Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

mackoj

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    36
  • Rejestracja

Zawartość dodana przez mackoj

  1. mackoj

    Oliwia z kratek

    Witam, Zastanawiam się nad Oliwią z kratki.pl (ale BEZ płaszcza wodnego). Czy ktoś ma takowy sprzęt? Może się podzielić uwagami, problemami? Jak szybko brudzi się szyba? (przy braku PW). Pozdrawiam, MJ
  2. Uff. Dzięki za info. Uspokoiłem się
  3. Witam, Wytrzymałość stropu teriva jest liczona na jakies 1,5kN/m2, co "na nasze" daje jak rozumiem jakies 150kg masy/m2. Czyli jak staną obok siebie 2 dorosłe osoby, to... może się zawalić??? Zwykle wszyscy na taki strop daja nieco styropianu, a do tego jastrych. Tak na oko dla 5cm jastrychu to jakieś 100kg/m2. Pozostaje 50kg/m2, czyli co najwyżej moja żona może po tym stropie potem chodzić. Ale jakoś wszyscy tak robią i się chyba nic nie zawala? To jaka jest tak naprawdę wytrzymałość stropu teriva? Pozdrawiam
  4. Poruszyłeś ważną kwestię, choć mnie bardziej chodziło o to, czy np.: - komuś się to rozszczelniło? - zabrudziło i nie ma jak wyczyścić? - nie da się tym nic ogrzać bo ma za małą moc? - itp. Ciąg w kominie to mam nadzieję będzie, tym bardziej, że urządzenie przy rozpalaniu przełącza się tak, aby spaliny przechodziły bezpośrednio do komina.
  5. Witam, Czy ktoś użytkuje takowe urządzenie? http://www.kratki.com/product_info.php?products_id=991&osCsid=1qauuba5106dva95ddlh1ft163 Czy są z tym jakieś problemy? Będę wdzięczny za informacje. Pozdrawiam, MJ
  6. Witam, Czy dobrym pomysłem jest położenie na podłodze na gruncie dwóch warstw styropianu (np. 8 + 8cm)? A na pierwszej warstwie styropianiu chciałbym rozłożyć instalację CO. Jakoś nie widzę problemu z tymi dwoma warstwami, ale licho nie śpi - a nuż znacie jakieś problemy z tym związane? Będę wdzięczny za informacje.
  7. To by się zgadzało, gdyby to był "normalny" zasobnik, ale ten jest warstwowy, więc niby jest bardziej wydajny. Pytanie, czy to marketing, czy rzeczywiście? Stąd moje pytanie od użytkowników tego kotła.
  8. Witam, Czy ktoś używa może kotła Junkers Cerapur Acu? Czy możecie się podzielić spostrzeżeniami, szczególnie jeśli chodzi o komfort użytkownia ciepłej wody (zbiornik warstwowy 42 litry). Szczególnie, czy te 42 litry starczają na 4-ro osobową rodzinę?
  9. Takie domy są w mojej okolicy (zdjęcia mogę podesłać na PW). I moim zdaniem szara rynna wygląda tam fajnie. Nie mają jednak podbitki drewnianej. My myśleliśmy też o akcentach szarych na elewacji (klinkier, może parapety - tu jeszcze musimy podumać).
  10. Witam, Na dach kładę właśmie dachówkę w kolorze miedzianym. I do tego będzie deska czołowa w kolorze okien, czyli złoty dąb (rozjaśniony trochę, bo standardowy złoty dąb to jednak ciemny wychodzi). I do tego własnie nam chodzi po głowie, żeby założyć szarą rynnę. Czy ktoś ma może takie zestawienie? Bez podbitki na pewno wygląda to ładnie. A z podbitką? Będę wdzięczny za ewentualne zdjęcia.
  11. No styropian to się chyba nie nadaje do tłumienia dźwięków.
  12. nie odczujesz żadnych zapachów-choćby z tego powodu, że stężenie zapachu w powietrzu wywiewanym będzie wyższe od tego w nawiewanym-tym samym odbierzesz nawiew jako bez zapachów. Akurat ten problem sobie odpuść. Bardziej się zastanów nad dźwiękami jakie generuje wymiennik obrotowy i jak sobie z nimi dać radę. Faktycznie przy -20 wymiennik nie zamarza, nie wysusza powietrza (nie wymaga odprowadzenia kondensatu). OK, to super. A co z tymi dzwiękami? Ponoć ten oborót jest dość wolny - ale faktycznie hałasuje? Jeśli chodzi o wysuszanie, to zasłyszane od osób używających, ale grzałki wodnej.
  13. Witam, Jestem na etapie wyboru rekuperatora i męczę się z decyzją: czy iść w: - wymiennik obrotowy: ponoć nie zamarza i ma w miarę stałą sprawność, ale zapachy z wywiewanego powietrza mogą przechodzić do nawiewanego, - wymiennik krzyżowy: sprawność może maleć z uwagi na możliwość zamarznięcia (wiem, jest grzałka, ale ona wysusza powietrze, bierze prąd, i chyba nie zawsze sobie poradzi, itp), ale za to zapachy nie przechodzą do powietrza nawiewanego). I teraz pytanie do użytkowników rekuperatorów z wymmiennikiem obrotowym: czy to przenikanie zużytego powietrza jakoś przeszkadza? Ponoć moze to być 0,5% zapachów, czyli 5 wiader powietrza w każdym metrze sześciennym - to chyba sporo? Jakoś nie umiem sobie przełożyć tych 5 wiader hmm... smrodu na możliwość wyczucia tego smrodu
  14. Witam, Właśnie zakupiłem deskę podłogową do wykorzystania jako deskę czołową nad okapem (deskę, do której przytwierdzone będą rynny). Deska ma wymiary 28mm x 140mm x 4800mm. Pomalowałem jedną sztukę lazurą ochronną v33 (8 lat gwarancji) co by zbadać kolor i po kilku godzinach z deski zrobiło się śmigło (wypaczyła się). I to dość sporo Ze 4cm różnicy jest na końcach deski. Boję się takiej zakładać na dach. Poradźcie proszę - co z tym zrobić? Może inną deskę zastosować? Jaką? Może czymś innym malować? Może malować już przytwierdzoną do krokwi? Ale wtedy nie zaimpregnuję jej z obu stron.
  15. No może Zarzekał się, że takowego kursu nie potrzebuje...
  16. Cegłą, ale klinkierową. Ależ się skupiliście na zupełnie innym temacie. Mnie przecież interesuje kwestia poprawnego montażu płyty wspornikowej. Jak to może wyglądać? Czy jest jeden sposób (pustak, na to płyta, na to kolejny pustak), czy więcej? malgoss podał sposób znany mnie. Wykonwaca się zarzeka, że on zwykle robi to inaczej... Doczepia tę płytę do gotowego komina.
  17. Hmm.... Nie rozumiem, skąd to pytanie? Obłożyć komin chcę tylko klinkierem, nie cegłą. Nic o cegle nie wspominałem. A pustaki - to pustaki schiedle'a.
  18. Witam, Mój wykonawca właśnie wybudował komin (Schiedel) do samej góry. I wszystko fajnie, ale zapomniał zrobić płyty wspornikowej dla obudowy klinkierem. Utwierdza mnie w przekonaniu, że tę płytę to się niejako dokleja z boku komina (chce wciskać zbrojenie w komin, czy jakoś tak). Płytę trzeba zrobić samodzielnie, bo komin składa się z dwóch ciągów i nie ma do tego standardowej płyty. Ale coś mi tu nie pasuje z tym doklejaniem z boku komina płyty. Ktoś się spotkał z takim rozwiązaniem? Czy płyta wspornikowa nie powinna po prostu leżeć na pustakach, a na niej kolejne pustaki?
  19. Raaaany - miałem na myśli klamkę z przyciskiem pomyliłem się - przepraszam No dobrze - a czy klamki z kluczykiem, zakluczone, ale z pozostawionym kluczykiem (bo na pewno za jakiś czas nie będzie mi się chciało ich wyjmować z klamek) coś dadzą? Chodzi mi o możliwość przewiercenia/otwarcia klamki od zewnątrz. Czyli czy pozostawiony kluczyk w klamce będzie też chronił przed otwarciem z zewnątrz?
  20. Rozumiem. Kwestie ergonomii zostawmy (na rzecz szeroko rozumianej estetyki podziału niesymetrycznego - ale zostawmy to - pogadam o tym z żoną . Choć dzięki za jakże cenne info dotyczące poprawy szczelności takiego okna. Ale wracając do meritum: Czy da się takie okno zrobić? (bez cudowania oczywiście, bo zrobić to się pewnie da wszystko). Czy Ci, którzy dają mi cenę na takie okno robią mnie w balona? Czy Ci, którzy mówią, że się nie da robią mnie w balona? Sam podejrzewam niejaki problem ze zrobieniem odbojnika, który zdaje się standardowo jest na ramie? Więc może faktycznie nie da się tak podzielić okna HS?
  21. Witam, Jestem na etapie wyceny okien, w tym okna HS (typowa suwanka, bez drzwi uchylnych). Od różnych producentów/wykonawców dostaję różne opinie jeśli chodzi o możliwość podziału takiej suwanki. Czasem są to różne (sprzeczne) opinie dla tego samego profilu. Pytanie jest (do wykonawców buszujących po tym forum): czy suwanka HS może być podzielona tylko na dwie równe części? Czy można takie okno wykonać w podziale np. 2/3 fix + 1/3 suwane drzwi?
  22. Witam, Spotykam sie tu na forum z opinią (przynajmniej jednego wykonawcy okien , że okno HS sprawia wiele kłopotów i należy go unikać jak ognia. A ja własnie takie chcę! Czy są na forum jacyś użytkownicy okien HS (typowa suwanka, bez uchylania), którzy faktycznie mają kłopoty z takim oknem? Wiatr przez nie wieje? Albo co innego się dzieje? W drewnie, czy PVC? Będę wdzięczny również za pozytywne opinie użytkowników takich okien.
  23. Witam, Bedę obmurowywał komin systemowy cegła klinkierową - połówkową (to wynika z miejsca pomiędzy krokwiami). Chciałbym skorzystać z cegły pełnej - aby uniknąć ewentualnego przeciekania komina (choć w tej sprawie widziałem już sprzeczne opinie, to myślę, że nie zaszkodzi na mój jeden mały komin jednak skorzystać z pełnej cegły). No i teraz mam problem, bo cegły połówkowe są tylko tzw. "dziurawki". Pozostaje kupić pełną cegłę i ją przeciąć. Mój wykonawca nie jest zbyt chętny na cięcie, więc chciałbym znaleźć sprzedawcę (lub kogokolwiek), który taką cegłę mi potnie. Znacie kogoś takiego w okolicach Poznania?
  24. Oooo! Właśnie! Okiennice mnie też bardzo interesują. Szczególnie, czy masz już wybrane jakieś firmy, które je przygotują?
  25. mackoj

    wentylacja ocieplenia w koszu

    No zaraz zaraz, ale łaty są na płycie OSB, a mnie chodzi o wentylację pod płytą OSB. Czy w koszach nie zostawia sie szczeliny wentylacyjnej? W sumie strach zostawić - żeby czasem nie zalało poddasza. Ale jak nie zostawię, to znów wentylacji nie będzie Jest jakieś rozwiązanie na to?
×
×
  • Dodaj nową pozycję...