Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

krzysiek_rz

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    33
  • Rejestracja

krzysiek_rz's Achievements

 SYMPATYK FORUM (min. 10)

SYMPATYK FORUM (min. 10) (2/9)

10

Reputacja

  1. Dzięki, tak zrobiłem. Tralki już stoją na kotwach mocowanych chemicznie do betonu. Pozdrawiam
  2. Mam szanse na odpowiedź zanim zacznę układać ?
  3. A ja mam pytanie odgrzebujące temat , mianowicie .... jak mocować tralki balustrady drewnianej do podłogi panelowej. Możliwości są dwie: 1. najpierw ułożyć panele a potem wiercić w nich i mocować tralki kołkami, 2. przykręcić kołkami tralki do betonu, a potem kłaść panele i docinać wokół tralek. Moje refleksje: 1 - błąd w sztuce bo panele się nie powinno przygwoździć do podłogi, 2 - dziwna i pracochłonna robota Liczę na pomoc. Pozdrawiam
  4. Może chodzi Ci o system ReadyStart? Mogę się mylić, ale na zdjęciu z Twojego linka jest silnik z czerwoną, gumową pompką. Te silniki nie mają systemu ReadyStart. Posiadam kosiarkę z tym systemem firmy Partner. Nie polecam. Gdy silnik jest zimny faktycznie - wszystko gra. Bez zbędnych kombinacji pociąga się trzy razy rozrusznik i kosiarka działa. W przypadku gdy chcę zapalić silnik rozgrzany system bimetalowego ssania i dźwigienki odśrodkowej się nie sprawdza i muszę ręcznie paluchem kombinować i ssanie ciepłego silnika wyłączać. Nie ma to jak niezawodna pompka i troszkę wiedzy o silniku. Zimny...pompujemy, ciepły - nie pompujemy.
  5. To nie o to się rozchodzi ... kurcze - trudno tak pisać - łatwiej rysować Pompa 3 i pompa wewnętrzna kotła gazowego będą jakiś czas jednocześnie pracować (równoległa praca pomp). I tu pytanie czy nie będzie problemy z tym ...? CWU nie ma tu nic do rzeczy - jak widać kocioł gazowy jest dwufunkcyjny i nie ma "bojlera"
  6. Zawór różnicowy w moim rozumieniu to jest to samo co zawór jednokierunkowy, czyli kółko zapełnione do połowy . Nie idzie o to aby zapewnić obieg w razie braku prądu. Tu wiem że tylko szybkie zdławienie kotła węglowego będzie skuteczne albo ups (agregat). Sprawa jest o co innego. Może opisowo. W domu jest zimno, sterownik pokojowy załącza styki i włącza się kocioł gazowy. Ja idę zapalić w kotle węglowym, ten zaczyna grzać, czujniki włączają pompy 2 i 3. Czyli pracuje istotna dla sprawy pompa 3 i jednocześnie pracuje niewidoczna na powyższym schemacie pompa, ukryta wewnątrz pracującego kotła gazowego. Dwie pompy (3 i ukryta w k. gazowym) tłoczą w jeden węzeł i obie pchają wodę w obieg kaloryferów. I tu problem. Coś automagicznie zmienia rozmiar obrazka kropując go, więc wklejam link bezpośredni. http://img101.imageshack.us/img101/3377/schematco.jpg Pozdrawiam
  7. Dziękuję za odpowiedź. To w sumie są chyba rozwierne albo zwierne przekaźniki. Myślałem o tym, z tym że: - mogłbym rozewrzeć obwód sterowania kotłem gazowym - czyli połączyć styki szeregowo wraz ze sterownikiem tygodniowym, lecz wtedy mimo że styki są rozwarte, to pompa kotła gazowego chwile pracuje, chociaż kocioł nie grzeje. - rozwieranie obwodu zasilania kotła gazowego wydaje mi się dość ordynarne Będę wdzięczny za dalsze przemyślenia.
  8. Witam wszystkich Mam zainstalowaną instalacją CO opartą na kotle Junkers dwufunkcyjnym. Oczywiście CO jest w obwodzie ciśnieniowym, zamkniętym. Zamierzam dodać do tego kocioł węglowy (SAS UWG17), więc wiadomo - cały osprzęt: wymienniki, pompy, zawory zwrotne etc... Znalazłem na Ferro taki fajny schemat. http://img101.imageshack.us/img101/3377/schematco.jpg Brakowało mi w nim jednego zaworu różnicowego - dorysowałem. Czy dobrze? Kotłem węglowym będzie sterował miarkownik Unister, który będzie też włączał pompy (2 można podłączyć gdy wymieni się w Unisterze bezpiecznik na mocniejszy-pytałem w dziale technicznym ) Kotłem gazowym zawiaduje pokojowy sterownik tygodniowy. Co będzie gdy sterownik kotła gazowego włączy go, czyli pompa obiegowa kotła gazowego się włączy i zacznie on grzać, a ja w tym czasie zacznę podkładać pod kocioł na paliwo stałe? Wszak sterownik Unister włączy wówczas obie pompy (nr 2 i 3)? Przecież pompa kotła gazowego i pompa nr 3 będą tłoczyć wodę we wspólny odbiór jakim jest zasilanie kaloryferów. Czy tak może być?
  9. Tak zrobię. Cięcie teraz mogłoby obudzić wegetację roślinek, więc ... na wiosnę Pozdrawiam
  10. Podłączam się do pytania. Kupiłem niedawno dwa drzewa jarzębiny, aby uzupełnić szpaler istniejących już dwóch, sadzonych na wiosnę jarzębin. Problem w tym, że te nowo posadzone są o jakiś metr wyższe od tych, które już tam rosły. Chciałbym mieć je w miarę równe. Czy mogę je przyciąć i kiedy? Pozdrawiam K
  11. Niedaleko mojego miejsca zamieszkania rośnie taka rajska jabłoń obrysem konarów zachodząca na chodnik dla pieszych. Jabłoń ta obficie owocuje, a jak owocki dojrzeją to spadają na chodnik. Pomijam już że leżą sobie i można na nich się pośliznąć , bo dla działkowiczów i ogrodników może to nie mieć znaczenia, problem natomiast większy jest z gniciem tych jabłuszek. W promieniu kilku metrów unosi się nieprzyjemny zapach zgniłych jabłek a nad murawą lata mnóstwo os. Trzeba się zastanowić przed sadzeniem.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...