolsce i na Rzeszowszczyźnie to dość popularne rozwiązanie i do mnie akurat przemawia. W razie pytań służę odpowiedzią i również gotowy jestem na krytykę, bo widziałem na innych forach jaką żywą dyskusję to wywołało. Jutro ma być trzecie podejście do lania stropu, bo dwa razy już pogoda nas wygoniła. Jak zaleją, podeślę kolejne zdjęcia.
-
Tak, przypomiales o oknach i drzwiach To tez zmienie, tzn. nieco ogranicze ich ilosc. Salon bede mial na storne poludniowa i drzwi na taras zostaja, natomiast drugie drzwi na taras (u mnie na strone zachodnia) zastapie oknem. Doszlismy z zona do wniosku, ze nie potrzebne az dwoje na zewnatrz z salonu, a dzieki temu zabiegowi stalon staje sie bardziej ustawny i tez bedzie nieco cieplej. Na pietrze tez usune jedne drzwi na balkon, bo zbyteczne wydaje sie az dwoje z jednej sypialni. Albo zastapie je oknem, albo po prostu zlikwiduje (te na tej skosnej scianie). Ale to wszystko sa drobne zmiany.
-
Oj... mylisz się, bo ten projekt jest bardzo popularny. Wystarczy wejsc na strone archetonu, wybrac projekt i wejsc na jego forum lub bezposrednio: Forum Maja Rex. Znajdziesz tam nawet zdjecia z realizacji. Ja jak tylko rusze z budowa rowniez beda relacjonowal i publikowal zdjecia. Wielkim plusem tego forum jest, ze mozna zapytac architektow o zmiany itp. Sam zreszta sprawdz. A wracajac do realizacji... osobiscie ogladalem taki dom w stanie deweloperskim w Krakowie-Swoszowicach. Moze tutaj podam kolejny link: Wierzbowa Polana (wejdz tam na akutalnosci) Jest to inwestycja deweloperska archetonu, jednym z budynkow tam jest wlasnie Maja Rex, znajdziesz na zdjeciach. Powiem szczerze, ze po wizycie w tym domu w 100% przekonalem sie co do dobrego wyboru projektu. I tak i nie... niestety krakowskie urzedy sa mistrzami w utrudnianiu ludziom zycia i... musialem odciac garaz. poniewaz zostaly mi wydane "Warunki Zabudowy dla domu jednorodzinnego" a nie "Warunku Zabudowy dla domu jednorodzinnego z garazem". Fakt ze zlozylem wniosek o te pierwsze, ale do glowy by mi nie przyszlo ze musze dopisac ze z garazem! Paranoja! Owszem moglem nie odcinac garazu i ponownie zlozyc wniosek o ustalenie Warunkow Zabudowy, ale jakos nie wyobrazam sobie czekac kolejnych 9-ciu miesiecy, bo tyle trwalo ich wydanie. Poza odcieciem garazu i pokoju nad nim nic nie zmienialem. No wtedy wiadomo trzeba zrobic drzwi do kotlowni od wewnatrz i zlikwidowac te do garazu, ale tak to brak innych zmian. Projekt jest na prawde fajny, pomieszczenia rozplanowane z glowa i nie widze potrzeby mieszac. Co prawda do tej pory mam dylemat czy nie podniesc nieco sciany kolankowej ze wzgledow funkcjonalnych, ale boje sie zepsucia bryly domu. Mam na to jeszcze chwile czasu. W oryginalnym projekcie do budowy wskazany jest Ytong, ale ja uzyje porothermu 25. Mimo dobrych opinii nie mam jeszcze zaufania do tej stosunkowo nowej technologii. A Ty jak, robisz jakies zmiany? I z czego i gdzie budujesz? Ja w Krakowie, tak jak juz wspomialem
-
Jak tylko pogoda pozwoli to rozpoczynam budowe Mai Rex. Ekipe mam umowiona. Obecnie rozpoczalem zakupy w skladach budowlanych.