Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

WOJSKI

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    916
  • Rejestracja

Informacje osobiste

  • Płeć
    Mężczyzna
  • Mój klub zainteresowań
    Budowa - wymiana doświadczeń
  • Jestem na etapie
    się wykańczam

Dane osobowe

  • Miejscowość
    Piaseczno
  • Województwo
    mazowieckie

WOJSKI's Achievements

 DOMOWNIK FORUM (min. 500)

DOMOWNIK FORUM (min. 500) (5/9)

17

Reputacja

  1. wymiana złoża przy rozsączaniu? to tylko przy drenażowej, przy biologicznej nie ma takiej potrzeby.
  2. Przeważnie wodę rozlicza się kwartalnie więc podlicznik na wodę użytkową można jak najbardziej. Co do zużycie to nie widzę specjalnie różnicy dom/ mieszkanie przynajmniej w moim wykonaniu (i tu i tu mam wannę) Koszt dodatkowego podlicznika żaden w porównaniu z płaceniem za podlewanie ogródka jak za branie prysznica.
  3. Im dalej od domu montujesz oczyszczalnię tym głębiej będzie ona posadowiona wynika to oczywiście ze spadku jaki musi mieć rura kanalizacyjna.
  4. Na wodę do celów gospodarczych zakłada się podlicznik
  5. Poziom wód grundowych nie ma wpływu na działanie oczyszczalni a jedynie na pozbywanie się oczyszczonych ścieków. Czym innym jes działanie oczyszczalni a czym innym pozbywaniem się oczyszczonych ścieków.
  6. Mi potrzebne materiały podawał kierownik murarzy, fundamenty lałem z "gruchy" jak się towar prawie kończył operator pompy dzwonił do firmy i zamawiał "dolewkę". Bloczki betonowe czy z betonu komórkowego podawał mi na oko, zostało mi może z pół palety.
  7. Oczywiście nie miałem na myśli kolanek montowanych obok siebie a w pewnej odległości tak by wyszły 2 zakręty łagodniejsze. Jak Jarek wcześniej napisał można zaoszczędzić trochę rury. Kolanko 90 stopni jest jak najbardziej prawidłowe, jednak cały "myk" instalacji polega na tym by odcinki miały jak najmniej zakrętów, a te które są żeby były jak najbardziej proste. Nie beardzo rozumiem "wkucie wyżej" tych gniazdek skoro będą one na osobnej nitce.
  8. Bardziej chodzi chyba o cyrkulację ścieków pomiedzy komorami a ściślej cyrkulowanie ścieków oczyszczonych do komory wstępnej. tam rzeczywiście można regulować zwiększając lub zmniejszając ilość powietrza.
  9. no lepiej by było ten zakręt nieco "wyprostować", u mnie stosowałem kolanka 2 x 45 stopni
  10. jeszcze jedno pytanie, czy problem z hałasem objawił się zaraz po wymianie rurek czy też dopiero po dłuższym czasie od remontu?
  11. WOJSKI

    Jaki piec wybrać???

    Może z tego samego powodu z jakiego ja wygrałem pellet bo mam czyściej w kotłowni bo nie mam problemu co zrobić z popiołem A przewymiarownie wcale nie jest dobre, lepiej jak piec chodzi na 100% niż część mocy miałaby być niewykorzystana
  12. Okna w spiżarni to zależy jak dom usytuowany względem stron świata. U mnie na przykład w lato jest gorąco w spiżarni, w tym roku będę naklejał na szybę folię obijającą promienie słoneczne. Co do okna w kotłowni to zależy jaki piec, ja mam na pellet więc czasami mi się nadymi więc trzeba przewietrzyć. Generalnie front bez tych dwóch okien straci na wyglądzie ale to już kwestia gustu. Ja robiłem okna jak w projekcie, i generalnie jestem zadowolony, mam salon dobrze doświetlony zimą a latem słońce do środka mi nie zagląda bo dach mi zacienia okna. Jak zlikwidujesz okno w salonie to zacienisz sobie pomieszczenie a chyba nie po to się buduje dom żeby siedzieć w ciemnej norze jak w mieście
×
×
  • Dodaj nową pozycję...