Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

mackoj

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    36
  • Rejestracja

mackoj's Achievements

 SYMPATYK FORUM (min. 10)

SYMPATYK FORUM (min. 10) (2/9)

10

Reputacja

  1. Witam znalazłem Pana wpis na forum odnosnie plyty wspornikowej na kominie pod klinkier. U mnie wykonawca zrobil plyte w ten sam sposob. Prosze mi tylko powiedzieć czy tak wykonana plyta "trzyma sie" czy nie ma zadnych problemow z wagą klinkieru? Mam spore obawy ze klinkier wraz z plyta po prostu opadnie...Z gory wielkie dzieki za odpowiedź. Pozdrawiam Tomasz
  2. mackoj

    Oliwia z kratek

    Witam, Zastanawiam się nad Oliwią z kratki.pl (ale BEZ płaszcza wodnego). Czy ktoś ma takowy sprzęt? Może się podzielić uwagami, problemami? Jak szybko brudzi się szyba? (przy braku PW). Pozdrawiam, MJ
  3. Uff. Dzięki za info. Uspokoiłem się
  4. Witam, Wytrzymałość stropu teriva jest liczona na jakies 1,5kN/m2, co "na nasze" daje jak rozumiem jakies 150kg masy/m2. Czyli jak staną obok siebie 2 dorosłe osoby, to... może się zawalić??? Zwykle wszyscy na taki strop daja nieco styropianu, a do tego jastrych. Tak na oko dla 5cm jastrychu to jakieś 100kg/m2. Pozostaje 50kg/m2, czyli co najwyżej moja żona może po tym stropie potem chodzić. Ale jakoś wszyscy tak robią i się chyba nic nie zawala? To jaka jest tak naprawdę wytrzymałość stropu teriva? Pozdrawiam
  5. Poruszyłeś ważną kwestię, choć mnie bardziej chodziło o to, czy np.: - komuś się to rozszczelniło? - zabrudziło i nie ma jak wyczyścić? - nie da się tym nic ogrzać bo ma za małą moc? - itp. Ciąg w kominie to mam nadzieję będzie, tym bardziej, że urządzenie przy rozpalaniu przełącza się tak, aby spaliny przechodziły bezpośrednio do komina.
  6. Witam, Czy ktoś użytkuje takowe urządzenie? http://www.kratki.com/product_info.php?products_id=991&osCsid=1qauuba5106dva95ddlh1ft163 Czy są z tym jakieś problemy? Będę wdzięczny za informacje. Pozdrawiam, MJ
  7. Witam, Czy dobrym pomysłem jest położenie na podłodze na gruncie dwóch warstw styropianu (np. 8 + 8cm)? A na pierwszej warstwie styropianiu chciałbym rozłożyć instalację CO. Jakoś nie widzę problemu z tymi dwoma warstwami, ale licho nie śpi - a nuż znacie jakieś problemy z tym związane? Będę wdzięczny za informacje.
  8. To by się zgadzało, gdyby to był "normalny" zasobnik, ale ten jest warstwowy, więc niby jest bardziej wydajny. Pytanie, czy to marketing, czy rzeczywiście? Stąd moje pytanie od użytkowników tego kotła.
  9. Witam, Czy ktoś używa może kotła Junkers Cerapur Acu? Czy możecie się podzielić spostrzeżeniami, szczególnie jeśli chodzi o komfort użytkownia ciepłej wody (zbiornik warstwowy 42 litry). Szczególnie, czy te 42 litry starczają na 4-ro osobową rodzinę?
  10. Takie domy są w mojej okolicy (zdjęcia mogę podesłać na PW). I moim zdaniem szara rynna wygląda tam fajnie. Nie mają jednak podbitki drewnianej. My myśleliśmy też o akcentach szarych na elewacji (klinkier, może parapety - tu jeszcze musimy podumać).
  11. Witam, Na dach kładę właśmie dachówkę w kolorze miedzianym. I do tego będzie deska czołowa w kolorze okien, czyli złoty dąb (rozjaśniony trochę, bo standardowy złoty dąb to jednak ciemny wychodzi). I do tego własnie nam chodzi po głowie, żeby założyć szarą rynnę. Czy ktoś ma może takie zestawienie? Bez podbitki na pewno wygląda to ładnie. A z podbitką? Będę wdzięczny za ewentualne zdjęcia.
  12. No styropian to się chyba nie nadaje do tłumienia dźwięków.
  13. nie odczujesz żadnych zapachów-choćby z tego powodu, że stężenie zapachu w powietrzu wywiewanym będzie wyższe od tego w nawiewanym-tym samym odbierzesz nawiew jako bez zapachów. Akurat ten problem sobie odpuść. Bardziej się zastanów nad dźwiękami jakie generuje wymiennik obrotowy i jak sobie z nimi dać radę. Faktycznie przy -20 wymiennik nie zamarza, nie wysusza powietrza (nie wymaga odprowadzenia kondensatu). OK, to super. A co z tymi dzwiękami? Ponoć ten oborót jest dość wolny - ale faktycznie hałasuje? Jeśli chodzi o wysuszanie, to zasłyszane od osób używających, ale grzałki wodnej.
  14. Witam, Jestem na etapie wyboru rekuperatora i męczę się z decyzją: czy iść w: - wymiennik obrotowy: ponoć nie zamarza i ma w miarę stałą sprawność, ale zapachy z wywiewanego powietrza mogą przechodzić do nawiewanego, - wymiennik krzyżowy: sprawność może maleć z uwagi na możliwość zamarznięcia (wiem, jest grzałka, ale ona wysusza powietrze, bierze prąd, i chyba nie zawsze sobie poradzi, itp), ale za to zapachy nie przechodzą do powietrza nawiewanego). I teraz pytanie do użytkowników rekuperatorów z wymmiennikiem obrotowym: czy to przenikanie zużytego powietrza jakoś przeszkadza? Ponoć moze to być 0,5% zapachów, czyli 5 wiader powietrza w każdym metrze sześciennym - to chyba sporo? Jakoś nie umiem sobie przełożyć tych 5 wiader hmm... smrodu na możliwość wyczucia tego smrodu
  15. Witam, Właśnie zakupiłem deskę podłogową do wykorzystania jako deskę czołową nad okapem (deskę, do której przytwierdzone będą rynny). Deska ma wymiary 28mm x 140mm x 4800mm. Pomalowałem jedną sztukę lazurą ochronną v33 (8 lat gwarancji) co by zbadać kolor i po kilku godzinach z deski zrobiło się śmigło (wypaczyła się). I to dość sporo Ze 4cm różnicy jest na końcach deski. Boję się takiej zakładać na dach. Poradźcie proszę - co z tym zrobić? Może inną deskę zastosować? Jaką? Może czymś innym malować? Może malować już przytwierdzoną do krokwi? Ale wtedy nie zaimpregnuję jej z obu stron.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...