Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

flowhere

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    24
  • Rejestracja

Zawartość dodana przez flowhere

  1. Witam! Mam taki problem, ZE postawił skrzynkę elektryczną (przyłączeniową) w połowie na mojej działce i w połowie na działce sąsiada, jednak nie przy granicy działki tylko 1,5m wgłąb. Sugerując się jej ustawieniem postawiłem płot później zaś odnalazłem zgubę (czyli słupek graniczny). Gdy pojechałem do ZE i zapytałem na jakiej podstawie ustawili w tym miejscy skrzynkę okazało się, że w ich dokumentacji skrzynka jest postawiona zgodnie z planami czyli przy granicy, jednym słowem papier swoje a rzeczywistość swoje. I teraz pytanie: - czy mogę żądać zadośćuczynienia za błąd jaki popełnili, - czy można żądać dzierżawy za ustawienie skrzynki na mojej działce (wraz z czynszem za okres poprzedni wraz z odsetkami) ? Jestem gotów (teraz wręcz zmuszony, bo płotu nie będę już przestawiał) pozostawić skrzynkę w tym miejscu. Proszę o pomoc, jeśli mamy tu na forum kogoś kto spotkał się z taką sytuacją lub prawnika, który orientuje się w tych tematach.
  2. Witam! Mam pytanie. Czy ktoś z Was orientuje się czy jest jakiś specjalny gatunek drewna nadający się na ogrodzenie lub jakiś specjalny sposób konserwacji, tak by taki płot wytrzymał w miarę niezmiennej postaci dłuższy czas? http://www.styl-bet.com.pl/produkty_ogrodzenia_modulowe_50.html Bardzo spodobał mi się tego typu płot (jak na głównym zdjęciu) i chciałbym coś takiego sobie zrobić ale nie wiem czy to ma sens na dłuższą metę. A może znacie jakąś firmę która zajmuje się wykonaniem takich desek lub gotowych płotów?
  3. A wystarczy sama kratka wentylacyjna, bez podłączenia do kominka wentylacyjnego? Kratka byłaby umieszczona w suficie i "oddawałaby" powietrze na strych.
  4. Może niezbyt dokładnie go opisałem. Chciałem zrobić tak, że rura idąca z kratki wentylacyjnej szkła by ok 1m w pionie a potem podpięta by była dopiero kolanem do rury kuchennej. Wtedy chyba by się nie cofało, co?
  5. Apropos wentylacji: czy może być podpięta pod rurę wentylacyjną, która obsługuje okap kuchenny? Mały schemat orientacyjny: http://img139.imageshack.us/img139/8995/wentylacja.jpg 1.strop płyta gk plus wełna 15 cm 2 ściana gipsowa 3. obudowa rury wentylacyjnej (płyta gk) 4. rura wentylacyjna "IDĄCA" OD OKAPU 5. kratka wentylacyjna byłaby zamontowana w meblach (pozostawiłbym jedną wnękę wolną Ok. Czy są tu jakieś rażące błędy techniczne (wyciąg się nie sprawdzi)?
  6. Mam nietypowy wymiar (zresztą chyba niż w tym dziwnego ) 330 cm szerokości, więc wpasuję tu wieszaki na 100 cm plus szuflady na 100 cm i zostanie mi ok 30 cm co chciałbym przeznaczyć na półki np. specjale na buty. Organizację garderoby chce oprzeć o towar z ikei (szuflady, drążki, wieszaki np na spodnie) dlatego też ostatnia "wnęka" będzie musiała być przeznaczona na półki różnego rodzaju
  7. To nawet wiedziałem, ale używasz ich tylko do łączenia elementów stelażu szafy czy jeszcze do innych rzeczy?
  8. Witam! Już nie długo mam zamiar zając się wykonaniem garderoby z moim nowo wybudowanym domu. Jest to pokój o wymiarach 2...*3...m Ściany oraz półki będą wykonane z płyt wiórowych. Na co powinno się zwrócić szczególną uwagę przy montażu takich "mebli"? Czy są jakieś reguły, których nie wolno łamać by wszystko wyszło dobrze (wiadomo, że trzeba dobrze zwymiarować, ale chodzi mi bardziej o to jakie są niezbędne elementy szafy by wszystko trzymało się kupy przez kilka lat) Najlepiej jakby ktoś przedstawił to tak jak to robią w jednym programie telewizyjnym "How its made" czyli step by step
  9. Może i racja. Przybiję a potem pomaluję tym co mi w ręce wpadnie.
  10. A masz może nazwę takiego przykładowego produktu? Czy to do rozcięczania czy też już gotowego? A jaka jest wydajność przy zanurzeniu, przy założeniu że deski są suche? Jak długo moczyć (wkładać i od razy wyciągać czy zostawiać na moment)?
  11. Leżą cały czas na dworzu na tarasie który nie jest narażony na opady (znaczy się zadaszony)
  12. Może nieprecyzyjnie sformułowałem swoją wypowiedź-zapytanie? Chodzi o zakonserwowanie drewna, które będzie wewnątrz budynku, na strychu. Deski są suche jak pieprz i nie były niczym prędzej konserwowane. Nie chciałbym by po jakimś czasie stały się pożywką dla korników i innego robactwa
  13. Mam ocieplony wełną strych i teraz chciałbym tą wełnę "schować" przybijając do więźby deski (listwy) dł. 1-1,5m, grubość 1,5 cm. Zastanawiam się jakim preparatem to zrobić i w jaki sposób (spryskując pistoletem, malując pędzlem czy też zamaczając, np.w wannie ze środkiem konserwującym). Jaka metoda będzie najszybsza, dość tania i skuteczna?
  14. Podrzucę Wam kilka artykułów które czytałem, ciekaw jestem co Wy na to? http://gazetadom.pl/Ladny-Dom/1,63545,2875827.html http://www.abrys.net/panele.html http://jak.manipulant.pl/jak-ukladac-panele-podlogowe/ Takie trzy pierwsze w góry
  15. Szukam ekogroszku, najlepiej workowanego. Chodzi o by był wysokokaloryczny, pozostawiał niewiele pyłu (wypalał się jak najbardziej). Wiadomo że cena gra rolę, ale liczę właśnie na odnalezienie jakiegoś rozsądnego (cena - jakość) rodzaju groszku oraz sprawdzonego przez Was punktu zakupu (najlepiej w okolicach woj.pomorskiego, ale jeśli macie bardzo dobry groszek w Waszej okolicy to zastanowił bym się na zamówieniem jednego kompletu - tira - dla mnie i kilku znajomych). Dziękuję za pomoc
  16. Witam! Jestem na etapie przygotowania do układania paneli. Czytałem kilka artykułów na ten temat i w wielu z nich fachowcy piszą że należy zastosować folię pod piankę i panele by uniknąć zawilgocenia desek. Niby ok jest w tym jakaś logika, ale przecież jeśli będę miał wilgoć idącą z podłogi to jeśli napotka ona folię i się przed nią zatrzyma to będziemy mieli grzybka pod panelami. Tak sobie to wykombinowałem, no chyba że należy zastosować jakąś folię paroprzepuszczalną czy coś takiego?
  17. Witam! Mam już wykonany balkon wraz z opierzeniem. Teraz muszę go zaizolować od wody. Później chcę położyć glazurę. Znalazłem na internecie następujące środki (zresztą konsultowałem wybór ze specjalistą tej firmy): 1. Deitermann Superflex 40s - niedopuszcza by pod opierzenie dotawała się woda - 2 warstwy 2. Deitermann Superflex d2 - odporna na wszystko "folia wodna" - też 2 warstwy. Dodatkowa zaleta nie trzeba od razu kłaść glazury, preparat może leżeć kilka lat gdyż jest odporny na słońce, wodę itp. 3. Taśma Deitermann PL2 100/50 Są to podobno bardzo dobre środki, które są łatwe w "montażu" lecz jak dla mnie dość drogie. Może znacie jakieś inne materiały, które miałyby podobne właściwości.
  18. Czyli jeśli w ścianie to na jakiej wysokości od stopni schodowych się je montuje? Ja mam 16 schodów i chciałem kupić 8 lampek z myślą, że będą one zamontowane w policzku schodów, ale może rzeczywiście lepiej byłoby je umieścić w ścianie w związku z rozproszeniem światła na stopniach. Jeśli mógłbyś to napisz na ile lampek wystarcza jeden zasilacz. Myślę, że jeśli zdecydowałbym się na umieszczenie ich na ścianie to użyłbym raczej mniej lampek, ok 6 sztuk. I jeszcze jedno lepsze będą te klejone czy w puszkach? Puszka będzie chyba bardziej żywotna, co?
  19. Witam! Zastanawiam się nad oświetleniem schodów oprawami Skoff Music Line Tango Stick (czyli przyklejanymi). Proszę napiszcie 1. jak się je użytkuje (czy są jakieś problemy), 2.jak wyglądał montaż (jaki rodzaj przewodu potrzeba do montażu), 3. co ile schodów powinno się je montować, 4. montaż w wandze (policzku) schodów czy też w ścianie (jakie rozwiązanie wydaje się Wam lepsze)? Jeśli macie fotki to będę bardzo wdzięczny za ich zamieszczenie lub przesłanie na maila flowhere@interia.pl .
  20. Witam! Szukam czegoś do wykonania kabiny i bardzo mi się spodobał materiał, którym pokryte są ściany kabiny i części łazienki w poniższego zdjęcia. http://www.lazienkaplus.pl/drzwi-prysznicowe-uchylne-aquaform-silva-lewe-05556,produkt,29725.html Proszę o pomoc co to może być? Z góry bardzo dziękuję. Damian
  21. A na jakiej zasadzie odbywa się "instalowanie"(przytwierdzanie) na stałe parkietu lub paneli do podłogi. SA na to jakieś kleje? Czy może jakieś inne metody wchodzą tu w rachubę?
  22. Jakie panele zastosować na wodne ogrzewanie podłogowe, by ograniczyć straty ciepła? Może orientujecie się jaka jest przenikalność paneli oraz innych materiałów, które można położyć na wodne ogrzewanie podłogowe? Zaznaczę przy tym, że deska barlinecka ze względu na cenę nie wchodzi w grę.
  23. W dolnej części domu mamy prawie na całej powierzchni ogrzewanie podłogowe (oprócz części jadalnej gdzie jest grzejnik kanałowy, część jadalna jest między kuchnią a salonem i jest to przestrzeń otwarta). Na początku chcieliśmy położyć w kuchni i salonie na całości terakotę, jednak ostatnio zawładnęły nami niewielkie wątpliwości ze względu na to że mamy małe dziecko (obawa o wywrotki na glazurze). Zastanawiamy się więc nad połączeniem tych dwóch rzeczy, czyli paneli w miejscach najbardziej uczęszczanych a w pozostałych terakotę (taki wymysł by podłogówka bardziej wydajnie pracowała, choć nie wiem czy najlepszy. Połączenie ma polegać na zastosowaniu płytek o fakturze drewna i paneli w jak najbardziej zbliżonych kolorach (ten problem mamy rozwiązany, bo mamy te dwie rzeczy już dobrane, idealnie nie będzie, ale nieważne). Pytanie jak połączyć te dwa materiały nie stosując litwy i innych "zasłaniaczy" tylko jakąś spoiwą, jeśli oczywiście jest to możliwe?
×
×
  • Dodaj nową pozycję...