Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

bklimkiewicz

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    49
  • Rejestracja

bklimkiewicz's Achievements

 SYMPATYK FORUM (min. 10)

SYMPATYK FORUM (min. 10) (2/9)

10

Reputacja

  1. Z olejowoskiem problem jest związany z przeciąganie mebli i wyposażenia (błyszczące ślady) dosyć trudne do usunięcia i bardzo dokuczające.Co do bielenia podłogi to biały Bona stain nakłada się raz. Przed nałożeniem oleju Carl`s90 (+20% bejcy) należy odczekać zgodnie z instrukcją.Radzę wykonać próbkę przed pokryciem całości by mieć wyobrażenie czego należy oczekiwać. Próbkę należy wykonywać zawsze, by nie było "zgadnij kotku co jest w środku".Po robocie swoją kładziesz na parkiecie i ma być jak na wzorcowej próbce.Tylko należy pamiętać,że olejowanie podłogi jest zabezpieczeniem odpowiednim do biura,żłobka czy przedszkola, jest mniej trwałe od lakierowania, wymaga pielęgnacji i okresowej renowacji.Z całą pewnością wymaga sprzątania regularnego.Niestety jak podłogę się zapuści to bywa,że konieczne jest ponowne szlifowanie i olejowanie.B.Klimkiewicz.
  2. O ile dobrze rozumiem słowo wyprany, to chodzi o taki kolor lekko białawy, taki jak by miał ze 25% dodatku białego staina. To należy dobrać. Olejowane drewno dębowe jest trochę ciemniejsze od natury, ale w żółty raczej nie wpada.Bardzo dobrze się utrzymuje w pierwotnym stanie zabezpieczenia, ma niezłą trwalość, chociaż gorszą od lakierów.Koniecznie należy wykonać próbkę Carl`s90+biały Bona Stain kolor będzie przezroczysty.Parę lat temu, w Warszawie nakładałem na fronty mebli kuchennych biały stain i olej Carl`s90. To tak właśnie wygląda.Nasycenie koloru może być różne.Można też używać innych barwników, ale by coś było takie jak oczekiwania trzeba mieć z czym porównywać. Można, to nie jest trudne,Boną nawet tanie,ale są też inne możliwości materiałowe.Niezbędny wzór. Można też za pomocą Bona Naturale 2-K (+podkład Naturale Base).W tym przypadku kolor się nie zmienia, ale to bardzo matowy lakier udający olejowaną podłogę (niestety tylko opakowania 4,5litra a to podnosi koszty). Można też stosować ługowanie + biały olej. Jest kilka możliwości.Potrzebne są oczekiwania, czyli wzornik. B.Klimkiewicz.
  3. nie, nie - bedzie robila ekipa - tzn. krewny i nie jestem pewna, czy on wie, o co mi chodzi. A wlasciwie na pewno nie wie. Niestety mam ograniczone srodki finansowe, wiec nie mam wyboru:( Dziekuje panu B. Klimkiewiczowi za porady - niestety nadal nie wiem, jak sie luguje - tak lopatologicznie:( Watek falli znam oczywiscie, przeczytam raz jeszcze...
  4. Oczywiście,że się da. Problem bywa z powtarzalnością, trwałością .Wszystko można wyprodukować samemu, tylko po co wtedy cała cywilizacja. Ale segment zrób se sam i to sam ma się dobrze.B.Klimkiewicz.
  5. To jest nadzwyczaj proste do wykonania.W Warszawie bym pokazał w realu jak to zrobić ,jaki będzie efekt na kawałku takiego drewna jakie Pan posiada. Ługowanie drewna to czynność,która nie barwi drewna, ale z założenia ma ułatwić jego zabarwienie i zaolejowanie, poprawia chłonność. Do olejowania na biało są dostępne ługi jaśniejsze niż do olejowania na ciemniejsze kolory.Na rynku jest wielu producentów i stosują oni różne technologie.Informacji jakie udzielają trudno zrozumieć, bo są celowo niepełne, tak by trudno było policzyć cenę takiej pracy i ilość niezbędnego do jej wykonania produktów.Materiały te są sprzedawane w różnych opakowaniach,różna jest ich wydajność.Stosowane są różne technologie od lakierowania bejcą a na nią olej,lub olej koloryzujący na niego olej naturalny,lakierobejca na nią lakier,bejca olejowa koloryzująca na nią olej lub lakier (to BonaKemi), możliwe też ługowanie, potem olej koloryzujący, potem olej naturalny. Tych technologi jest kilka. Są to różne wyroby, na różnych bazach, których nie należy ze sobą mieszać i łączyć, bo mogą być problemy najróżniejsze od plam po zakładki i inne związane z niekompatybilnością. Podłogę trzeba wycyklinować, następnie szpachlować szczeliny (ja robię to Bona Mix&Fill ),potem wyszlifować boki np Bona Edge,następnie całość bufferem.Ostatnie szlifowanie nie grubiej niż 100, drobniej też nie, bo źle wygląda.Jeśli coś konkretnie cię interesuje to odpowiem na [email protected] lub [email protected]. Tutaj jest mi trudno się zalogować.Ostatnio kilka miesięcy było niemożliwe.B.Klimkiewicz.Mam nadzieję,że zrozumiałaś, bo nic nie piszesz.teraz wyjeżdżam do pracy .Wrócę za 10 dni.Puszka Bejcy Bona stain starcza na 40m2 a kosztuje ok120zł.nakłada się szpachlą nierdzewną rozciera czerwonym padem, nadmiar usuwa bufferm z podłożoną szmatka bawełnianą, można ręcznie, choć to ciężka praca.Bejcowane podłogi powinny być bez szczelin, bo te wyglądają jak czarna dziura.Na stronie http://www.bona .com znajdziesz szczegóły.Jak czegoś nie rozumiesz to napisz.Wyjaśnię.B.Klimkiewicz.Musze szykować się do drogi.
  6. To jest nadzwyczaj proste do wykonania.W Warszawie bym pokazał w realu jak to zrobić ,jaki będzie efekt na kawałku takiego drewna jakie Pan posiada. Ługowanie drewna to czynność,która nie barwi drewna, ale z założenia ma ułatwić jego zabarwienie i zaolejowanie, poprawia chłonność. Do olejowania na biało są dostępne ługi jaśniejsze niż do olejowania na ciemniejsze kolory.Na rynku jest wielu producentów i stosują oni różne technologie.Informacji jakie udzielają trudno zrozumieć, bo są celowo niepełne, tak by trudno było policzyć cenę takiej pracy i ilość niezbędnego do jej wykonania produktów.Materiały te są sprzedawane w różnych opakowaniach,różna jest ich wydajność.Stosowane są różne technologie od lakierowania bejcą a na nią olej,lub olej koloryzujący na niego olej naturalny,lakierobejca na nią lakier,bejca olejowa koloryzująca na nią olej lub lakier (to BonaKemi), możliwe też ługowanie, potem olej koloryzujący, potem olej naturalny. Tych technologi jest kilka. Są to różne wyroby, na różnych bazach, których nie należy ze sobą mieszać i łączyć, bo mogą być problemy najróżniejsze od plam po zakładki i inne związane z niekompatybilnością. Podłogę trzeba wycyklinować, następnie szpachlować szczeliny (ja robię to Bona Mix&Fill ),potem wyszlifować boki np Bona Edge,następnie całość bufferem.Ostatnie szlifowanie nie grubiej niż 100, drobniej też nie, bo źle wygląda.Jeśli coś konkretnie cię interesuje to odpowiem na [email protected] lub [email protected]. Tutaj jest mi trudno się zalogować.Ostatnio kilka miesięcy było niemożliwe.B.Klimkiewicz.
  7. Boguś starszy jesteś. Ale uwierz, że są lepsze rozwiązania niż te których używasz. Bona coś na psy zeszła a Hummel i elan jest lepszy od SP 25 i ,,gitary". SP25 to już nie jest sprzęt z którym można jechać do klienta. Ja bezwstydnie pracuję.Nie wstydzę się,że jestem stary.też mi nie wstyd,że robię to sam,tak jak nie wstydzę się swojej pracy, do której idę codziennie z przyjemnością.Dotychczas nie wstydzę się produktów Bona Kemi,nie ma powodów.Wierzę ,że mój kot nie zjadł pliszki sąsiadom .Oni jej nie mieli nigdy.Na gitarze nie gram.Gdybym grał ,tez nie byłoby to w pracy, bo nie w tym celu tam chodzę.Bona jak zeszła na psy,koty i ludzi ,tych narodzonych i nie, to z pewnością od jej produktów zdrowia i życia nie stracą.Nie wstydzę się tez ,że do pracy nie jeżdżę BMW.W ogóle nie mam powodów by się czegokolwiek wstydzić, chociaż każdy ma w życiu lepsze i gorsze chwile.Jadę teraz na kilka dni do pracy, tez Boną i się nie wstydzę.Tylko odpowiadać na pocztę nie będę miał możliwości.Tylko tych wyjątkowej jakości produktów dalej nie dostrzegam, ty ich nie nazwałeś.Wierze kotu nie tobie. B.Klimkiewicz.
  8. To się zobaczy. Bo te 300 m2 zaolejowałem Bona Carl`s90 .A ogólnie to moje wypowiedzi dotyczą braku informacji profesjonalnej. Niestety od początku roku nic się na lepsze nie zmieniło.To z pewnością ,nie producenci , proponują stosowanie takich czy innych technologii i materiałów wykończeniowych. Ja nie mam żadnych zastrzeżeń do produktów BonaKemi. Ja je stosuję codziennie, tak jak i materiały ścierne Sia. Z lepszymi w moim życiu zawodowym się nie zetknąłem. Może i one istnieją ,ale raczej w Polsce dostępne nie są. Jeśli są to jest to ściśle tajna informacja a ja służbach specjalnych czy w w wywiadzie nie mam wtyki, więc jak brak informacji , to znaczy,że nie istnieją takie wyroby. Co do innych produktów, to jak raz czy dwa w roku inwestor nalega na zastosowanie czegoś co "podobno się nadje" to w Warszawie, przecież nie tak małej mieścinie ,trudno wyśledzić gdzie jakiś produkt można kupić .Ile kosztuje i ile go potrzeba, żeby taka informację uzyskać od polskiego dystrybutora, to nieuzasadnione oczekiwania.Dlaczego w Polsce to niemożliwe, tego nie mogę zrozumieć. Socjalizm się skończył, kartki stanu wojennego też.Dlaczego oni nie chcą udostępniać informacji o swoich wyrobach? Czy dlatego,że można je porównać z innymi, np tymi,których używam codziennie? Czy może dlatego,że to wyroby tylko dla wybrańców? Ja w każdym razie jak nie wiem co mi chcą sprzedać , to nie kupię. Chyba,że trafię na wyjątkowego klamkodzioba.Specjalna sztuka naciągania . Ale dotychczas nie dotyczyło to materiałów do podłogi.B.Klimkiewicz.
  9. Ogólnie też jestem zadowolony. choć nie odczuwam specjalnej radości z nietrafionych inwestycji kogokolwiek. Szczególnie wtedy gdy dotyczą większych powierzchni. Złe dobranie metody wykończenia parkietu powoduje znaczne nakłady na utrzymanie i odbiera zadowolenie.Często powodem jest brak informacji jakie wykończenie jest najlepsze . Co jest zaletą a co wadą. Doradców profesjonalnych co prawda nie brak, ale nie każdy ma świadomość co na prawdę może zyskać. A likwidowanie skutków bywa bolesne finansowo,chociaż nie tylko to jest kosztem. Brak satysfakcji z inwestycji bywa gorszy o frustracji nie wspominając. B.Klimkiewicz.
  10. Będę miała bieloną podłogę, ale ługiem a na to bezbarwny olej. Olej biały nie bieli tak ładnie i jest trudniejszy do nałożenia. Mam juz zrobione w ten sposób parapety. Wyszły pięknie. A najfajniejsze jest to że zrobiliśmy to z mężem własnoręcznie po przeczytaniu prawie wszystkich wpisów na forum w tym temacie. Ja używam ,ze względu na moje i użytkowników zdrowie olejów i produktów Bona.Można to zrobić i olejem i lakierem.Jakie są różnice miedzy tymi technologiami? Pierwsze to do białego oleju konieczne jest użycie białego ługu, jeżeli chcesz podłogę olejować i ługować.Jeżeli chcesz użyć bejcy olejowej do barwienia podłogi na np. biało (Bona Stain), by potem ją polakierować, to podałem już jak to zrobić. Różnica między zabezpieczenie za pomocą oleju i lakieru jest ta,że olej ma zapach oleju ,chociaż jak właściwie postępujesz to szybko zanika, koszty olejowania i materiałów to 20% lakieru.Lakierowanie ma większą trwałość. Ale w normalnym użytkowaniu w mieszkaniu to i jedno i drugie doskonale spełnia swoją rolę. Tak olej jak lakier, wymaga pielęgnacji i sprzątania mieszkania i jedno i drugie zniszczą dzieciaki urządzając sobie osiemnastkę z tańcami w szpilkach. Żadna podłoga drewniana nie wytrzyma mebli biurowych na kółkach czy innych metalowych nóżek jeżeli nie zastosujesz pod nie maty z poliwęglanu.A swoją drogą , to w gazecie często drewno wygląda inaczej niż w naturze.Natura nie używa do prezentacji Adobe Photoshop. Zobacz próbkę zrobioną na takim gatunku i rodzaju drewna jakie masz. To będzie tak wyglądało, tego możesz oczekiwać, jeśli zastosujesz takie nie inne materiały. Czy olej o który pytałeś jest dobry. Możliwe. Ostatnio usunąłem go z 300m2 podłogi (ja go tam nie położyłem), bo inwestor był z niego niezadowolony.B.Klimkiewicz.
  11. bla bla bla blabla bla alternatywny system ktorych jest wiele wiecej..to bejca zar na to warstwa ich lakieru i woda dwuskladnikowa na wierzch. Tak, systemów jest dużo, bo dużo gustów i oczekiwań. Dużo na planecie firm zajmujących się zaspokojeniem wszelkich gustów i oczekiwań. Dużo jest też kreatorów i architektów wnętrz,tworzących nowe projekty.Mnie najbardziej podobają się produkty BonaKemi i jej rozwiązania z ekologia i nieuciążliwością dla stosujących i całego otoczenia. Rozumiem inne kryteria wyboru.Rozumiem też punkt widzenia nie używam jakichś wyrobów bo są dla mnie be. Ja używałem i używam produktów BonaKemi tak olejów jak lakierów(tylko ekologicznych) i pozostałych , które spełniają wszelkie normy jakościowe i oczekiwania.Przyjmuję do wiadomości też stanowisko smakoszy,że trunek słabszy od kwasu siarkowego nie nadaje się do spożycia. Ale go nie akceptuję.Nie używam wszystkiego co każdy produkuje, tylko porównuję wzorce z tym co mam uzyskać.I stosuję, jeśli nie wytruję inwestora i jego rodziny oraz jego fauny.B.Klimkiewicz.
  12. Wynika z tego tyle, że najpierw nakłada się białą bejcę (Bona Stain), a potem w zależności od preferencji olej Carls90 lub 45, albo zamiast oleju lakier podkładowy Bona Prime Intese( poliuretanowy) jedną warstwę i dwie lakieru nawierzchniowego 2-K Bona Flow czy Bona Traffic lub jednoskładnikowy Bona Mega. Można też uzyskać biały olej dodając do oleju Cars90 lub 45 Bona Mix Color. Krótko, można zrobić co chcesz, tylko musisz powiedzieć czego sobie życzysz.Czy barwienie na biało +olej czy lakier czy wosk czy może jeszcze inaczej? B.Klimkiewicz.
  13. .Witam. To nie tylko możliwe, ale to jeden z normalnych sposobów,barwienia podłóg Bona Stain(bejca,też dostępna w kolorze białym) + olej Carl`s90 lub 45,albo zamiast oleju Prime Intense+2x Flow,Traffic czy Mega. To najzupełniej normalne i od kilku lat dostępne i stosowane wykończenie podłogi.Produkty BonaKemi dają barwę przezroczystą transparentną. Jeżeli oczekiwany jest efekt jakby rozlaną farbę olejną ktoś roztarł ścierką po podłodze, to Bona Stain ,takiego efektu nie uzyskasz. Widzisz słoje, budowę i naturę z lekką zmianą barwy jak lekka biaława patyna. Do tego nie śmierdzi, nie truje i nikt zdrowia nie traci. BonaKemi jest malina, łatwa w stosowaniu nie droga i bardzo dobre, zgodne z oczekiwaniami, efekty. Technologia prosta i łatwa do stosowania, bez konieczności używania góry dodatkowych specjalistycznych narzędzi. Ja w każdym razie na nic lepszego do tej pory nie natrafiłem. Możesz stosować i z Olejem Carl`s90 (też super efekt, na szafkach i szufladach w kuchni bardzo dobrze się sprawdza), albo z wymienionymi lakierami. I olejowane i lakierowane przy użyciu Bonakemi wymienionych produktów każdego zadowolą i to pod każdym względem. Wygląd super, trwałość malina,renowacja i pielęgnacja łatwa prosta i niedroga. B.Klimkiewicz.
  14. Weż dłuższą poziomicę 2mb i połóż na posadzce tak aby ewentualne wgłębienia znajdowału się między dwoma punktami podparcia. Posadzka to nie szyba-które również potrafią być nierówne - lecz część pomieszczenia po którei się chodzi. Prześwity dopuszczalne to 2mm/m; 3mm/2m i 5mm na całej długości i szerokości pomieszczenia - patrz Instytut Techniki Budowlanej zeszyt 423/2006 Warunki techniczne Wykonania I Odbioru robót Budowlanych. Problem u ciebie to różne stopnie połysku od matu do wysokiego połysku. Dzięki za odpowiedź. łata 2m pokazała jedynie,że co 40-50 cm jest górka i dołek. Cały proces polerowania 20m2 nie trwał dłużej niż 15 min, a przy ścianach polerowali podłogę szmatą i tu jest matowa. Na podłodze widać ślady po polerce. Moim zdaniem robota jest do poprawki. Podłoga powinna być jednolicie satynowa czyli wg. mnie coś pośredniego między matem a pół- matem. Jak długo powinna być polerowana podłoga oraż ilu i jakich padów powinni użyć "fachowcy", żeby uzyskać pożadany efekt? Pozdrawiam Andrzej. Nigdy nic nie jest idealnie poziome, bo choć to możliwe, to okazałoby się tak kosztowne, że trudne do zaakceptowania. Na 2m łacie 3mm jest dopuszczalne. inną sprawą jest to olejowanie w 15 minut. To należy poprawić. Podłoga powinna mieć jednolity wygląd,podobny stopień połysku na całej powierzchni,być jednakowo wyszlifowana, bez fal i widocznych nierówności. Niestety trafiłeś na stachanowców,którzy postanowili pobić rekordy .Ja podłogę poleruję kilka razy. taki metraż zajmuje 3-4 godziny.Używam do tego w zależności od potrzeb padów czerwonego,zielonego,czarnego a do ręcznego takich samych. Oczywiście ścieki także są potrzebne. Sytuacja powstała pewnie dlatego, że dużo ludzi wykonujących zlecenie to wzajemne poganianie się co marnie rokuje. Cóż to co jest zrobione niewłaściwie należy poprawić. Należy mieć świadomość,że drewno nie ma jednakowego wyglądu w każdym miejscu, ma różną chłonność i ta jednolitość to nie oznacza,że stwierdzona po mierzeniu spektrometrem. Ogólnie można powiedzieć, że jest tak iż do akceptacji efektu pracy wykonawca pokazuje ci próbkę z takiego samego gatunku i rodzaju drewna, o podobnym usłojeniu, byś wiedział czego możesz oczekiwać, jaki to kolor, jaki wygląd,czyli jaka będzie ta podłoga po zaolejowaniu, woskowaniu, lakierowaniu, czy zabarwieniu. Niestety trzeba nierzadko wykonać kilka próbek, by zyskać akceptację. Jest to pożądane bo wiadomo co i jak ma być. Łatwo określić koszty wykonania,technologię i czas potrzebny do realizacji. Jak masz 2 wzorce (ty i wykonawca), kładziesz je na podłodze. I wszystko jasne. B.Klimkiewicz.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...