Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

tykson1

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    118
  • Rejestracja

tykson1's Achievements

FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)

FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) (3/9)

10

Reputacja

  1. Czy ktoś stosuje sadpal? Jeśli tak to z jakim skutkiem- nie wiem, czy ten środek jest coś warty. pozdr
  2. Nic nie udowadniam, tylko z tego co wiem prawie nikt nie dołącza obliczeń do projektu - ale skoro ludzie piszą, że mają wszelkie wyliczenia razem z projektem to się zapytałem. Widocznie są tacy projektanci co to wszystko liczą osobno dla każdego domu. pozdr all
  3. To bardzo dobrze, że macie dokładne wyliczenia uwzględniających mechanike budowli. Jak macie policzoną wytrzymałość domu na siły np. dynamiczne, a nie tylko statyczne i w związku z tym jakie rozwiązania projektatnt (architekt) zastosował?
  4. projektanci (projekt domów) podobni są bardzo do notariuszy - do tych zawodów musi być pieczątka z urzędu. Śmiem twierdzić, że do większości projektów (także tych indywidualnych) nie ma robionych żadnych obliczeń - gość robiący 10 projekt wie jak pracują poszczególne materiały i jakie siły działają w takim domku (mechanika budowli). Niech mi ktoś pokaże projekt z wyliczeniami......
  5. To są tacy, co nie wiedzą czego chcą przez kilka miesięcy ? Cel osoby, która chce zbudować dom wg. mnie: potrzebuje powierzchni 210 m, 45 salon, kuchnia z 15, sypalnia dla dwóch osób z 18m, 2 albo 3 pokoje dla dzieci z 14 na każdy, 2 łazienki, pomieszczenie na kotłownie, garaż, pom. "na graty", taras - dom piętrowy. Teraz architekt ma to tylko poustawiać (wygodna komunikacja itd) i zastosować bryłę domu do gustu przyszłych inwestorów i pod konkretny teren (oraz tak poukładać te klocki, żeby dom był bezpieczny - obliczenia). Przyszli inwestorzy z kolei powinni wiedzieć, czego chcą mniej więcej - jeśli nie wiedzą, to trzeba troche się poduczyć w bibliotece i pomyśleć. Dla mnie max. 3 tygodnie na konsultacje z architektem. Duże ułatwienie to wykonane projekty architekta z przeszłości - można je pokazać i klient wyrobi sobie zdanie czego chce. Co do mnie byłbym skłonny dać ok. 5 tys (jakby był super fajny pomysł to 6) za kompletny projekt i jakieś 20 godzin konsultacji z dobrym fachowcem. Na 10 i więcej nie zdecydowałbym się, bo jak dla mnie to troche za dużo.
  6. Ile czasu trwa zrobienie projektu "indywidualnego" domu 150-200 metrowego? Chyba nie aż tak wiele, ponieważ są normy i zalecenia regulujące praktycznie wszystkie kwestie przy tworzeniu obiektu.
  7. dziwne, ja mam 140 metrow i projektant dla paliw stałych dał mi 25kw piec (tak samo mowili wszyscy sprzedawcy kotłów) a ściany z 24 cm bk i 12 cm styropku. dziwne, mając jednak na uwadze twoją nienawiśc do peletów w innym linku to albo pracujesz w orlenie albo miales faktycznie traumatyczne przezycia, no chyba że gazem obracasz. To bardzo ciekawe co piszesz - a co na to producent Twojego kotła czyli info w dtr? Odnośnie PELLETS to nic do nich nie mam (nawet mi się podobają jako paliwo ), ale jeśli w tych samych pieniądzach moge ogrzać dom gazem ziemnym to wybór jest oczywisty. traumatyczne przeżycia powstaną natomiast prawdopodobnie u tych, którzy za sezon grzewczy zapłacą jakieś 5-6 tys zł.
  8. tykson1

    999 post i.......

    Bio > w tysięcznym poście wytłumacz jak to możliwe, że 1kg sprasowanych trocin wystarcza na godzine palenia w kotle, bo ja tych bajek nie pojmuje
  9. Faktycznie nie ma sensu, a nawet jest szkodliwa - zwłaszcza dla sprzedawców kotłów (NIE KOMINKÓW) "gazujących" drewno za 6-7 tys . No bo jak potem wcisnąć ludziom pare setek żelaza za ciężką kase, gdy się okaże, że trzeba w nim spalić 20-25 metrów drewna po min. 100 zeta, a nie 10 metrów tak jak obiecują w sklepie? Lepsze są reklamy w stylu będzie pani podkładała do kotła 2 razy dziennie po 5 kg drewna
  10. To właśnie wyjasnia dlaczego tylko W TEORII 1 kg wegla równa się 2 kg drewna i w praktyce zuzyć trzeba ponad 3 kg, żeby wyciągnąć tyle energii ile jest w 1 kg węgla. W ub roku paliłem drewnem 2 letnim - jest b. lekki, ma kolor miodowy, (dymu jest przez jakieś 10 min. tylko) i w kominku w ciągu dosłownie dwóch minut się pali. DAje b. dużo ciepła, tylko spala się b. szybko..... Zostało mi tego drewna jakieś pół metra, więc zapale nim w kotle jak będą mrozy.
  11. Do poczytania http://polityka.onet.pl/artykul.asp?DB=162&ITEM=1204538&MP=2 Sprzedwca wymyślił bajeczke o Portugalii, żeby sprzedać tego junkersa, bo od niego miał pewnie większą kase. Wielkie firmy chcą zepsuć sobie markę i wypuszczają psujący się produkt - nie wierze w to. Jak ktoś chce wiedzieć który produkt jest naprawdę dobry (niezależny z jakiej dziedziny) niech szuka w niezależnych grupach konsumenckich za granicą, które robią w miare obiektywne testy porównawcze. Są no-profit i dlatego są w miare obiektywne w ocenie.
  12. Jak wielki to kocioł na 3 grzejniki i jak regulujesz temp. wody w kotle (ile powietrza do spalania dajesz)? chyba jest za mała powierzchnia grzewcza i tego ciepła produkowanego przez piec jest po prostu za dużo moim zdaniem, dlatego ta temp. się tak podnosi i gotuje wode
  13. Jeszcze jedno - gdybym miał kupować drewno po 100 lub więcej złotych to lepiej sobie odpuścić. Zamiast 16 czy więcej ton (obliczenia były wykonane dla drewna powyżej 15 miesięcy sezonowanego - krócej składowane ma dużo więcej wody w sobie, więc pewnie te 20 ton waży) lepiej przenieść 5-5,5 tony węgla w większych kawałkach (nie brudzi się koło domu bardzo), a te same pieniądze będą wydane. Chyba, że ktoś jest ekologiem i lubi ciężary.
  14. Zastrzeżenia do tego kotła z dolnym spalaniem (jak i do 99,8% kotłów na wszelkie paliwa stałe w tym kraju) jest takie, że jak dla mnie ma za małą komore załadowczą na drewno i trzeba często podkładać do niego paliwo. Czasami wydaje dźwięki wodne, ale poza tym spala opał w normie. Nie mam teraz kasy na inny więc jest jak jest.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...