Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Diakon

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    81
  • Rejestracja

Zawartość dodana przez Diakon

  1. Dokłanie 7,8 ton stali, to jest stal do całego domu, uprościłem to trochę. Sam strop około 4 ton.
  2. Dzięki za sugestie, czyli : Fundamenty bloczki + beton+ocieplenie+zasypanie+chudziak++izolacje - około 40 tys. Ściany nośne i działowe ok. 300m2 - Porotherm+zaprawa - około 20 tys. Stal zbrojeniowa na strop i ławy (strop wylewany 140m2) - 8 ton - około 20 tys. - (stal z projektu) Beton na strop+wieniec+schody + kilka słupów żelbetowych +taras+schody wejściowe- około 15 tys. Koszty pozostałe (piach,itp) - około 15 tys. razem około 110 tys.
  3. Projekt domu "Na miarę2 " http://www.domyzwizja.pl/ Dom jest trochę rozległy, nie wiem czy jest sens robić amenostaty od DGP np w łazienkach?
  4. Możecie napisać ile was kosztowały mniej więcej same materiały na stan surowy otwarty bez dachu. Czy w 90 tys. można się zmieścić za same materiały bez dachu?
  5. Przygotowuje dla siebie wstępną wycenę domu, chciałbym się mniej więcej trzymać kosztorysu przy budowie żeby nie "popłynąć" z kosztami. Napiszcie jakie były wasze koszty materiałów na SSO. Chodzi mi o cenę materiałów na stan 0, mury, stropy, ścianki działowe. Bez dachu. Dom 185m2+30m2 garaż powierzchni użytkowej. Powierzchnia całkowita po podłogach ok 300m2 razem z garażem. JA to tak oceniam, proszę o sugestię czy czegoś nie uwzględniłem lub czegoś niedoszacowałem. Fundamenty bloczki + beton - około 20 tys. Ściany nośne i działowe ok. 300m2 - Porotherm - około 25 tys. Stal zbrojeniowa na strop i ławy (strop wylewany 140m2) - 8 ton - około 20 tys. Beton na strop - około 20 tys. Koszty pozostałe (piach,itp) - około 15 tys. razem około 100 tys. Proszę o sugestie czy to koszty relane czy raczej zbyt niedoszacowane.
  6. Mój znajomy zamówił okna w lokalnej firmie pod Bydgoszczą. Ale w oknie o rozmiarach 220x230 szyba pod naciskiem nieco się ugina niczym pleksa. Szyba jest bez podziału. Czy to jest dopuszczalne. Powiem szczerze,że nie podoba mi się to i wydaje mi się,że to jest niebezpieczne.
  7. A możecie cos więcej napisać na temat tego nadproża lub odesłać mnie linkiem do tematu?
  8. A w przesuwce? Chyba już nie. Głowa mi pęka jak to wszystko pogodzić, chyba rolety wylądują na zewnątrz.
  9. Na razie mam gołe otwory okienne ale przygotowane pod Be Clever. Niby w Krispolu powiedzieli mi,że przy szerokości 3 m mogą też zamontować be Clevera. Chciałem na siłe Integro i dlatego szukam rozwiązania jak to zmieścić pod ociepleniem, będe mial 20 cm styro. A tutaj widzę,że nawet przy Twoim rozwiązaniu okna należałoby cofnąć ponad 5 cm.
  10. Może ktoś polecić jakąś firmę od WM z kujawsko-pomorskiego? Dobfrze byłoby gdyby chcieli mmniej niż 10 tys., mówię o cenie samej instlacji bez projektu i reku bo ten mam.
  11. A czy przy ociepleniu 20cm nie da się schować rolety pod styropian, stosując tylko poszerzenie na górze bez cofania okna?
  12. Pytanie tylko o ile taki montaż jest droższy od standardowego?
  13. Dzięki za odpowiedź, patent wydaje się niezły, czyli w tym przypadku uzyskujemy efekt podobny do montażu okien w warstwie ocieplenia. Martwią mnie tylko te poszerzenia, czy okna nie bądą latać nawet po kilku latach. Mówimy tutaj o oknach rzędu szerokości 3 metry? I jeszcze jedno pytanie czyli rozumiem,że przed budową należy przewidzieć szerokość otworu okiennego, na szerokość +100mm i na wysokość +250mm? Lub też później zmniejszyć o tyle okna.
  14. A możecie napisać ile kosztuje dodatkowo zrobienie DGP do kominka, chodzi mi o rząd wielkości 2, 5 czy 10 tys?
  15. Drogi Jareko na Twojej stronie natknąłem się na sposób montażu rolet we wnękach przygotowanych pod Be Clever. Opisujesz tam,że do okien przytwierdza się poszerzenia i do nich dopiero montuje się rolety. Otóż mam dwa pytania, u siebie będę miał dwa okna tarasowe po 270cm. czy takie poszerzenia nie powodują,że okna nie będą sztywnie zamocowane i drugie pytanie, ile potrzeba ocieplenia żeby takie rolety przykryć? Bo przecież tutaj nie będziemy mieli cofniętych tych poszerzeń tak jak np w przypadku cofniętych nadproży. Tym, którzy nie wiedzą o czym piszę:http://www.jareko.pl/page20.php
  16. A czy nie będzie mieć studzienki rewizyjenj w przykanaliku? Jeśli tak to będzie ona w podjeździe.
  17. A możecie mi powiedzić czy jest sens robić przykanalik pod podjazdem skoro ma być studzienka rewizyjna?
  18. Czy ktoś mnie poratuje odpowiedzią na moje pytanie, gdzie według projektu wchodzi woda do budynku a gdzie wychodzi kanaliza?
  19. Witam wszystkich początkowo miał być inny projekt Delta,ale jednak decydujemy sią na Na Miarę. Mam do was pytanie, ponieważ ciągną nam już wodę i kanalizację a nie mamy jeszcze projektu. Gdzie w projekcie woda wchodzi do budynku i gdzie wychodzi kanaliza? A co do reku to chyba cena 30k jest trochę przesadzona, ja mam zamiar bez GWC zmieścić się w 18 tys.
  20. A może ktoś pokazać na zdjęciu jak wygląda szklenie w skrzydle a jak w ościeżnicy. Czym różni się wizualnie?
  21. Piękny domek w pieknym miejscu, najbardziej podoba mi się kuchnia, zastanawiam się tylko gdzie macie lodókę
×
×
  • Dodaj nową pozycję...