Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

ni-kam

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    6
  • Rejestracja

Zawartość dodana przez ni-kam

  1. Teraz trochę więcej o ogrzewaniu podłogowym. Komfort cieplny ok,ale... Zdecydowanie droższe w wykonaniu tzn. więcej rur niż przy grzejnikowym stosunkowo droższy ekran z folią regulacja wymaga kilku elementów które są też w cenie(zawory 3-drogowe lub 4-drogowe z mieszaczami,dodatkowa pompa obiegowa,napędy termiczne,termostaty naścienne,regulator nadrzędny) prawidłowo wykonane dylatacje(profile dylatacyjne,taśma brzegowa) grubsza płyta betonowa(min 4,5cm nad rurą) wybór miejsca gdzie będzie zabudowa stała lub meble(pod meblami nie rozkładamy) przy podłogówce należy wybierać kleje elastyczne,spoiny,panele lub deskę nie grubszą niż 16mm i oczywiście koszt robocizny To tyle co przyszło mi do głowy. Nie odradzam oczywiście jako instalator. Staram się naświetlić temat. Przy grzejnikach mamy o wiele mniej kłopotów. Ja mam grzejniki obliczane do wyższych parametrów i po wymianie kotła na kondensacyjny w tym roku 3 noce na instalację wychodziło 42st na zasileniu. Dom 120 mkw z betonu komórkowego + 10 styropian. Średnie zużycie gazu 230m3 z gotowaniem i cwu. Pozdrawiam.Daniel.
  2. ni-kam

    BRYLANTOWA WROCŁAW

    Teraz trochę więcej o ogrzewaniu podłogowym. Komfort cieplny ok,ale... Zdecydowanie droższe w wykonaniu tzn. więcej rur niż przy grzejnikowym stosunkowo droższy ekran z folią regulacja wymaga kilku elementów które są też w cenie(zawory 3-drogowe lub 4-drogowe z mieszaczami,dodatkowa pompa obiegowa,napędy termiczne,termostaty naścienne,regulator nadrzędny) prawidłowo wykonane dylatacje(profile dylatacyjne,taśma brzegowa) grubsza płyta betonowa(min 4,5cm nad rurą) wybór miejsca gdzie będzie zabudowa stała lub meble(pod meblami nie rozkładamy) przy podłogówce należy wybierać kleje elastyczne,spoiny,panele lub deskę nie grubszą niż 16mm i oczywiście koszt robocizny To tyle co przyszło mi do głowy. Nie odradzam oczywiście jako instalator. Staram się naświetlić temat. Przy grzejnikach mamy o wiele mniej kłopotów. Ja mam grzejniki obliczane do wyższych parametrów i po wymianie kotła na kondensacyjny w tym roku 3 noce na instalację wychodziło 42st na zasileniu. Dom 120 mkw z betonu komórkowego + 10 styropian. Średnie zużycie gazu 230m3 z gotowaniem i cwu. Pozdrawiam.Daniel.
  3. Witam Widziałem projekty waszego osiedla i robiłem ofertę na jeden segment. Co do sposobu ogrzewania to podłogówka jak najbardziej. Dobry komfort cieplny,ale zależy kto co lubi. Ja osobiście wolę grzejniki(gorąco w nogi) a ja tego nie lubię. Zamontowałem u siebie kocioł kondensacyjny i oszczędzam na gazie,ale temperatura w domu wzrosła o 2stopnie. I nie mam zwiększonych grzejników. Cała istota w tym,żeby ciepło zatrzymać w domu!!! Jak ustalicie termin spotkania na budowie to się pojawię i porozmawiamy. Pozdrawiam.
  4. ni-kam

    BRYLANTOWA WROCŁAW

    Witam Widziałem projekty waszego osiedla i robiłem ofertę na jeden segment. Co do sposobu ogrzewania to podłogówka jak najbardziej. Dobry komfort cieplny,ale zależy kto co lubi. Ja osobiście wolę grzejniki(gorąco w nogi) a ja tego nie lubię. Zamontowałem u siebie kocioł kondensacyjny i oszczędzam na gazie,ale temperatura w domu wzrosła o 2stopnie. I nie mam zwiększonych grzejników. Cała istota w tym,żeby ciepło zatrzymać w domu!!! Jak ustalicie termin spotkania na budowie to się pojawię i porozmawiamy. Pozdrawiam.
  5. Witam lokatorów. Co do wyboru produkcji ciepła w waszych szeregach możemy podyskutować. Zajmuję się tym od 14lat.
  6. ni-kam

    BRYLANTOWA WROCŁAW

    Witam lokatorów. Co do wyboru produkcji ciepła w waszych szeregach możemy podyskutować. Zajmuję się tym od 14lat.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...