Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Pawlo111

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    652
  • Rejestracja

Zawartość dodana przez Pawlo111

  1. To tylko moja opinia poparta doświadczeniem. Do czujek satela złym doświadczeniem... w asortymencie niskiej półki cenowej polecam DSC. W trochę droższych Siemensa, UTC - dawniej Aritech.
  2. Przy oknach PCV to tylko kłopot. Przy drewnianych jest jeden argument za : drewno nie specjalnie lubi wilgoć, więcej brak. Trudno ładnie obrobić glify bez okien a jeszcze trudniej po tynkach ale podobno wykonalne. Argument kolegi o przewiewach nie istotny, można tak zabezpieczyć otwory jak się chce, deski, płyty, itd a na to folia i gitara.
  3. Możliwe na pewno. Projektant by się przydał. 5,5 metra to nie jest jakaś duża szerokość Długość nie ma większego znaczenia, liczy się krótszy odcinek. Zależy co uważasz za rozsądne?
  4. Ot "paproki" i tyle nie ma co deliberować. Nas oszukała baba od okien - polecana na forum. Budowa to pole walki większość wykonawców robi na odpierdol a inwestorzy płaczą i płacą. Dla tego ile tylko mogę to wykonuję sam, trwa to niemiłosiernie długo bo i czasu mam mało ale choć nie muszę się denerwować i poprawiać. Montowałem kiedyś koledze byłego prezesa w willi anteny itd. zimą to naprawdę z puszek dało się wyjąć śnieg, dla tego ścian jednowarstwowych w życiu bym nie chciał, dodam że dom był ogrzewany i zamieszkały a z zewnątrz tynk wykonany...
  5. Część kotłów zarówno gazowych jak i na ekogroszek, pelet posiada takowe wyjście do sterowania cyrkulacją pompki CWU. Jaki procent nie wiem. Ja jestem za sterowaniem od obecności np. Alarm [jeśli i tak będzie w domu], czujka PIR specjalnie dla tej pompki.
  6. Jeśli kabel dobrze leży pod zaciskiem to uszkodzony moduł.
  7. Satel kontaktrony i czujki PIR ma niezbyt wysokich lotów to pierwsze. Jeśli chcecie uzbrajać dom przy uchylonych oknach to kontaktrony dajemy 5-10 cm od krawędzi przeciwległej zawiasom na dole okna, drzwi tarasowych, [często spotykana opcja]. Dokładna lokalizacja zależy od profilu okna i czasami nie ma innego wyjścia i trzeba dać magnes neodymowy [ we wspomnianym przez ciebie profilu kontaktron mocuję w metalowym profilu wzmacniającym a magnes daję mały neodymowy] . Rezystory jak najbliżej kontaktronu zabezpieczone przed uszkodzeniem mechanicznym i wodą. Rezystorów się nie wymienia, ale kontaktrony tak.
  8. Jakiej firmy dobry UPS ? Sam tym się nie zajmuje ale u nas Covery PRM kupują ale czy dobre to nie wiem gwarancje przezywają.
  9. Co do paneli to się nie wypowiadam. Może i kiedyś u nas będzie dofinansowanie to i ja się skuszę. Też bym chciał ewentualnie na budynku gospodarczym panele ale to może być odległy temat. Musisz zapytać elektryka który robił instalację czy da się u Ciebie wyodrębnić te obwody które byś chciał zabezpieczyć UPS-em. Ja u Nas wykonałem instalację z myślą że UPS-a zainstaluje i nawet małego 1 kVA naprawiłem ale nie mam kiedy podłączyć. Tylko u Nas miał on zapewnić zasilanie w czasie przerwy a nie zabezpieczać wszystko. Ja chcę podpiąć tylko kocioł, automatykę domową i 1/3 gniazd 230V. Lodówka to da sobie radę nieotwierana i pół dnia bez prądu. Pralka, kuchenka, to i tak nie pociągnie. A o co obawiasz się najbardziej? A walczyć z energetyką warto jeśli popsuje się sprzęt to zgłaszasz się do nich z fakturą za naprawę i z ubezpieczenia płacą choć niechętnie.
  10. Dół 2 m3 wypełniony kruszywem lub gruzem to pewnie z 0,75m2 dla wody. Geowłóknina przy glinie nieodzowna inaczej zamuli się w ciągu roku. Ja u siebie zastosowałem tunele rozsączające systemowe pospinane chyba z 12 elementów obsypane żwirem i oddzielone geowłókniną ale mam grunt warstwowy. Glinę też ale i warstwy chłonne.
  11. Nic nie trzeba kopać jeśli od razu położy kabel 4-5 żyłowy.
  12. Nie wiele to da. Pomysł dobry ale średnica mała. Musiał byś dać dużo tego kruszywa lub gruzu i koniecznie geowłókninę rozdzielającą. I najlepiej jeszcze od góry kratkę by mogło się rozlać na trawnik a po wchłonięciu ponownie po spadku tereny wlać do tej mini studni chłonnej.
  13. Przyczyny są jasne to " ASYMETRIA FAZ" zjawisko niekorzystne dla zakładu [ o kasie za trój fazowe przyłącze nie wspomnę] Jak Kaizen napisał jest możliwe dopiszę nie trudne ale nic za darmo. Zamów u elektryka instalację jak trój fazową i tyle elektryk będzie wiedział jeśli wybierzesz dobrego to doradzi to i owo.
  14. By nie słyszeć zaizolować akustycznie wełną mineralną. by nie wydawała dźwięku wymienić rurę i jeśli trzeba zastosować kompensację.
  15. Jednofazowy wystarczy pod warunkiem odpowiedniego wykonania rozdzielnicy i instalacji. Problem może być tylko w płycie indukcyjnej. Znajomy kupił używany UPS 1 fazowy za tysiaka + wymiana aku, 5 kVA to jest ok. 4,5 KW, sinusoida idealna max 3% odchyłki. Na wiele mu to nie wystarcza ale z godzinę pociągnie te 4,5KW. U mnie też migają skurwiele ale jakoś nie za często to i na razie nie jest to zakup mega pilny.
  16. Nie warto. Jeśli już to czujki klasy "C" tylko mało kto je umie poprawnie zamocować i okno musi być przyzwoitej klasy... Lepszym rozwiązaniem jest kontaktron i wibracyjna.
  17. http://www.alarmtech.pl/index.php/pl/kontakty-magnetyczne/mc-200/mc-240-6 Równie dobre jak Bosch C Mini, Satela Kontaktronów ani czujek PIR nie polecam. Zalania i wibracyjne owszem Satela.
  18. Z czego wynika większe zużycie Amphisilan FPCaparol niż Carbon Carbopor o tym samym uziarnieniu np.1,5mm ? I czy warto dołożyć do Carbon-a ?
  19. Jaki tynk silikonowy obecnie polecacie na dom przy lesie? Rok stoi dom bez tynku tylko ocieplony i zaciągnięty klej [solbetu]. Sąsiad robił mineralny i malował farbą silikonową [chyba] ale nie pamięta jakiej firmy i po trzech latach trochę się zapaskudził. W zaprzyjaźnionej hurtowni mają tylko Majster-Pol ale nie za wiele znalazłem o tych tynkach. Metrów nie mam za wiele bo 185 to i nie muszę najtańszego brać.
  20. Wydłużenie budynku super sprawa, ściankę kolankową też warto podnieść ale uwaga nie za dużo bo zepsuje bryłę i podniesie okna dachowe oraz trójkątne... okno w kuchni się przydaje. Polecam przesunąć ściankę działową w łazience by było widoczne całe okno i najlepiej o tyle jaką wannę chcecie tam wstawić. Nam najbardziej brakuje piwnicy...
  21. Ja natomiast przeniósł bym wszystkie czujki PIR na ściany z oknami [nie wskazane jest by czujka patrzyła prosto w okno] o ile oczywiście nie będzie wielkich zasłon, firan itp do samego sufitu na całej ścianie. Nie zapomnij o kablu do sygnalizatora optyczno-akustycznego na zewnątrz. Kable alarmowe lub telefoniczne nie skrętki. Dwie żyły zapasowe do każdego urządzenia. Nie myślałeś o kontaktronach? Obecnie to już prawie standard a w drzwiach zewnętrznych prawie konieczny. Pomyśl też o czujkach p.poż, zalania itp.
  22. Witam nowych Lolkowiczów. Zachęcam do podpatrzenia gotowego domu w realu. Zmniejszy się i salon i kuchnia. Okna oba w kuchni oczywiście wg. nas fajna sprawa. Może tak jak my powiększycie dom o 0,5 m lub więcej z każdej strony ? Koszt niezauważalny [tylko odrobina ściany, dachu i stropu] a trochę urósł.
  23. Widzę że trochę u Was się działo... Bardzo ładny ten Lolek. My już też mieszkamy ale u nas to nadal budowa tylko tyle że zamieszkała
  24. Pewnie się zwiesiła centralka. O ile oczywiście nie popsuł się brzęczyk w klawiaturce [manipulatorze] Samego resetu satel nie przewidział ale możesz posłać małe zmiany i zapisać do pamięci flah a ona resetuje po zapisie. Choć nie należy tego robić w przesadnej ilości.
  25. Pawlo111

    Jakie pokrycie dachu?

    Kuna pomiędzy dachówkę a deskowanie raczej nie wchodzi tylko w ocieplenie. Ptaki to i owszem jeśli nie ma wróblówki. Membranę można naprawić ale jeśli szkodniki dostaną się w ocieplenie poddasza użytkowego to dramat.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...