Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Shime

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    32
  • Rejestracja

Zawartość dodana przez Shime

  1. Shime

    Perlit Miedzy legary

    Panowei szczeze wylewka mi sie nie usmiecha a jestem z zamoscia wody tam nie bedzie niewiadomo ile znajac rzycie cos sie wyleje troszke skroplin. Ale nie bedzie tego az tak wiele. Szczerze wolalbym cos sypkiego stropian nie wchodzi w rachube bo gryzonie wejda wszedzie a perlitem zdaje mi sie ze nie beda sie zywic i w nim mieszkac. Pochodze i mieszkam w zamosciu lubelskie. I zdaje mi sie ze najtaniej wyjdzie mi perlit. Z tego co czytalem perlit jest lepszym izolatorem niz styropian i welna.
  2. Panowie MAm dylemat a wiec remontuje juz 2 lata dom z lat 60 zalana jest plyta fundamentowa na to opuszczony dom poszadzke w przedpokoju kuchni i lazience styro 10 wylewka 8 cm w tym podlogowka i gres. za to w sypialni, salonie i jadalni chcemy deski podlogowe. I teraz pytanko na plyte fundamentowa ktora nie jest odizolowana od gruntu ani ocieplona polozylem folie umocowalem legary wysokosc 14 cm i na to maja isc deski co dac na izolacje miedzy legarami myslalem o perlicie sypkim wysypac pod same deski i mysle ze bedzie ok ale byl jakis fachman i stwierdzil ze tu tylko wylewka a ten perlit kazal sobie wsypac w byty. Mowi ze lepiej welne dac. Welna ok ale jak to zawilgotnieje to bedzie plesnialo i gnilo no i pewnie smrod bedzie czy wybor perlitu sypkiego ep-150?? Pomocy bo zima juz za pasem a deski leza do ulozenia i jak perlit musze pedzic na drugi koniec polski. Pytanie nr 2 ulozylem legary mocowalem do tego blachy 90st. i dopiero blachy do podloza wypoziomowane podlozone kliny co 50 cm pod legary i zapiankowane reszte dziury miedzy legarem a podlozem. Czy nie trzeba wiercic jakis dziur do wentylacji miedzy legarami??? Podloga polaczona ze sciana sciana karton gips, luka miedzy karton gipsem a sciana ok 3 cm dookola, czy tak tylko wentylacja wystarczy?? Blagam podpowiedzcie cos , przeszykalem forum i google i nic nie moge na podobne problemy tematu znalezc.
  3. Dom w tej chwili 90m2 rury rozprowadzajace do 3 pomieszczen w przyszlosci 120m2 rury do 5 pomieszczen.
  4. No i tyle chcialem wiedziec w koncu jedna konkretna odpowiedz. Mimo wszystko czekam na inne propozycje i wypowiedzi. Bader a tak na oko to przy powierzchni domu 90 m2 przewodach 125 dane 2 x Y i kubaturze 320m3 starczy 600m3/h turbinka czy nie, koles wciskac mi chcial draco 800m3/h ale zdaje mi sie ze bede mial niezly przeciag przy tej turbince.
  5. I co do tego zestawu 2 turbina z gwc?? I na strychu zalozyc przepustnice zima lato ?? Czy moze ta turbina na stryszku zassie powietrze z gwc?? A ztym ociepleniem to prawde powiedziawszy po odjeciu oporow to mysle ze nie 800m3/h a jakies 600 m3/h bedzie dostarczane albo i mniej.
  6. Rodzina 2 osobowa Czyli lepiej zrobic 2 odddzielne systemy czy mi sie zdaje tylko wlasnie chalas z turbiny mnie ten bedzie draznil dlatego chce zamontowac jedna kolo domu.
  7. Wentylacja z kuchni i lazienki powinna pod cisnieniem nowego powietrza wypchnac stare czy moze sie myle.?
  8. Witam mam nastepujacy problem chce polaczyc dgp z gwc za pomoca jednej turbiny a takze ze wzgledu halasu. gwc od domu jakies 7 m kominek centralnie umieszczony dom w tej chwili ok 90 m2 wklad mercury Cosmo H 12,5 kw ( http://www.castorama.pl/produkt/wklady/wklad-kominkowy-cosmo-h-906646/ ) W przyszlosci ok 120 m2 ale mniejsza z tym. Dom parterowy bez poddasza zamieszkalego. Chce wykozystac turbine (mysle ok 800m3/h) ktora zasysa powietrze z gwc wpycha pod kominek w obudowe kominka i wypycha go przez anemostaty w sufitach. Tylko 3 problemy 1. Czy obudowe kominka trzeba zamknac szczelnie jest z cegly 2. Czy kratka w obudowie z przodu ma byc z zaluzja czy bez 3. Jak wykonac to wszystko aby w przypadku braku zasilania nie przegrzac wkladu?? Firmy w Zamosciu nie wiedza co to gwc i co to zimna turbina. Jak polaczyc to razem. Prosze o pomoc Instalacja puszczona z obudowy kominka 150 1,5m nastepnie 120 x 3 po 5m i tyle .
  9. Myslalem o zrobieniu instalacji do oswietlenia na 12 volt ale jezeli sa zarowki na 220 i w razie draki padnie ktoras z zarowek idzie ja zamienic na te normalne na czas do kupna diodowki. Ale koles ktory kaldzie instalacje mowil iz wyseparowanie takiej instalacji to trzeba policzyc jakie kable dobrac do dlugosci i 1 transformator na 1 pomieszczeni czyli lepiej kupic przetwornice do kazdego z pomieszczen i puscic to normalnymi kablami. Rozwiazanie z wyseparowaniem oddzielnej instalacji na oswietlenie 12v-towej jest ok tylko trzeba checi i czasu (rozmyslalem w odleglej przyszlosci wiatrak o pionowej osi obrotu postawic) wtedy rozwiazanei bylo by wsam raz
  10. W wiekszosci piszecie o zarowkach Led a nie ma za wiele na temat paneli gotowych bo te tasmy z diodami smd to na wiele sie nie zdaja.
  11. Jakies namiary bo te z kratki.pl nie maja takiej opcji:/
  12. Wiec puszczam instalacje na 220v. Czekam na dalsze wypowiedzi.
  13. Shime

    Nadmuchy z kominka

    Czyli nikt nie wie czy jest good:/
  14. Czyli te ledy sa szkodliwe czy nie bo nie wiem z wypowiedzi wynika ze tak i nie :/
  15. Kminilem tak dzisiaj caly dziec siedzac i patrzac na kominek i chyba dobrym rozwiazaniem bedzie zakupienie osobnych systemow. Ale dreczy mnie jeszcze jedno rozwiazanie w niektorych sterownikach do przepustnic jest mozliwosc podlaczenia przepustnicy 2 pomp co i cwu + jedno dotakowe urzadzenie np nadmuch do kominka do rozpalania np. Czy amm przez to rozumiec ze przy rozpalaniu kominka wlaczam urzadzenie i ok wlacza sie nadmuch i ropala kominek do np 40 stopni. Wszystko pieknie ale co sie dziej dalej jezlei o 2 w nocy wypali sie w kominku i temperatura spadnie ponizej tych 40 stopni dmuchawa znow sie wlaczy??????
  16. Jestem na etapie kladzenia elektryki i teraz zapytanie: -mam kominek chce aby sterowala nim przepustnica elektryczna na dolocie powietrza do kominka -Regulacja predkosci obrotowej turbiny (od nadmuchu powietrza) -Sterowaniu gwc i reku( w niedaliekiej przyszlosci) -Solary Czy jest jakis sterownik ktoru obsluguje te wszystkie urzadzenia czy zostaje mi tylko zalozyc system inteligentnego domu do zarzadzania tymi urzadzeniami i do tego oswietleniem pradami itp.....??????? A moze lepiej osobny steronwnik do kazdego systemu?? W necie znalazlem cos tkiego do solarow http://www.sklep.insbud.net/product_info.php/cPath/21_37/products_id/54.html Do przepustnicy i cwu http://www.kratki.com/product_info.php?products_id=1236 Do nadmuchu i gwc http://allegro.pl/item863302423_sterownik_gwc_wykorzystaj_wiecej_darmowej_energii.html Dziki za jakie kolwiek odp.
  17. Witam na poczatek zapytanie w sprawie oswietlenia domu. Generalnie hccialem montowac oswietlenie na scianac rezygnujac z oswietlenia na suficie. Ale kolega podsuna mi pomysl oswietlic dom ledami wiem ze nie tylko ja wpadlem na to ale jak to sie widzi w codziennym uzytkowaniu jako podstawowe oswietlanie domu i nie jakis oczka diodowe tylko cale gotowe panele. Albo jakie oswietlenie waszym zdaniem spisuje sie najlepiej, i przy okazji najtansze w uzytkowaniu. Czy swiatlo z ledow jest zdrowe dla oka ludzkiego??
  18. Shime

    Nadmuchy z kominka

    Witam czy taki projekt jak na Rysunku ma prawo bytu chce rozdmuchac powietrze z kominka po domu powierzchnia domu ok 100m W przyszlosci ok 150m kominek 25kw:) http://img40.imageshack.us/img40/107/domz.th.jpg Z czasem bedzie reku dolozone. Zmieniac cos w tym projekcje przekroje przewodow mieszczenie wywiewow bedzie w suficie nad oknami.
  19. Shime

    Plyta Fundamentowa

    A wiec podziekowal za odpowiedzi robie tak jak piszecie Beton b15 ze zbrojeniem rozproszonym dotego zbrojenie siatka 3 15x15 i druty x2 12 + troszeczke 6 bo mi zostalo. Grubosc wychodzi 20cm samej plyty, i odwodnienia ok 40 cm.
  20. Shime

    Plyta Fundamentowa

    Dobra czyli beton b20 chociaz slyszlame ze i b15 wystarczy tylko zazbroic i do tego beton ze zbrojeniem rozproszonym. Czemu robic zbrojenie podwujne bo tego nie moge pojac czy nie wystarczy ta jedna warstwa mat zgrzewanych a pod spodem siatka zrobiona z pretow np 10?? Moze laickie pytanie ale wole sie upewnic przed wylaniem betonu zeby mi to za pare lat nie popekalo.
  21. Witam mam pytanko do majstrow a wiec wykonuje plyte cos jak fundamentowa ale i wlasnie: Dom mam 10 na 7 a plute wylac chce 11na 8 aby razem z plyta zalac odwodnienie lecz tej plyty nie bede izolowal dopiero izolacja bedziena tej plycie i prawidlowe podlogi. Czy w taki przypadku musze stosowac dyletacje grubosc plyty to 20 cm i bedzie zbrojenie z siatki 4mm grubosci, oczka 15x15 jedna warstwa zbrojenia i do tego druty 12 na szerokosc ok 4 sztuki i dlugosc 2 druty. Macie moze jakies porody, wiedze w tym zakresie?? Moze ktos poleci mi cos innego zamiast takiego rozwiazania. Wylanie zwyklych fundamentow odpada. Aha beton b15.
  22. Za linki slicznie podziekowal ale z dniem dzisiejszym studnia odpada uratowalismy studnie zostaje zakopanie rur w ziemi ale to pewnie w nastepnym roku a rury i tak sobie wypuszcze pod plyta.
  23. O czym wy tu piszecie jak ja bym mial taka cene to bym nie wiercil studni za studnie 60metrow place 1800zl z rura oslonowa metalowa:/ skad wy takie ceny macie w mojej okolicy nikt nie bierze na metry raczej wszystcy na sztuke niewazne jak gleboko a jest jeden koles ktory wymiekl przy studni 120 metrow i dopiero ekipa z bydgoszczy przyjechala wywiercili 10 metrow dalej i sie polala woda :/
  24. Śmierdzieć nie powinno, ale z jakiej głębokości chcesz to chłodne powietrze pobierać? Rurę wpuścisz od góry? ok 30 metrow z glebi studni. Wlasnie nad tym sie zastanawialem ale jezeli do studni wsadze ok 30 metrow rury i 10 metrow w ziemi to moim zdaniem powietrze i tak sie ochlodzi woda na 50 metrach ma ok 5 stopni. A i czy w samum domu moge puscic puki co rure 110 w plucie zamiast tej ze srebrem?? bo jako tako znalezc nie moge nigdzie u mnie w miescie.:/
×
×
  • Dodaj nową pozycję...