Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

kanadyjczyk

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    327
  • Rejestracja

kanadyjczyk's Achievements

STAŁY BYWALEC (min. 300)

STAŁY BYWALEC (min. 300) (4/9)

10

Reputacja

  1. Sprawa nie dotyczy mnie ale mojego kolegi, kupił od gminy działkę i co się okazało: garaż blaszak sąsiada stoi 0,5 m na jego terenie z posesji w/w sąsiada wychodzi rura ma działkę kolegi, którą sąsiad wylewa nieczystości Gmina podobno nie może sobie z nim poradzić. Wiem, że facet trochę dał ciała kupując tą działkę ale proszę o pomoc, czy w związku z powyższym można przyjąć, że działka jest obarczona wadą i czy mogą zarządać zwrotu pieniędzy. Czy ktoś taki temat już przerabiał i jak to się skończyło?
  2. Czy jest pewna? To się okaże po 20 latach jej zaletą jest to między innymi, że możesz wszystkie rury które są zalane poprowadzić w jednym kawałku, jeśli zrobisz instalację rozdzielaczową. Broń boże nie rób instalacji klejonej jeśli już to zgrzewana albo zrób w miedzi koszt podobno zbliżony.
  3. Nikt nikomu nie wskakuje na plecy, i podejrzewam że każdy kto buduje wybiera najkorzystniejsze ZE SWOJEGO punktu widzenia rozwiązanie. Uważam jednak, że wywalenie 50 - 60 kPLN na źródło ciepła do domu o powierzni 130 m2 jest DLA MNIE (moja prywatna opinia) działaniem nieracjonalnym. Jak kształtują się koszty użytkowania pompy ciepła? Czy mógłbyś coś na ten temat napisać.
  4. Jeśli chcesz się pochwalić kolegom w klubie golfowym to oczywiście Viessman. A tak poważnie to niestety zgadzam się z kolegami którzy twierdzą, że nie jest to interes życia (no chyba że dla tych, którzy sprzedają te urządzenia).
  5. Daj mi namiary na tych "magików" co to przy pommocy kamery termowizyjnej są w stanie określić współczynnik przewodzenia ciepła szyb. Równie dobrze możesz iść do wróżki efekt identyczny. Wywalisz cztery stówki a oni napiszą cokolwiek i tak przecież tego nie sprawdzisz. Tą metodą NIE DA SIĘ TEGO ZROBIĆ.
  6. Z miksokreta, równo, szybko i bez problemów, cena nie wiem ale dwa lata temu 11 zł/m2 bez materiałów (cement, piasek).
  7. O ile jest to możliwe należy unikać gwałtownych zmian kierunków biegu przewodów wentylacji w tym szczególnie grawitacyjnej, nie bez powodu nie zaleca się przy grawitacyjnym odprowadzeniu spalin (np z kominka) należy zastosować trójnik nie 90 st ale np 45 st. A przewody poziome można stosować tylko w wentylacji mechanicznej.
  8. NIe można i kropka, tzn można tylko nie będzie w tym kanale ciągu (albo będzie minimalny). Trzeba zamontować wentylator. Jeśli kanał ten ma być prowadzony znad kuchni (okap) to i tak powinna być dodatkowa kratka grawitacyjna. Dlaczego masz w projekcie takie rozwiązanie?? Kominy wentylacyjne powinny się znajdować przy kuchni tak żeby nie trzeba było robić takich manewrów. W jakmiś muratorze sprzed kilku numerów jest cały artykuł o wentylacji poszukaj.
  9. Często na ramkach międzyszybowych jest napisane np U=1,1. W momencie montażu na szybach powinny byc naklejki z parametrami szyby: rodzaj szyb, wypełnienie, współczynnik przenikania ciepła. Jeśli nie masz pewności niech dostawca wystawi ci certyfikat lub da kopię faktury lub innego dokumentu np. magazynowego z potwierdzeniem parametrów szyb przez ich producenta.
  10. Osobne kanały w każdym pomieszeni OK, dodatkowo nawiewniki - jeszcze bardziej OK, poziomy przewód wentylacji grawitacyjnej bardzo ni OK. Przewodów wentylacji grawitacyjnej nie można prowadzić poziomo, trzeba wymuszać ciąg.
  11. W przypadku tynku akrylowego a przede wszystkim mineralnego producenci mają ograniczoną paletę barw. W przypadku tynku mineralnego malowanego farbą można poszaleć z kolorami (chociaż dla niektórych jest to problem). Poza tym różnica w cenach poszczególnych grup kolorystycznych może być bardzo duża, w przypadku farby różnica w cenie barwienia to maks. 40 gr/l nie trzeba się więc zbytnio kosztem i wybrać kolor jaki się chce. Plecam delikatny baranek np. 2 mm i farba silkonowa, najlepszy stosunek jakości do ceny. Caparol np. ma ostatnio dobre ceny a i jakość niezła. W przypadku akrylu należy sprawdzić czy ma dodatki zapobiegające elektryzowaniu się (przyciąganie kurzu) oraz przeciwko rozwojowi porostów.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...