Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

JolaF

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    43
  • Rejestracja

Zawartość dodana przez JolaF

  1. Proszę o pomoc w dobraniu pieca gazowego dom parterowy z nieużytkowym poddaszem strop ocieplony 15 cm styropianu planowane ocieplenie później poddasza, podłoga na gruncie 10 cm styropianu ściany 3W 16 cm wełny + 2 cm pustki brak ogrzewania podłogowego tylko grzejniki zender nowa nhl 63/56 1400 na 14m kw. pokoju. Powierzchnia mieszkalna 112m kw. wysokość ok. 2,90m ilość osób 2 w weekend 4 osoby. 2 łazienki blisko kotłowni a kuchnia oddalona ok. 8 metrów. Proszę o radę czy kocioł jedno czy dwufunkcyjny oraz zwykły czy w moim przypadku (brak podłogówki) kondensacyjny będzie oszczędny Wybrałam jednofunkcyjne po przeczytaniu forum z zasobnikiem 120 l 1. Vitodens 200W moc 4,8-19 kW zakres modulacji 1:4 lub 2. Vitodens 300W moc 3,5-11,8 kW zakres modulacji 1:5 lub 1. Vaillant VC 126/3-5 moc 6-12 KW modulacja 30-100% Wcześniej myślałam o dwufunkcyjnym Vitedons 100W ale na forum brak zainteresowania tym kotłem zmusił mnie do weryfikacji
  2. Sprzedam po skończonej budowie 1. Bramę z furtką ze słupkami drewniane, 2. Bramę metalową bez słupków W cenie po 300 zł. do negocjacji Zostało mi też 1,5 palety dachówki ceramicznej Robena w kolorze kasztan sprzedam w cenie 3 zł. za szt. Odbiór w Kaliszu podaję kontakt telefoniczny 667-52-88-26
  3. Dzękuję za szybką odpowiedź czyli rozumiem że mogę z grzejnikami jeszcze zaczekać. Planuję zakup grzejników Zhender Nowa co myślisz o tych grzejnikach?
  4. Proszę o radę kiedy powinna być przeprowadzona próba wodna w instalacji mam obecnie rozprowadzone rurki miedziane ale brak jeszcze grzejników i pieca gazowego. Chciałabym zalewać posadzkę a grzejniki zamontować później. Poradź jak mam kolejno postępować i czy musze wczesniej zamocować grzejniki
  5. Nadal nie rozumiem czy zasilanie/powrót zależy od kotła czy nie? Kocioł jak pisałam wyżej nie jst kondensacyjny a turbo. Mam zaplanowane grzejniki 600x1400 pomieszczenie 15m2 i mogę jedynie zmienić z cieńszych na grubsze ale trudno wyliczyć nie znając dokładnie Z/P bo w tym przypadku różnice w wyliczeniach są znaczne. Producent podaje wyliczenia dla 75/65/20 i 70/55/20 a więc jakie to kotły czy ktoś umie podać konkretny kocioł do tych parametrów będe wdzięczna
  6. Jestem na etapie doboru grzejników. Będzie kocioł gazowy dwufunkcyjny z zamkniętą komorą spalania firmy Viessman a więc jak przyjąć zasilanie i powrót w instalacji żeby obliczyć moc potrzebną do grzejnika płytowego stalowego. Instalacja zrobiona z miedzi. Grzejniki będą Zender Nova Acha dodam że ogrzewania podłogowego nie bedzie a dom jest parterowy.
  7. Wszystko już mam teraz "walczę" z wodociagami a murarza nadal brak tych co przepytałam to chcą lać ławy do gruntu! dziś mam nastepne spotkanie może to będzie wreszcie ten? Magi Ty pewnie już na ukończeniu życzę powodzenia.
  8. Zleciłam w wodociągach projekt przyłacza wody ( jeszcze budowa nie rozpoczęta) czy może poradzicie kiedy zlecić projekt kanalizacji bo ta projektant od wody powiedziała że może zrobić tylko przyłącze wody, ale jeśli kopać to może za jednym zamachem i kanalizę? jak to wygladało u Was może coś doradzicie. W Wodociągach co obsługa to inna informacja?!
  9. Pozdrawiam Cię!!!!! Rozpoczynam właśnie budowę w Kaliszu i jestem na etapie szukania murarza jeśli ten Twój jest godny polecenia to może podasz mi jakieś namiary. Uf prawie 4 miesiące załatwiałam pozwolenie na budowę po zmianie przepisów. Jestem nowicjuszką, a Ty świetnie sobie poradziłaś wszelkie rady mile widziane.
  10. Krzysiek przeanalizowałam wszystko co napisałeś na temat ściany 3W i podoba mi sie ten wieniec musiałam to wszystko rozrysować i wygląda solidnie. Może dlatego nie trzeba u Ciebie robić w ścianach dylatacji? Mam jeszcze pytanie dotyczące 5cm styropianu . Piszesz że ściana fundamentu łączy się z półką pośrednią gdzie jest ten styropian? Dziękuję za wyjaśnienia i pomoc. Pozdrawiam
  11. Krzysiek przyznaję że nie wszystko rozumiem ja mam ś.fundamentową 25 bloczki bet.+8izol. +14blocz bet. później izolacja pozioma-plastpapa, później ma być zaraz U220 25+14izolacia+2 pustka+9 DZ, a u Ciebie piszesz o wieńcu ale czy dobrze zrozumiałam zaraz po fundamentach półka 35cm zbrojona i zalana betonem od strony wew. nośnej to 11 cm wisi za ś.fundamentową mógłbyś mi to jakoś jasniej wytłumaczyć
  12. Zostałam źle zrozumiana miałam na myśli nie pustkę powietrzną ale szczeliny w pustaku! u mnie to U220 i pustak DZ. O ile mi wiadomo układane są w taki sposób że zaprawa zakrywa te otwory no może trzeba dać bardzo gęstą zaprawę?
  13. Dzięki za informacje zastanawiam się jeszcze cz zaprawa cementowo - wapienna nie zatyka szczelin jak tego uniknać?
  14. Dzięki już znalazłam stronę internetową
  15. Bardzo ładny rysunek podaj adres strony internetowej bo interesuje mnie opis co to jest to białe pod klinkierem? Krzysiek masz ścianę która planuję postawic może masz jakoeś zdjęcia z budowy. Papę kładłeś za wełną pionowo czy pod wełnę poziomo? Jakiej masz szerokości ławy i fundamenty czy są w środku ocieplone i czy jakoś je izolowałeś będę wdzięczna za wszystkie informacje.
  16. Więc jeśli mam ścianę 3W jedna 15m, a druga 20m to dylatacja powinna być na środku czy w narożnikach może ktoś mi podpowie.
  17. Boo jesteś pewny? to miałabym ten problem z głowy ale dlaczego artykuły fachowe mówią o 8m i wpędzają mnie w stresy! Na moje pytanie do Serwisu Budowlanego otrzymałam podaję: Czy konieczna dylatacja lub zbrojenie w zew. ścianie dł.20m trójwarstwowej? Zbrojenie ścian zewnętrznych jest konieczne, wpływa na trwałośc konstrukcji, zapobiega odkształcaniu się ścian oraz powstawaniu peknięć i rys. I co Wy na to?!
  18. Będę Ci bardzo wdzięczna za wszystkie informacje na ten temat. Pozdrawiam
  19. Mam w projekcie otwory większe 250x270 to 20cm na skrzynkę żaluzji. Ściana jest 3W 25+14+2+9 jak powinno wyglądać nadproże aby schowac te skrzynki? Może ktoś ma podobne rozwiązanie?
  20. Mogę jedynie napisać to co sama przeczytałam na ten temat. Dylatacja jest potrzebma gdy ściana jest dłuższa niż 8m jest to szczelina w ścianie zewnętrznej wypełniona kitem plastycznym lub inną podobną masą. Ma ona za zadanie chronić ścianę przed popękaniem bardzo widocznym na ścianach otynkowanych. Zamiast dylatacji można układać na ściance zewnętrznej zbrojenie poziome żelbetowe ale autor tego tekstu nie wyjaśnił czy układać na całej długości ( moja sciana to 20m) i czy na każdy rząd cegieł? Acha zrozumiałam że dylatacja powinna być tylko na ściance osłonowej jeśli ktoś może coś doradzić będę wdzięczna. Pozdrawiam
  21. Boo masz dobrą orientację w tym temacie może lepiej zamiast dylatacji w ścianach 3W lepiej wykonać zbrojenie ale jak to się robi? Dylatacja to kolejna "dziura" w ścianie więc takie zbrojenie może być lepsze tylko jak je trzeba wykonać?
  22. Dlaczego architekci milczą na ten temat? Mój projekt dylatacji nie przewiduje mimo tak długich ścian czy ma ktoś z Was coś takiego w projekcie? a może to powinien wiedzieć murarz i w projekcie takiej "drobnostki" nie ujawnia się?
  23. Podobno potrzebne są dylatacje w ścianach zewnętrznych nośnych jeśli mają długość przekraczającą 8m? Mam mieć ściany jedna 20m, a druga 15m jeszcze doczytałam że zamiast dylatacji można ewentualnie wykonać zbrojenie takiej ściany może coś słyszeliście na ten temat? Mam mieć ściany 3W.
  24. "kucol" myślałeś jak na takiej ścianie montuje się okna może coś poradzisz bo wiem że na lini ocieplenia ale co z szczeliną?
×
×
  • Dodaj nową pozycję...