Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Andrzej Leppiej

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    316
  • Rejestracja

Andrzej Leppiej's Achievements

STAŁY BYWALEC (min. 300)

STAŁY BYWALEC (min. 300) (4/9)

10

Reputacja

  1. A czy czopuch nie może buć taki, że za kotłem jest kolano w góę lub w w bok, rura, a potem drugie kolano i ruroa do komina? Czy Koniecznie musi być prosty? Pytam jako laik.
  2. Srdecznie dziękuję za odowiedzi na moje pytania. Jesteście wspaniali i niezawodni. Szacunek i jeszcz raz podziękowania!!! A tak na marginesie - jeśli spalanie ekogroszku wyniesie ok 4 Mg/rok, to czy warto inwestować EKO PLUS, czy lepiej wybrać spradzone EKO. Róznica spawaności nawet (z prszesadą 5 % ) pomiedzy kotłami zwrcać się będzie w 10 lat. A taka jest przybliżona śrenia żwotnosc tego typu kotłów.
  3. Znajomy pyta mnie, a ja pytam Was. I tak właśnie zostaje się ekspertem Ale do rzeczy. 1. Czy kotły O. EKO PLUS 16 lub O EKO 15 będą odpowiednie do zabudowy w domu o pow. ok. 90m2, srednio ocieplonym, w intalacji otwartej, stalowej, spawanej, projektowanej na parametry wody 90/70? 2. Czy ww. kotły będą mogły podgrzewać cwu latem (zbiornik 150 litrów) w systemi epracy ciągłej (czyli jak zimą) - z zakręconymi wszystkimi grzejnikami? Z danych wynika, że Plus może pracować z niższą mocą minimalną, ale czy ona i tak nie będzie za wysoka? I czy taka praca jest bezpieczna (np. przy braku prądu)? 3. Czy kupując kocioł w sklepie internetowym z 23% VAT w dobrej cenie netto jest opłacalne w stosunku do zakupu przez instalatora w gorszej cenie netto ale z VAT8% (o zwrocie VAT można zapomnieć)? 4. Instalacja obecnie zasilana z kotła miałowego zasila grzejniki i ziornik cwu (na lato posiada grzałkę elektryczną). Grzejniki mogą pracować w obiegu zarówno grawitacyjnym, jak i wymuszonym (tak pracują normalnie, grawitacja to na wypadek braku prądu), zbiornik c.w.u. tylko w ob. wymuszonym. Wszystko zasilane jedną (a raczej parą) rurą z kotła, do zbiornika cwu w pewnym momencie jest gałązka i tyle. Zatem czy eCoal wymaga zmian w samej instalacji (jakiegoś podmieszania, ciągnięcia nowych indywidualnych rur do zbiornika, zaworów trój czy iluś tam drogowych)? 5. Czy eCoal posiada tylko czujnik temp. wody gorącej (jak w starym kotle), czy może są też w standardzie czujniki pokojowe? Jeśli są to jakie (przewodowe, radiowe)? jeśli nie, to czy i jakie można dokupić? no i za ile Z góry dzięki za odpowiedź. Prośba także o info, który z ww. kotłów będzie tu nalepszy. Może EKO, może EKO PLUS, a może taki jak poprzedni, pleszewski kociołek Sekom o mocy 25kW 2,5m2, który przeżył własnie 10 lat i się zaczyna rozciekać Z góry dzięki za odpowiedź.
  4. A ja tak czytam i czytam, znajomy pyta o moje doświadczenia, ale moje są stare. Nadal nie wiem, czy: - lepszy jest geberit duofix z ozn. na końcu 5 czy grohe rapid sl z funkcją fresh? - czy grohe ma odlewany w całości zbiornik jak geberit? - czy pneuatyczne działanie grohe jest trwałe (w necie pisze o tych nieszczesnych rurkach, co to się niby zapychają albo psują)? - czy faktycznie gwarancja grohe jest połowe krótsza od geberit? - czy faktycznie jakośc geberit się pogorszyła, gdy produkcję przenbiesiono do Falenicy - a z niej już także podobno tam zrezygnowano? Więc jak jest z jakością generit? - czy uwagi o spadku jakości dotyczą duofix czy duofix basic? A może jeszcze OT: - którą ceramikę+meble+ wanne+ prysznic wybrać: Koło czy Cersanit? - które baterie wybrać: KFA czy Grohe? Podobno i te i te produkowane są już często w Chinach. Z moich doświadczen wynika: - że mam KOŁO - i wcale nie jest taką rewelacją (mam ceramikę i przysnic). - że Geberit jest o.k. - działa bez problemu tyle lat - że KFA ma też zróżnicowaną jakość, ale za to bdb serwis. A znajomy instalator zawsze powtarza: nie sugeruj się tym, co było 5-10 lat temu. dziś to inny swiat. Są producenci bazujący na marce których jakość podupadła, są i tacy co kiedyś byli be a dzisiaj się mocno poprawili. Kupe rzeczy robią w Chinach,a le to nei znaczy, że wszystko c Chińskie jest złe. Może obecnie budujący mi podpowiedzą...
  5. Tylko czy da się dbrać inną tak, by pasowało (długość, szerokość i głądokość - bo w końcu nie może przeszkadzać na przesuwanie się szuflady). Meble fajne, ale łazienka ma być praktyczna. Na sklepowej ekspozycji wydaje się być o.k. Nie może być tak, żebym się bał puścić wodę z kranu na umywalkę, bo mi ją wyżłobi Na razie opinie nt. mebli są o.k., ale umywalka jest wąskim gardłem.
  6. Rodzice chcą wziąść kredyt na zakup mieszkania od dewelopera. Mają 66/62 lata - kredyt do 75 roku życia. Chcialiby wziąść kredyt z ubezpieczeniem na wypadek śmierci. Z dwóch źródeł mam dwie sprzeczne info - z jednego, że np. ING BSK ubezpiecza kredyt, gdy się go weźmie przed 65 rokiem życia, a z drugiego - że neizależnie od wieku. Ale w ING chieliśmy skorzystać z promocji 0% prowizji, niestety ma się ona skończyć przed 15.04, a wóaczas nie będzie chyba jeszcze pozwolenia na budowę. Czy ktoś może się wypowiedzieć jak jest z ubezpieczeniami kredytu dla osób starszych w ING BSK, a jak w innych bankach?
  7. Dwa miesiące i już do wymiany!? Chyba sobie odpuszczę. Kupię kilka elementów mebli, to będę zmuszony do zakupu kolejnych umywalek... Czyli nie warto...
  8. Też myślę o tym zestawie. Proszę o więcej uwag nt. konglomeratowych umywalek. Jak się sprawują (czyy faktycznie dużo gorzej niż ceramika), czyli trwałość, żónięcie, rysy, czyszczenie itp.?
  9. Kto ma wrażenie że Pati77Pati77 to pracownik (lub właściciel) Abatexu! Ja jestem pewien (rejestracja, pochwały, 2 posty i zamilknięcie na cacy). Coś mi to brzydko pachnie. Nie jestem "konkurencją" ale niech nie traktują forumowiczów jak durni.
  10. Zakup Jopka , to jest dopiero stres (na całe życie) Taaa. Jak zakup opla lub forda. Znajomy kupił nowe mondeo. Zaoszczędził w stosunku do passata, a jakże, o droższych autach nie wspomnę... Normalnie spać nie może, tak się boi że mu się auto przy 60km/h rozleci... Kolejny znajomek kupił pralkę Siemens. No ten to ma stres. Mówiłem nie kupiuj, tylko miele się liczy. Ale co tam, kupił i ma stres. Setki ludzi kupują jopka, przy każdym deszczu biegają z wadrami i miskami. Stres totalny, ale za cholerę przez te dachówki kapać woda ne chce. No i co tu zrobić? Ja bym chyba zerwał i wymienił na jakiegoś ruppa, koramica albo inne "mercedesy" A i jeszcze jedno. Mam znajomych co to mają i mercedesy i pralki miele. Zwykle nie narzekają więcej niż ci co mają fordy, ople i siemensy. Bo jak tu narzekać na taki sprzęt? Nie wypada... oj wstyd wręcz... (znajomy za sprzęgło do MB zapłacił ok 5kzł)
  11. a'propos okien ... w razie pożaru /przy drewnianym stropie /patrzysz zeby chocby na oslep/ trafic do okna i wypaść na zewnątrz ... a przy zelbetowym mozesz sie jeszcze chwile w łóżku poprzeciągac ... p.s. mozesz zamówic strop Ackermana - przy którym stosunkowo mało betonu wchodzi wirtaj brzozo, widziałeś może kiedyś film z symulacją pożaru? tak po 2 minutach temp wzrasta często do 300 st celsjusza (w normalnie wyposażonym pokoju) i drogi oddechowe masz już dawno poparzone. na pożar ma to wpływ, a jakże. ale w praypadku poz, zarówno przy żelbecie jak i drewnianym trzeba spierd... przy czym przy drewnianym trzeba spierd... szybciej a wogóle to kto dzisiaj nie robi instalacji ppoż w domu. ja chynba nie znam nikogo takiego. cena wykonania śmieszna...
  12. powiem tak. jak reklamowc to towary kupowane w marketach, bo tam reklamacja nie uderza finansowo w pracownika więc nie ma powodu by ją odrzucić,. co innego na składach budowlanych, szczególnie niewielkich (nie piszę o sieciowym PSB itp)
  13. hmmm... I klasa to 1cm róznicy II klasa -szkoda gadać przy takiej niedoklładności to system traci sens
  14. Barwienie w masie to wash-and-go. Nie wymaga malowania krawędzi - a więc odpada obawa o trwałość tego przedsięwsięcia. A gwarancja producenta? Hmm kilka lat temu było kilku producentów których już nie ma lub zostali wchłonięci (Wiekor) i sam nie wiem jak to jest z ty,i gwarancjami... A najlepsze rowziązanie to dachówka, bez angoby, bez glazury, barwiona w masie. Ma taką nawet JOPEK. Zero stresu.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...