Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

lukasov

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    36
  • Rejestracja

1 obserwujący

lukasov's Achievements

 SYMPATYK FORUM (min. 10)

SYMPATYK FORUM (min. 10) (2/9)

10

Reputacja

  1. Szanowni Państwo i co z tym stropem? Zostawić ja w projekcie? Koszt wykonania większy niż drewniany.
  2. W uproszczeniu tak to ma wyglądać jak niżej. http://images48.fotosik.pl/496/cb0486ba29da028em.jpg
  3. Projekt jeszcze nie kupiony, ale ze względu na mpz to wydaje się właściwy kompromis. Miałem już dom, większy, i teraz wiem, że tyle m2 mi nie jest potrzebne. Kominy to tylko zostanie ten do kominka. Sporo zmieniać, to raczej kosmetyka -likwidacja komina, zmiana okien itd. Zastanawia mnie ten strop, poddasze potraktuje jako ewentualny skład rzeczy zbędnych. Projekt indywidualny to chyba duże pieniądze?
  4. Projekt zgodny z wyżej podlinkowanym. W ramach wyjaśnienia. 1. Brak wystającego okna narożnego, które zastąpione zostanie "normalnym" na frontowej ścianie budynku. 2. Do kasacji ten wynalazek nad wejściem. 3. Północna ściana to ta z oknem do łazienki - okno do kasacji. Proszę o uwagi.
  5. Witam, planuję budowę domu parterowego według projektu "Dom pod jarząbem 7" 92m2. Planuję: WM (GWC- na tym myślę), CO kable grzejne, CWU bojler elektryczny, kominek (sugestia żony), ocieplenia - dużo, brak okien od północy. Moje pytania: 1. Według projektu domek ma strop w postaci płyty żelbetowej - czy zmieniać na drewniany, jak ocieplić (okleić od góry styropianem)? 2. WM - kogoś polecacie do wykonania projektu wentylacji? 3. OZC -kogoś polecacie kto może to zrobić? 4. Kominek - wiem że szczelny, jaki model w rozsądnej cenie? 5. CWU - bojler elektryczny, ale w kuchni może podgrzewacz pojemnościowy 5l? Pozdrawiam, łukasz
  6. Nie mam automatyki. Na chwilę obecną steruję tylko temperaturą na piecu. Docelowo myślę nad automatyką pogodową. Chociaż te strefy to może dobry pomysł. Czy pompa w piecu wystarczy na te dwa rozdzieloacze? Powierzchnia bydunku wynosi 120 m2. Jak sprawdzić przepływomierze czy działają, ponieważ moje wskazują zero. Rozdzielacz firmy Gorgiel. Przypływomierze są na zasileniu. Następnie są chyba zawory na klucz ampulowy lub podobny i rura do podłogi. Czy tymi zaworami reguluje się przepływy? Na powrtocie mam zawory i głowice herz mini. Chyba są zbędne? http://img233.imageshack.us/img233/2587/rozdzielacz.jpg
  7. http://img822.imageshack.us/img822/5706/schematao.jpg Np na piecu ustawiam tem zasilania obiegu kotłowego na 28 C. i gdy piec pracuje (grzeje obieg kotłowy) to zasilenie partetu, pomiar wykonanany za pompą w tej skrzynce ma około 29 -30 C. Po jakimś czasie gdy piec się wyłączy i pokazuje na wyświetlaczu 26 C to zasilenie parteru to 22 C. Według producenta to ten obieg do którego podłączony jest parter przeznaczony jest do kaloryferów. Chciałbym aby wymontował tą skrzynkę, dlatego pytam o schemat podłączenia dwóch rozdzielaczy z piecem kondesacyjnym.
  8. Proszę o pomoc, informacje/schemat jak najprościej - efektywniej podłączyć rozdzielacz z parteru i rozdzielacz z poddasza z piecem kondensacyjnym. Mam piec beretta Kompakt Green 16S e.s.i. i tylko ogrzewanie podłogowe. Na chwilę obecną piec z rozdzielaczami połączony jest przez "CONNECT AT - BT (moduł dwóch stref grzewczych) umożliwia w niezwykle prosty sposób podłączenie dwóch obiegów grzewczych. fabrycznie dobrane sondy, elektronika, zawór mieszający oraz armatura gwarantuje niezawodność funkcjonowania modułu." Niestety według mnie nie działa to właściwie. problem jest w utrzymaniu stałej temperatury zasilania. Na spotkaniu z instalatorem chciałbym aby to zmienił na sprawdzony układ.
  9. lukasov

    Ogrzewanie podłogowe

    po 60 m2 Podłogówka z piecem kondensacyjnym jako główny system ogrzewania, kominek jako pomocniczy.
  10. lukasov

    Ogrzewanie podłogowe

    Jeszcze nie grzeję ponieważ budynek w trakcie wykańczania. Chodzi o rozprowadzenie ciepła kanałami. U mnie kominek jest centralnie w budynku, więc grzeje cały dół a dodatkowo mam kanał do górnych pomieszczeń. Sprawdzałem daje radę zagrzać. Przy rozpoczęciu palenia było w budynku około 10 C po dwóch godzinach już 18 C.
  11. lukasov

    Ogrzewanie podłogowe

    Ja mam problem przy samym piecu a jeszcze do tego kominek. U mnie kominek jest, ale z rozprowadzeniem. Przyda się jako źródło ciepła np w porach przejściowych, gdzie jeszcze nie uruchamia się podłgówki.
  12. lukasov

    Ogrzewanie podłogowe

    Ten moduł ma w sobie sprzęgło. Będę z nim rozmawiał o wymontowaniu tego wynalazku.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...