Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

athlon

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    4
  • Rejestracja

Converted

  • Tytuł
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania

athlon's Achievements

WITAJ, czytaj i pytaj... :)

WITAJ, czytaj i pytaj... :) (1/9)

10

Reputacja

  1. Mam pytanie: do czego bardziej nadaje się żwir rzeczny a do czego zwir kopalniany? Oczywiscie chodzi mi o budowę domu: podsypka i cienki beton pod ławy i podłogi, zaprawa murarska, wylewki podłóg, tynki oraz drenaż. Słyszałem, że jako podsypka to lepiej nadaje się kopalniany bo on się zakleszcza. Ale co wy o tym myślicie (wiecie)? Czy stosując je odwrotnie będzie jakaś wielka tragedia?
  2. Jeszcze jedno. Czy ktoś mógłby mi podać na szybko jaka jest potrzebna ilość betonu (i jakiego; B20?) do zalania stropu gęstożebrowego nad piwnicą? W sumie może być na piętrze tylko bez garażu. Jeszcze raz dzięki.
  3. Witam wszystkich użytkowników na tym forum. Jestem tu nowy ale od pewnego czasu czytam ten wątek. Jeszcze nie zdążyłem całego bo jest naprawdę dłuuuuugi. Nie ma co się oszukiwać ale mnie Rodo 6 także przypadł mi do gustu. Mam prośbę do Was. Przymierzam się do takiej wstępnej kalkulacji budowy i czy mógłby ktoś podesłać mi swoje wydatki oraz rodzaj i zużycie materiałów na poszczególne etapy budowy? Przymierzam się do Rodo 6P (z piwnicą) ale interesują mnie wszelkie kalkulacje. Poza tym jaka jest wasza opinia na temat ekonomiczności budowy podpiwniczenia? Wiem, że to większe zużycie materiałów i dodatkowy strop ale z moich przemyśleń wynika, że 1 m więcej bloczków (piwnica ok 2,10m), izolacji pionowej, zaprawy - to nie jest wielki koszt. A strop? - bez piwnicy przecież i tak trzeba nawieść piachu, zagęścić i zalać betonem z góry - to też nie jest za darmo. A jakąś piwnicę, czy chociażby budynek gospodarczy trzeba mieć.Ale to tylko moje gdybania. Czekam na opinie i jakieś kalkulacje Z góry dzięki Jeszcze mój adres: ok01@poczta.onet.pl
  4. Mam zamiar kupić projekt gotowy domu w którym materiały budowlane nie za bardzo mi odpowiadają np. piwnica - beton lany, ściany nośne - porotherm. Chciałbym zamienić to np. na bloczki betonowe, gazobeton. Kto i na jakim etapie może to zrobić? Czy musi to robić architekt? Czy wiąże się to ze zmianami w planach?
×
×
  • Dodaj nową pozycję...