Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

wicios

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    44
  • Rejestracja

wicios's Achievements

 SYMPATYK FORUM (min. 10)

SYMPATYK FORUM (min. 10) (2/9)

10

Reputacja

  1. Może i racja z ta podłoga z tym że u mnie pogloga też wyszła ciepła... strych oczywiście ocieplony. Tak jak już wcześniej pisałem. Rozumiem że zużycie gazu podajesz usrednione a nie w przeliczeniu ile wyszloby gdyby mróz trzymał tak jak ostatnio i przez miesiąc? Bo jak podamy średnie z miesiąca to u mnie przez ostatnie 30 dni do dziś zużycie 266 m3. Specjalnie poszedłem zobaczyć na liczniku. Tak czy inaczej uważam że mimo dużych okien których wszyscy się boją dom oszczedny. Nie ma co sie ludzic że się wybuduje i później kosztów brak, Doskonały to nie jesk dom zeroenergetyczny. Pozdrawiam.
  2. Zastanawiam się czy takie grube ocieplenie ma sens...przecież przez ocieplone fundamenty mróz nie przejdzie. Pod chudziakiem nie ma zmarznietej ziemi. My mamy 10 cm plus 5cm pod podlogowka. Dom oszczedny. Okna 3 szyby drewniane rekuperacja styropian ściany 16 cm grafitowy wełna na dachu 25 cm dodatkowo ocieplony sufit. Mróz nie wszedł na strych w te ostatnie 20 st mrozy. W domu piec gazowy wszędzie podlogowka . Max zużycie na dobę w te mrozy to 14 m3 gazu więc ok 28 zł. Temperatura w du 22 st i łazienki 24. Woda też na gaz. Codziennie wanna wody dla dziecka a i żona pod prysznicem stoi dluugo. No i mieszkamy pierwszy rok.
  3. Potwierdzam. Dom drogi w budowie. Ile się nie ma to się wyda. A wykończenie...bardzo drogie. Jeżeli chce się utrzymac odpowiedni poziom wykończenia koszty rosną i rosną. Na szczęście dom funkcjonalny i dający dużo frajdy już podczas użytkowania. Jak się zbite w sobie to mozezamieszczę jakieś zdjęcia:) pozdrawiam budujących
  4. nie wiem ile robocizna bo dachowke kladlem sam, placilem tylko za zrobienie obrobek dachowych i powieszenie rynien, i za to plus dachowka nelskampa g10 okna velux rynny metalowe galeco blacha lindab-kilka razy tansza niz tytan cynk a tak samo dobrze wyglada( widzialem na zywo i moge porownac)zaplacilem 33 tys. oczywiscie wszystkie spinki wkrety lawe kominiarska folie itp itd wliczam.
  5. witam. ja sie zastanawialem nad ta dachowka ale tylko do momentu az zobaczylem ja na zywo, tzn przywiezieniu jednej do domu. dachowka bardzo ale to bardzo porowata.na kazdej widac duze nierownosci co bedzie podejrzewam skutkowalo mala odpornoscia na warunki atmosferyczne.podejrzewam tez ze szybko porosnie mchem itp. nie ma w ogole porownania do braasa.u siebie polozylem nelskampa g10. dach moim skromnym zdaniem wyszedl niezle a cena tylko troche drozsza od tegalitu.
  6. witam. ludzie nie przesadzajcie znow. dom jak dom jest pare elementow ktorych nie spotkamy gdzie indziej,ale generalnie bez zadnych fajerwerkow. moim zdaniem grunt to dobra sprawdzona ekipa budowlana i kierownik z glowa na karku. u mnie od razu stwierdzili ze dom jest przezbrojony...przytaczam z pamieci:)wezmy na przyklad lawe pod wjazdem do garazu z drutem bodajze fi 18:czemu mialaby ona roznic sie od innych law nie jestem w stanie pojac. przeciez nikt do garazu czolgiem wjezdzac nie bedzie, a mysle ze audi Q7 wytrzyma:) dalej wezmy na przyklad płatew zarowno jedna jak i druga unioslaby 2 takie dachy jak w naszym doskonalym... dalej krokwie nad salonem grubo przesadzone ,belka kolo schodow czyli dwuteownik?no chyba ze tylko dla wygladu bo niby co betonowa nie wystarczy? Sama belka to ok 800 zl:)itd itp. generalnie widac ze dom zaprojetowany na kazde warunki klimatyczne ale tez bez wzgladu na koszty budowy. U mnie dzieki kierownikowi i ekipie udalo sie duzo zaoszczedzic, a mimo tego mysle ze dom jest konstrukcyjnie naprawde solidny, solidniejszy niz inne gotowce. takze bez paniki. u mnie na przyklad wienca na fundamentach nie ma z tego co pamietam:) i w zadnym domu ktory w ciagu ostatnich 5 lat budowalismy( dom rodzicow, tesciow) takowego nie bylo, a zarowno jeden jak i drugi wieksze od doskonalego. Jeszcze wypowiem sie na temat kosztow bo widze ze temat wraca jak bumerang. U mnie z oknami-drewniane 3 szybowe o przenikalnosci 0.7 drzwiami- dwie pary drzwi debowe CAL+normstahl garazowe, calym ociepleniem-m.in styropian 15 cm o wsp 0.31 welna na dach 30 cm tez najnizszy wsp., i scianami 3 warstwowymi-nie chcialem styropianu na zewnatrz. koszty to 270 tys.wliczam uzbrojenie dzialki i wszelkie prace architektoniczno pozwoleniowe(ok 15 tys).pozdrawiam i do uslyszenia.
  7. Witam po raz pierwszy. przegladam watek od dluzszego czasu i nie moge nie powiedziec dwoch rzeczy... Po pierwsze gratuluje swietnego projektu.Sami z zona chcielismy budowac "cos" podobnego ale niestety warunki zabudowy nie pozwolily,nowe osiedle domow jednorodzinnych( dworek mile widziany, o plaskim dachu mozna tylko pomarzyc.) No i niestety druga kwestia. Mimo ze dom wasz jest swietny to moim skromnym zdaniem nijak nie wpisuje sie on w otaczajacy was teren, a przeciez architektura to nie tylko dom sam w sobie. Tak czy inaczej gratuluje i bede sledzil dalej... Ps. my budujemy z gotowego projeku-doskonaly 2 .Pozdrawiam
  8. witam, Gratuluje Tomchis prawie ukonczonego stanu surowego. Powiem ci ze cena rewelacja... U mnie za stan do twojego etapu budowy wyszlo 25 tys wiecej. U nas niestety przestoj... po tym jak zlodzieje ogolocili nam dzialke z resztek drutu styropianu, taczek itp itd zdecydowalismy sie nie zakladac okien i drzwi przed zima... no niestety spoleczenstwo polskie jeszcze chyba nie jest gotowe uszanowac wlasnosc.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...