Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

mwil

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    21
  • Rejestracja

mwil's Achievements

 SYMPATYK FORUM (min. 10)

SYMPATYK FORUM (min. 10) (2/9)

10

Reputacja

  1. Mam pytanie odnośnie RCK : Gdzie lepiej go zamontować: na kominie poniżej czopucha czy na czopuchu? RCK na czopuch taki jak tutaj: http://allegro.pl/regulator-ciagu-kominowego-rcr-ch-darco-na-rure-i4873201703.htmlj Szczerze mówiąc to z tą drugą opcją jest mniej pracy.
  2. Mam prośbę: czy możecie dołączyć bardzo odręczny rysunek tego wałka z wymiarami (długość wałka i wymiary rowka pod klin). Sorki za być możę błachą sprawę ale znacznie ułatwi mi wykonanie tego. Dzięki.
  3. Jeszcze odnośnie wyciszenia i sprzęgła - zadałem to pytanie w innym wątku, ale tutaj raczej szybciej uzyskam odpowiedź: Mam jeszcze jedno pytanie: jaka jest średnica piast (trzpieni) w silniku i przekładni. Pytam bo znalazłem sprzęgła kłowe o wymiarach l=30 fi=35 ale jaka średnica piasty (przykładowy link poniżej - może być) http://allegro.pl/sprzeglo-klowe-cnc...121771730.html
  4. Mam jeszcze jedno pytanie: jaka jest średnica piast (trzpieni) w silniku i przekładni. Pytam bo znalazłem sprzęgła kłowe o wymiarach l=30 fi=35 ale jaka średnica piasty (przykładowy link poniżej - może być) http://allegro.pl/sprzeglo-klowe-cnc-bezluzowe-d30-l35-12-12-75-mm-i4121771730.html
  5. mark3k, mam pytania: - jaka jest wysokość wibroizolatorów? - jak są połączone obie blachy? Może to i oczywiste ale wolę zapytać Jak dla mnie to, to wydaje się super rozwiązaniem i mam zamiar zastosować je u siebie (i raczej nie stracę gwarancji)
  6. Uwaga, uwaga. Ponieważ również występował u mnie problem z głośną pracą (a właściwie u mojej córki, mającej pokój przez ścianę z kotłownią), zastosowałem patent z oringiem fi70 grubości 3-4mm. Zamontowałem pomiędzy silnikiem a motoreduktorem i.... SPRAWDZIŁO SIĘ i to znacznie ("tato a ten piec się nie popsuł" - bezcenne) Piec nadal słychać ale znaaaaaaaaaaaaaaaacznie ciszej. Polecam. Koszt ~4zł + odkręcenie silnika (nieco utrudniony dostęp do jednej śruby). P.S. Czy możecie spojrzeć na mój piec i ocenić to co tam widać. https://esterownik.pl/remote/2772
  7. Witam, Mam prośbę, czy możecie zerknąć na mój sterownik. Jestem "świeżym" użytkownikiem kotła więc proszę o wyrozumiałość> Ostatni zasyp zrobiłem eko z Castoramy (20-22MJ). Poprzednie zasypy (wiem, wiem, niewilele ich było ale jednak) udawało się zejść w okolice 5kg/dzień (Carbon R, też z Casto), tak teraz jest to 7-8kg. Czy właśnie kaloryczność jest "sprawcą" tego czy też to moje nieudolne "dłubanie"? Drugie pytanie dotyczy dogrzewania wody. Jak ustawić parametry by szybciej dogrzewać wodę, kiedy ta wieczorem ma się na wyczerpaniu a kolejka chętnych czeka? (priorytet + podbicie?). https://esterownik.pl/remote/2772
  8. mwil

    Piec na pellet czy eko-groszek

    Man tylko jedno pytanie: gdzie mogę kupić gaz propan za około 2 zł / litr do użytku indywidualnego? hmm... Poniżej linki do średnich cen tego gazu - wszystkie oscylują w granicach 3zł. Jak to się ma do poprzednich wyliczeń oceńcie sami http://cenapropanu.pl/ Sam jestem użytkownikiem pieca Vaillant z butlą na propan + kominek z płaszczem wodnym Lechma ( a właściwie to odwrotnie - grzeję głównie konikiem) Zdając sobie sprawę z kosztów jakie teraz ponoszę na ogrzewanie domu jestem zdecydowany na przejście na pellet (tylko pellet, ekogroszek odpada ze względu na ogólnie pojętą czystość). Tak, wiem ,że wiąże się to z obsługą tego pieca (czyszczenie, zasypywanie itd.). Z mojego doświadczenia (ponad 6 lat użytkowania obecnego systemu grzejnego) podejrzewam, że i tak zasypywanie pieca pelletem będzie nieporównywalnie lżejsze niż palenie i codzienna obsługa kominka. Pozdrawiam
  9. Sorry, że wtrącam się w wasz problem ze swoim ale widzę że możecie odpowiedziec na moje pytanie. Umieściłem je wcześniej w osobnym wątku ale nie był on zbyt popularny - będę wdzięczny za odpowiedź: Czy mając kominek z płaszczem wodnym 24kW [Lechma] + piec Vailant jednofunkcyjny + zasobnik CWU 150 l. + ogrzewanie podłogowe + grzejniki stalowe i podłączone to wszystko w układzie otwartym mogę spodziewać się jakiś problemów? Czy lepiej podłączć to w dwa systemy otwarty [kominek] + zamknięty [piec], poprzez wymiennik płytowy? Instalator podłączając system w układ otwarty argumentował to tym że woda w małym systemie [otwartym] będzie się szybko zagotowywała a układ duży [zamnknięty] poprzez wymiennik nie będzie w stanie równie szybko odebrać ciepła. Dla mnie taka argumentacja jest niewystarczająca bo przecież wymiennik może zostać dobrany tak aby poradzić sobie z odbiorem ciepła.
  10. A jakiej firmy wymienniki płytowe polecacie [czy są jakieś obudowane np. styropianem - aby się od niego przez przypadek nie oparzyć].
  11. Puszczam do góry - nikt mi nic nie poradzi?!
  12. Czy mając kominek z płaszczem wodnym 24kW [Lechma] + piec Vailant jednofunkcyjny + zasobnik CWU 150 l. + ogrzewanie podłogowe i podłączone to wszystko w układzie otwartym mogę spodziewać się jakiś problemów? Czy lepiej podłączć to w dwa systemy otwarty [kominek] + zamknięty [piec], poprzez wymiennik płytowy? Instalator podłączając system w układ otwarty argumentował to tym że woda w małym systemie [otwartym] będzie się szybko zagotowywała a układ duży [zamnknięty] poprzez wymiennik nie będzie w stanie równie szybko odebrać ciepła. Dla mnie taka argumentacja jest niewystarczająca bo przecież wymiennik może zostać dobrany tak aby poradzić sobie z odbiorem ciepła. Co wy na to?
  13. Mój instalator twierdzi że oszczędności po zainstalowaniu nie są duże - jeśli w ogóle są . Co napewno będę mial to czujnik temp. bezprzewdowy [radio] wewnątrz domu. Co wy na to? Będę grzał gazem propan-butan z instalacji podziemnej - kocioł Vailant jednofunkcyjny z zasobnikiem 150 l.
  14. Sorki za wprowadzenie w błąd firma to Progas a nie Gaspol. Dodam że po tygodniu od podpisania umowy mam już podłącZony zbiornik - teraz czekam na odbiór UDT [ten tydzień] i zalanie zbiornika gazem.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...