Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

planik

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    8
  • Rejestracja

Converted

  • Tytuł
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania

planik's Achievements

WITAJ, czytaj i pytaj... :)

WITAJ, czytaj i pytaj... :) (1/9)

10

Reputacja

  1. Dzięki mary za uspokojenie może trochę mnie nastraszył majster od płytek. Skonsultuję to jeszcze z kierownikiem budowy w sumie to on pośrednio odpowiada za jakość izolacji. Martwi mnie dlaczego tylko wzdłuż ścian fundamentowych się skrapla a nie np na całej posadzce. Pocieszam się że ogrzewanie podłogowe może trochę zadziała.A osuszacz wstawię jak będę gotował w kuchni.
  2. u mnie 2 lata temu a wilgotność ok 70-80%. Taka pogoda. palnik-wyluzuj i poczekaj na słoneczko Dobrze Ci żartować, ale mi nie jest do śmiechu - podstawa to izolacja a ja myślę, że lipę odwalili. Dom stał 1,5 roku otwarty, następnie posadzki i tynki wewnętrzne cementowo wapienne, 3 miesiące przerwy latem i docieplenie z zewnątrz. Nie powinno się nic skraplać. A po rosie to sobie mogę pobiegać na zewnątrz - w domu wolę mieć sucho.
  3. Pomocy. Domek bez podpiwniczenia na terenie glinianym, wody gruntowe wiosną do ok 800mm dochodzą, ławy wylewane, fundament z bloczka, żwir zagęszczony i izolacja izolbetem, podwójna papa. 1.po położeniu płytek w garażu wzdłuż środkowej ściany nośnej skrapla się woda na cokołach z płytek to samo jest na zewnętrznej scianie. 2. tynki są cementowo wapienne gipsówki zrobione - gips w rogach przy posadzkach nie schnie. Co robić? Planuję zrobić drenaż wokół budynku ale nie wiem czy coś da. Mój majster poradził mi zrobić sączek wzdłuż ściany garazowej- odkuć cokoły i trochę ścianę i włożyć sączek wyprowadzić na zewnątrz. Proponawał też jakąś folię w płynie? Może macie jakię porady na ten problem. Pozdrawiam.
  4. Też słyszę różne opinie i chyba nie zaryzykuję chociaż podoba mi się ta mila. Spróbuję się dodzwonić do firmy w sprawie czyszczenia kurtyny oddolnej. Pozdrawiam i dzięki za info.
  5. Witam wszystkich podłączających kominek bądź będących podłączanymi do kominka. Zainteresował mnie kominek z płaszczem wodnym Mila z kratek.pl. http://www.kratki.com/product_info.php?cPath=88&products_id=2861&osCsid=pftjp8l1hp78hicc2u5ulr5kn5 Mam pytanie 1.czy ktoś już go ma i co sądzi o wykonaniu i jakości? 2.czy komora spalania jak jest szeroka i wyłożona wermikulitem to dobrze dla płaszcza wodnego? 3. Martwi mnie też brak popielnika, ale może nie potrzebnie? Kominek wygląda nowocześnie i w końcu nie ma tej obciachowej klamki. Pozdrawiam wszystkich http://www.kratki.com/product_info.php?cPath=88&products_id=2861&osCsid=pftjp8l1hp78hicc2u5ulr5kn5
  6. Dzięki za wszelkie uwagi. Pomysł na zastąpienie płytowego wymiennika zasobnikiem dwuwężownicowym chyba będzie bardziej ekonomicznym rozwiązaniem. A podłogę w salonie planuję Balterio albo quick step. Właśnie myślę o w miarę małym ( 200l) i tanim zasobniku dwuwężonicowym (Galmet). Podoba mi się ten nowy kominek z kratek.pl. Myślałem też o lechmie. Trochę mnie martwi ta ilość podłogówki ( ilość wody ) - myślę, że to niezbyt ekonomiczne ogrzewanie w porównaniu z dobrymi grzejnikami. Pozdrawiam budujących i budowanych.
  7. Witam. Pewnie to nie nowy temat, ale chciałem się poradzić fachowców i użytkowników. Mój hydraulik( bardzo sympatyczny ) zaproponował takie podłączenie: kominek z płaszczem( jeszcze nie wybrany model) bez płytowego wymiennika podłączony przez zawór jednodrożny do zasobnika( zasobnik dwuwężownicowy) oraz do instalacji co. Piec gazowy( Brotje). Mam wątpliwość czy rolę wymiennika przejmie zasobnik? Czy nie wpłynie to na sprawność grzania kominka? Dodam, że mam ogrzewanie podłogowe w salonie, kuchni i łazienkach( około 100m2). Będę wdzięczny za porady. Pozdrawiam.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...