Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Bartasek

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    4
  • Rejestracja

Zawartość dodana przez Bartasek

  1. Była w tym wątku jedna wypowiedź mówiąca o tym, że jak już jest wszystko ze sobą poskręcane to lepiej w takim wypadku zrobić wszystkie połączenia na sztywno, czy jest to odpowiedni tok myślenia? Mam jeszcze pytanko o fazowanie płyt, czy odpowiednim sposobem jest fazowanie ich na wzór oryginalnego fazowania za pomocą tarki czy tylko tak jak opisane w tym wątku ( centymetr od krawędzi pod kątem 45 stopni na głebokość około 2/3 płyty)?
  2. Witam Wszystkich. To mój pierwszy post w tym wątku więc proszę o wyrozumiałość. Na wstępie napiszę, że prześledziłem cały wątek a i tak mam kilka pytań. Na wstępie opiszę moją sytuację. Jestem na etapie wykańczania skosów na piętrze. Wykonujemy je we własnym zakresie wiadomo z jakich względów, mamy już wykonane stelaże i teraz będziemy się brali za płyty. Ściany mam wytynkowane tynkiem gipsowym "na gotowo", sufit jest żelbetowy do skosów również wytynkowany tynkiem gipsowym "na gotowo", ściany działowe również wytynkowane tynkiem gipsowym. Pozostały tylko skosy z płyty GK i tu mam kilka pytań. Konstrukcja jest u mnie wykonana na sztywno, tzn profile CD60 mam na grzybkach do krokwi, ale tez przykręcaliśmy je do profili startowych UD na ścianach bocznych. Jaka waszym zdaniem będzie w tym momencie najlepsza technika łączenia: - płyta - płyta - płyta - ścianka kolankowa wytynkowana tynkiem gipsowym "na gotowo", - płyta - sufit wytynkowany tynkiem gipsowym "na gotowo", - płyta - ściany boczne wytynkowane tynkiem gipsowym "na gotowo". Mam zamiar używać do spoinowania Knauf-a Uniflot, a co do taśm to zastanawiałem się nad papierem lub tymi amerykańskimi. Co do gruntowania to już sam nie wiem czy jakimś gruntem te przecięte miejsca płyty czy też wystarczy samą wodą. Proszę o poradę.
  3. Witam Wszystkich. Zaczynamy z Żoną w tym roku budowę tego domku. Jak na razie zakupiłem stal na fundamenty, bloczki betonowe i zastanawiam się nad materiałem na ściany, rozpatruje Porotona firmy Roben i Kroterm z Krotoszyna. Ścianki działowe mam zamiar zbudować z suporexu. W razie postępów będę się w miare możliwości dzielił informacjami. Pozdrawiam.
  4. Witam Wszystkich. Jestem na tym forum nowy, ale widzę, że jest bardzo popoularne i mam nadzieje że mi ktoś pomoże. Sprawa jak w temacie. Chodzi o wybór bloczka na ściany nośne i konstrukcyjne. W grę wchodzi Roben Poroton 24 lub Krotoszyn Kroterm 25. Proszę o Wasze wypowiedzi na ten temat. Gdzieś czytałem, że Kroterm jest kruch, ale to były wypowiedzi z 2007 roku. Ponoć teraz się poprawił pod tym kątem, a i co do wymiarów ponoć jest OK. Co proponujecie? Pozdrawiam.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...