Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Diakon

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    81
  • Rejestracja

Diakon's Achievements

 SYMPATYK FORUM (min. 10)

SYMPATYK FORUM (min. 10) (2/9)

10

Reputacja

  1. Dokłanie 7,8 ton stali, to jest stal do całego domu, uprościłem to trochę. Sam strop około 4 ton.
  2. Dzięki za sugestie, czyli : Fundamenty bloczki + beton+ocieplenie+zasypanie+chudziak++izolacje - około 40 tys. Ściany nośne i działowe ok. 300m2 - Porotherm+zaprawa - około 20 tys. Stal zbrojeniowa na strop i ławy (strop wylewany 140m2) - 8 ton - około 20 tys. - (stal z projektu) Beton na strop+wieniec+schody + kilka słupów żelbetowych +taras+schody wejściowe- około 15 tys. Koszty pozostałe (piach,itp) - około 15 tys. razem około 110 tys.
  3. Projekt domu "Na miarę2 " http://www.domyzwizja.pl/ Dom jest trochę rozległy, nie wiem czy jest sens robić amenostaty od DGP np w łazienkach?
  4. Możecie napisać ile was kosztowały mniej więcej same materiały na stan surowy otwarty bez dachu. Czy w 90 tys. można się zmieścić za same materiały bez dachu?
  5. Przygotowuje dla siebie wstępną wycenę domu, chciałbym się mniej więcej trzymać kosztorysu przy budowie żeby nie "popłynąć" z kosztami. Napiszcie jakie były wasze koszty materiałów na SSO. Chodzi mi o cenę materiałów na stan 0, mury, stropy, ścianki działowe. Bez dachu. Dom 185m2+30m2 garaż powierzchni użytkowej. Powierzchnia całkowita po podłogach ok 300m2 razem z garażem. JA to tak oceniam, proszę o sugestię czy czegoś nie uwzględniłem lub czegoś niedoszacowałem. Fundamenty bloczki + beton - około 20 tys. Ściany nośne i działowe ok. 300m2 - Porotherm - około 25 tys. Stal zbrojeniowa na strop i ławy (strop wylewany 140m2) - 8 ton - około 20 tys. Beton na strop - około 20 tys. Koszty pozostałe (piach,itp) - około 15 tys. razem około 100 tys. Proszę o sugestie czy to koszty relane czy raczej zbyt niedoszacowane.
  6. Mój znajomy zamówił okna w lokalnej firmie pod Bydgoszczą. Ale w oknie o rozmiarach 220x230 szyba pod naciskiem nieco się ugina niczym pleksa. Szyba jest bez podziału. Czy to jest dopuszczalne. Powiem szczerze,że nie podoba mi się to i wydaje mi się,że to jest niebezpieczne.
  7. A możecie cos więcej napisać na temat tego nadproża lub odesłać mnie linkiem do tematu?
  8. A w przesuwce? Chyba już nie. Głowa mi pęka jak to wszystko pogodzić, chyba rolety wylądują na zewnątrz.
  9. Na razie mam gołe otwory okienne ale przygotowane pod Be Clever. Niby w Krispolu powiedzieli mi,że przy szerokości 3 m mogą też zamontować be Clevera. Chciałem na siłe Integro i dlatego szukam rozwiązania jak to zmieścić pod ociepleniem, będe mial 20 cm styro. A tutaj widzę,że nawet przy Twoim rozwiązaniu okna należałoby cofnąć ponad 5 cm.
  10. Może ktoś polecić jakąś firmę od WM z kujawsko-pomorskiego? Dobfrze byłoby gdyby chcieli mmniej niż 10 tys., mówię o cenie samej instlacji bez projektu i reku bo ten mam.
  11. A czy przy ociepleniu 20cm nie da się schować rolety pod styropian, stosując tylko poszerzenie na górze bez cofania okna?
  12. Pytanie tylko o ile taki montaż jest droższy od standardowego?
  13. Dzięki za odpowiedź, patent wydaje się niezły, czyli w tym przypadku uzyskujemy efekt podobny do montażu okien w warstwie ocieplenia. Martwią mnie tylko te poszerzenia, czy okna nie bądą latać nawet po kilku latach. Mówimy tutaj o oknach rzędu szerokości 3 metry? I jeszcze jedno pytanie czyli rozumiem,że przed budową należy przewidzieć szerokość otworu okiennego, na szerokość +100mm i na wysokość +250mm? Lub też później zmniejszyć o tyle okna.
  14. A możecie napisać ile kosztuje dodatkowo zrobienie DGP do kominka, chodzi mi o rząd wielkości 2, 5 czy 10 tys?
×
×
  • Dodaj nową pozycję...