Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

bogaczykk

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    11
  • Rejestracja

Zawartość dodana przez bogaczykk

  1. Witam, 1)Mam problem po wymianie zbiornika CWU na nowy, mianowicie zaczeła mi się wahać mocno temperatura ciepłej wody przy braniu np. prysznica w momencie załączenia pompy głębinowej. W najprostszych słowach temperatura wody ustawionej powiedzmy na 35stopni przed właczeniem pompy wzrasta przez 2s do 45stopni, a następnie w momencie właczenia pompy spada do 20 stopni przez ok 3s. Zbiornik wody zimnej 50l membranowy(ciśnienie poczatkowe 1,5bar) z ustawionym włącznikiem na ciśnienie 1,7-4bar. Zbiornik CWU 200L na zasilaniu zimnej wody zawór zwrotny oraz naczynie przeponowe 20l. Wczesniej nie miałem tego zaworu i naczynia przponowego na mniejszym zbiorniku, jednak instalator twierdzi że jest konieczny by ciepła woda nie mieszała się oraz nie puszczał zawór bezpieczeństwa podczas rozszerzania temperaturowego. Jak ustabilizować te wahania? Dodatkowa przepona, reduktor ciśnienia za zbiornikiem 50l? 2)Dodatkowo czy ktoś może mi wyjaśnić jak działa algorytm podgrzewania CWU w piecu gazowym. Jest temperatura zadana, jest parametr histerezy, jest czujnik na zbiorniku, pokazuje ok. 10stopni mniej niż analogowy jednak jest niżej usytuowany, jest też parametr różnica do czujnika temp (0-10st) Z góry dziękuję za pomoc.
  2. Myśleliśmy o tym rozwiązaniu, minusem są tutaj bardzo wąskie dwa pomieszczenia. Jaka szerokość łazienki została tu uwzględniona? Dodatkowo w przypadku podziału w drugą stronę jest ppcja zrobienia okna w linii okna pokoju.
  3. Czy nikt nie jest w stanie podzielić się wiedzą i coś doradzić? Z góry dziękuję za pomoc.
  4. Ze względu na zwiększające się potrzeby musimy zrobić dodatkową łazienkę w domu. Jedyne realne miejsce gdzie mogę ją umieścić to obecny pokój jak na rzucie poniżej, który planuję podzielić i w górnej części zrobić łazienkę. Obecna znajduje się za ścianą z prawej. Ma tam być prysznic lub wanna, muszla na stelażu oraz szafka z podwójnymi umywalkami. Problematycznymi wydają mi się odprowadzenie ścieków z muszli do miejsca gdzie znajduje się obecna muszla w drugiej łazience(zaznaczone na schemacie, choć jak dobrze rozumiem ze stelaża będzie spadek oraz prysznica, gdzie uzyskanie spadku może być problematyczne. Co sądzicie o tym układzie? Może jakieś inne sugestie.
  5. Ze względu na zwiększające się potrzeby musimy zrobić dodatkową łazienkę w domu. Jedyne realne miejsce gdzie mogę ją umieścić to obecny pokój jak na rzucie poniżej, który planuję podzielić i w górnej części zrobić łazienkę. Obecna znajduje się za ścianą z prawej. Ma tam być prysznic lub wanna, muszla na stelażu oraz szafka z podwójnymi umywalkami. Problematycznymi wydają mi się odprowadzenie ścieków z muszli do miejsca gdzie znajduje się obecna muszla w drugiej łazience(zaznaczone na schemacie, choć jak dobrze rozumiem ze stelaża będzie spadek oraz prysznica, gdzie uzyskanie spadku może być problematyczne. Poniżej jest salon...ten pokój obecnie był tak zwaną bawialnią dla dzieci z możliwością wejścia również od korytarza. Po podziale chce tam zrobić przestrzeń z biurkami, regałami na książki. Co sądzicie o tym układzie? Może jakieś inne sugestie.
  6. Dziękuję za porady..jaka powinna być maksymalna odległość pomiędzy piecem gazowym, a zbiornikiem CWU. Rozumiem że w tym układzie pod górną wężownice podłączam gazowy, a pod dolną kopciuch.
  7. Witam, Zakupiłem dom po remoncie z istniejącym systemem ogrzewania tylko piecem klasycznym(drewno/węgiel) zainstalowanym w otwartym układzie, cała nowa instalacja tylko grzejniki bez podłogówki. Woda jest ogrzewana tylko tym piecem, zbiornik 160l. Użytkuje go jako 4ro osobowa rodzina. Dom jest ocieplony z wentylacją mechaniczną z rekuperacją. W zimie ogrzewanie tym sposobem jeszcze biorąc pod uwagę tanio dostępny surowiec(drewno) było bardzo efektywne, jednak jak wiadomo uciążliwe...nie wspominając o ogrzewaniu wody w lecie. Klasa energetyczna została zasymulowana http://cieplowlasciwie.pl/wynik/36h0 Co polecilibyście, chciałbym zostawić ten piec i dołożyć gazowy(kondensacyjny jednofunkcyjny) z pewnie nowym zbiornikiem na wodę(większym). W przyszłym roku będę miał fotowoltaikę to może opcja z dodatkową grzałką elektryczną. Co z układem otwartym? Czy to nie jest jakiś problem dla takiej instalacji?
  8. Witam, Planuję wymienić strop drewniany o rozpiętości 4m. Na stropie pokój użytkowy. Mam około 18cm dostępnej przestrzeni by złapać poziom do pozostałej części poddasza. Chce zostawić sufit podwieszany na dole. Budowlańcy proponują legary naprzemiennie 16x10cm z deską 16x3.2 co 40cm odległość pomiędzy osiami legarów. Na to płyta OSB 3.2CM. Co sądzicie o takim rozwiązaniu?
  9. Witam, Mam przygotowaną betonową płytę 16,5m2, częściowo w powietrzu na słupkach i planuję ją czymś wyłożyć. Wstepnie wybór padł na kamień z brukbet, np. kamień ciosany. Czy używał ktoś płyt kamiennych z brukbet na taras? Może macie jakieś zdjęcia gotowych rozwiązań, bo to co na stronie firmowej to zawsze pięknie wygląda. Proszę o pomoc
×
×
  • Dodaj nową pozycję...