Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

tomekatomek

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    129
  • Rejestracja

Zawartość dodana przez tomekatomek

  1. Jakie filtry stosujecie w centralach, szczególnie w tych starszych takich jak moja - Airpack 400 z 2015 roku ? Kupujecie plisowane oryginały, zamienniki ? Robicie sami np. płaski filtr z maty G4 i do ramki ?
  2. Jakiego produktu użyć najlepiej na pęknięcia tynku gipsowego na ścianach ? Zastanawiam się nad Acryl Putx Flex, Semin Fibrelastic i Cekol MS-01. Dom ma 5 lat i pora połatać pęknięcia tynku na działówkach i odmalować dom. Czy ktoś może polecić coś sprawdzonego ? Niektóre rysy są cieniutki, ale jest parę głębokich i długich.
  3. Jak najlepiej naprawić to pęknięcie ? Dom wybudowany 4 lata temu, zbliża się czas ponownego malowania i byłaby to idealna okazja aby je naprawić. Ściana otynkowana tynkiem gipsowym, na to gładź. Proszę o rady w jaki sposób to zrobić.
  4. Posiadam centralę Airpack 400 i chciałbym sam wykonywać do niej filtry plisowane. Ramki mam po oryginalnych wkładach. Włókninę kupiłem i teraz pytanie jaką siatką usztywnić matę i ukształtować w plisowany wkład ? Czy ktoś robi sobie takie wkłady sam ?
  5. Szukam czegoś niepalnego lub trudnopalnego.
  6. Czy macie jakiś pomysł czym zabudować na strychu wełnę pomiędzy krokwiami ? Myślałem, żeby dać cienki stryodur, bo płyty GK są ciężkie. Co o tym pomyśle sądzicie ?
  7. Czy ktoś może wie jaki kamień, spiek został użyty w poniższej realizacji ? http://www.google.com/imgres?imgurl=http://galeria.kratki.pl/galeria/1/Aranzacja_39/download/Aranzacja_39_0001.jpg&imgrefurl=http://archiwum.allegro.pl/oferta/biala-kratka-luft-narozny-54-7x76-6x9cm-do-kominka-i4175622784.html&h=560&w=800&tbnid=1oUxDDTNDv7cuM:&docid=GkuG12h6ACP1xM&ei=IjzSVfSPEIOuygO0tY_IBA&tbm=isch&ved=0CH4QMyhTMFNqFQoTCPSox_DysMcCFQOXcgodtNoDSQ
  8. Salon ma 40m2 - jak to oceniasz Forest-Natura, jeśli chodzi o wielkość wkładu. Jak w praktyce wygląda różnica w wysokościach 450 a 510 mm ? Jak oceniacie wkłady Sparke ? Odnośnie szyby giętej - w przypadku pęknięcia koszt spory, producent Hajduk i Unico twierdzą, że ich wkłady z szybami łączonymi w 100% nadają się do WM.
  9. Zastanawiam się nad wyborem kominka i mam 2 typy : Unico Dragon 2B czy Hajduk Volcano 2P. Oba z szybą dzieloną, dom z WM. Który z tych wkładów jest lepiej wykonany ?
  10. Jak pozbyć się otworu w stropie fi160 - niewykorzystany przepust ?
  11. Czy ktoś posiada projekt wentylacji na rurach spiro robiony przez jakąś firmę np. tą na R ? Chciałbym sam wykonać taką instalację i szukam materiałów w tym temacie.
  12. Instalacja będzie na rurach spiro.
  13. Mam prośbę, aby osoby mające wiedzę w tym temacie rzuciły okiem na ten "projekt" i oceniły go wraz uwagami (co do poprawy i jak). Instalacja na rurach spiro, centrala 400m3. Moje pytania dodatkowe: 1. Czerpnia i wyrzutnia na jednej ścianie w odległości od siebie 3m czy na przeciwległych szczytowych ? 2. Na parterze z pomieszczenia 1/9 do1/1 i dalej do pomieszczeń 1/3, 1/4 i 1/6 musiałbym przejść pod wieńcem obniżonym w stosunku do stropu - czy mogę przejść z rury fi 160 na kanał płaski 200x60 takim zygzakiem 2x45stopni (zdjęcie poniżej), aby docelowo znaleźć się blisko stropu w pomieszczeniu 1/1 - może jakieś inne rozwiązanie ? 3. Czy średnice kanałów są ok ? Z góry dzięki za pochylenie się nad tematem.
  14. Czy ma sens dawać tłumik na wywiewie zaraz przy centrali ?
  15. Instalacja w planach na rurach spiro - czy i gdzie zamontować tłumiki ? Na nawiewie za centralą to pewne, ale czy gdzieś jeszcze ?
  16. Szukam osób które użytkują centralę Brink 400 i Airpack 400 na terenie śląska i pozwoliłyby rzucić okiem i uchem na te urządzenia. Oczywiście pisane opinie na tematy w/w urządzeń przez użytkujące je osoby będą również mile widziane.
  17. Ja wyrzutnię do komina wentylacyjnego podłączyłbym na strychu - więc dość wysoko. Czy takie rozwiązanie nie spowoduje problemów - typu wilgoć na kominie lecąca w dół ?
  18. Czytałem ten wątek, ale konkretów w nim brak. Czekam na opinie ludzi którzy użytkują takie rozwiązanie ponad 1 sezon lub instalatorów, którzy takie rozwiązania stosowali.
  19. Czy można podpiąć wyrzutnię z rekuperatora do komina wentylacyjnego murowanego z gotowych elementów ?
  20. tomekatomek

    Jaki kominek przy WM

    Czyli ten Romotop Angle nawet z łączoną szybą nadaje się do rekuperacji ?
  21. tomekatomek

    Jaki kominek przy WM

    Widzę, że dość trudno uzyskać konkretną odpowiedź, więc inaczej zapytam - czy nadaje się do domu z WM kominek (proszę o odpowiedź tak lub nie): 1. Arysto A10P 2. Hajduk Volcano 2P 3. Unico Dragon 2B 4. Sparke VARM F L/P 5. Zuzia BS
  22. Słyszałem, że czerpnia i wyrzutnia muszą być od siebie oddalone o 8m jeżeli są na jednej ścianie. Czy to jest prawda i gdzie to jest napisane, bo ja znalazłem coś takiego: Dopuszcza się sytuowanie wyrzutni powietrza w ścianie budynku, pod warunkiem że: powietrze wywiewane nie zawiera uciążliwych zapachów oraz zanieczyszczeń szkodliwych dla zdrowia, przeciwległa ściana sąsiedniego budynku z oknami znajduje się w odległości co najmniej 10 m lub bez okien w odległości co najmniej 8 m, okna znajdujące się w tej samej ścianie są oddalone w poziomie od wyrzutni co najmniej 3 m, a poniżej lub powyżej wyrzutni - co najmniej 2 m, czerpnia powietrza, usytuowana w tej samej ścianie budynku, znajduje się poniżej lub na tym samym poziomie co wyrzutnia, w odległości co najmniej 1,5 m.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...