Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Przemasek114

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    50
  • Rejestracja

Przemasek114's Achievements

 SYMPATYK FORUM (min. 10)

SYMPATYK FORUM (min. 10) (2/9)

10

Reputacja

  1. Ja mam 44P+W na kleju ciepłochronnym BAUMIT. Dałem dodatkowo styro 5cm, tylko ze względu, żeby zaoszczędzić na tynkach zewnętrznych, bo zamiast tynku ciepłochronnego POROTHERM (cholernie drogi), położyłem cienkowarstwowy na styropianie. Przeżyłem w moim domku już lato i zimę i z całą odpowiedzialnością stwierdzam, że latem jest chłodek, a zimą cieplutko. Naprawdę latem aż chce się siedzieć w domu !
  2. To jest hala przerobiona ze starego kurnika, także raczej beton się nie ruszył, bo to co miało siąść to pewnie już siadł. Ale na tyłach hali jest stawek i to może być przyczyną.
  3. Również gratuluję. Ze swojej strony dodam, że kiedyś miałem identyczny problem, ale przeciągnąłem przez całą rurę ( ok. 5m ) sztywny drut. Gdy przeszedł na wylot to go z drugiej strony wygiąłem w hak i rozruszałem ten gips. Następnie zaczepiłem kawał dużej szmaty i ponownie przeciągnąłem, aż wszystko wyleciało. Raptem parę pociągnięć i był efekt w postaci odetkanej rury.
  4. Witam wszystkich forumowiczów. W hali o wym. 10x20 m, a w niej na stary beton mam położony jastrych o grubości 4cm. Są zrobione dylatacje lecz pomimo to posadzka pęka wzdłuż hali tam gdzie dylatacji nie ma. Cementu było wystarczająco dużo, bo aż 2 1/4 worka na maszynę. Pózniej było jeszcze podlane wodą. Posadzka robiona była na początku listopada. Moje pytanie dotyczy jak można zapobiec dalszemu pękaniu. Czy wywiercenie otworu na końcu pęknięcia coś da, a może czymś zakleić ? Wiem, wiem za cienka warstwa, ale już za pózno. Dzięki wszystkim za pomocne uwagi.
  5. Piach czy żwir, ale miało grubość 0.3 taki sobie zażyczyli.
  6. No to troszkę sprostowania drodzy forumowicze. Większość posadzek była wylewana na podłogówkę, a w pozostałych była różna wysokość: 5, 8 lu 10 pod kominkiem wcale. Materiał miałem swój i jeszcze mnóstwo tego zostało: paleta cementu i ok. 15 ton żwiru. Byłem przez cały dzień na budowie aby dopilnować czy wszystko zalewają jak ja chcę(chodzi o wysokości). Z tego co sie próbowałem dowiedzieć to podobno powrzechną praktyką jest, że celowo dają mniej cementu, aby się łatwiej zacierało. Faktycznie umowy nie było, ale to w sumie nie jest problem, bo szef tej firmy się nie wykręca od odpowiedzialności tylko zastanawia się co z tym począć. Wiadomo, on chce jak najtaniej i najłatwiej, a ja chcę jak najlepiej.
  7. Styropian układali oni. Powiedzcie o co chodzi z tą chemią, czy to naprawdę pomaga ? Myślę, że z tymi podporami to nie wyjdzie, bo jak nie mają w tym żadnego doświadczenia to lepiej niech się za to nie biorą.
  8. Teraz na pewno nie będę nic kładł(brak kasy), ale za parę lat i owszem. Tylko, że za kilka lat to ta firma może już nie istnieć. Chcę kuć żelazo póki gorące
  9. Mam kolejny problem, a mianowicie w kwietniu miałem wylewane posadzki. Po miesiącu w miejscu gdzie jest chodzone zaczęły się ścierać. Przy ścianach i rogach pękać, a śrubokrętem idzie się podpisać na betonie tak się kruszy. Zaciskałem zęby, bo myślałem, że jak przyjdą w końcu kafelki to będzie ok. Ale nie, murarz zauważył, że jak się chodzi to w niektórych miejscach się ugina, a wczoraj zaczęła pękać przy chodzeniu. Więcej nic tylko w auto i po jechałem po gościa od wylewek. Po oględzinach stwierdził, że nie były podlewane i beton spaliło, a teraz zastanawia się jak to naprawić , bo nie chce kuć ze względu na podłogówkę. Wspominał o jakiejś chemii co niby od środka wzmocni cały beton. Ja osobiście w to nie wierzę. Może macie jakieś propozycje jak to zrobić bez kucia zwłaszcza, że już mieszkamy, a ściany wycekolowane i pomalowane, ale jeszcze przed kafelkami,ale się rozpisałem. Dzięki
  10. BOHO dobrze pisze. Taki rzecznik powinien być przy starostwie. Na moje to do sądu nawet nie dojdzie. Gość powinien odpuścić na etapie rzecznika.
  11. Jak masz na wszystko fakturę to jesteś na wygranej pozycji. Po prostu reklamujesz towar, bo nawet jeśli nie dostałeś gwarancji to jest rękojmia. Jeśli nie masz dowodu zakupu to masz pecha.
  12. A jakim sposobem tynkowałeś lub zamierzasz ? Mam też na ciepłej zaprawie i chciałem na to również położyć tynk ciepłochronny, ale są to ogromne koszta.
  13. PTH ? Nie wiem czy dobrze ten skrót odczytałem, ale jeśli chodzi o porotherm to ma grubość 44 cm.
  14. Zagościła u mnie ekipa od tynków, a dokładniej to na porotherm idzie styro 5 cm na klej bez kołków. Na to siatka, tynk mineralny kornik i farba silikonowa. Moje pytanie brzmi: na co zwrócić szczególną uwagę i gdzie najczęściej popełnia się błędy. Przy jakich czynnościach idą na łatwiznę wmawiając takim laikom jak ja, że jest super ? Już mam jedną zagadkę. Surową podbitkę pomalowali drewnochronem. Wygląda średnio i na moje pytanie czy na raz pomalowane wystarczy... padła odp.: oczywiście, że tak, a ja do końca pewny nie jestem. Dzięki za pomoc.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...