Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Charlie

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    4 133
  • Rejestracja

Zawartość dodana przez Charlie

  1. Problematyka kondensacji pary wodnej dotyczy szyby jednokomorowej gdzie thermofloat stoi od wewnątrz pomieszczenia. Opisane są warunki szczególne dla kondensatu też na thermofloat czyli min. wysoka wilgotność w łazience. Wszystko jest tak jak na Forum. Szyba dwukomorowa i jej właściwości to inna bajka. Nie mam siły dalej się dzisiaj strzelać. Do następnego.
  2. Co do Pchełka to branża ma swoje zdanie po jego ekspertyzie na obiekcie w Trójmieście .. SPRAWA UGI pokazała Twoją dwulicowość i pokrętną grę. Stary dostał to na co zasłużył w myśl zasady: jak Bóg Kubie tak Kuba Bogu. Jakbyś nie zrozumiał to na ciosy poniżej pasa odpowiedzią może być tylko penetracja analna.
  3. ZIMNY to bardzo dobry producent aluminium _ wart rekomendacji. Sporo Klientów Forum inwestuje w produkty tej firmy_najwyższa półka jakościowa. Rezygnując z plastiku i drewna na rzecz aluminium zapomina się o problemach z oknami. Idzie ostra zima to się obaj, STARY i NIKT WAŻNY , będziecie tłumaczyć z wyginających się i przemarzających okien plastikowych, które sprzedajecie. Jak co roku będzie stara śpiewka, że to wina montażu i takie tam popierdułki. Także te Normy , którymi żonglujecie to o kant d...py rozbić Dobre ale na lato w tych waszych plastikach z "papierowym" wzmocnieniem i klamkami za 2,5 z biedronki..
  4. Ty się Stary zajmij "zachwalaniem" tego badziewia plastikowego, które wciskasz naiwnym pokazując branży jak z g...na można złoto zrobić otaczając się oszustami .
  5. Braaaaaaaass - proszę Cię _ tylko nie Ty. Jak się nie nagrzewa ? Karoseria samochodu też się nie nagrzewa od słońca ? Rosa z niej znika bo Harry Potter przeleciał ? Szkło termofloat ma warstwy srebra, który akumuluje jakąś część ciepła w sobie a nadwyżki oddaje. To się musi nagrzać szybko i stąd punkt rosy na thermofloat jest wyższy niż na zwykłym szkle. To jest zresztą jedna z głównych zalet szyby tehrmofloat - min nagrzewanie . DLATEGO na thermofloat nie powinna się z przyczyn naturalnych kondensować para wodna. Ma się prawo zdarzyć kondensacja pary wodnej na thermofloat w przypadku wysokiej wilgotności, np. w łazience kiedy puszczamy gorącą wodę do wanny przy drzwiach zamkniętych. U mnie tak się robi. MOŻE powstać kondensacja pary wodnej na thermofloat jako szybie zewnętrznej w naturalnych warunkach ale muszą nastąpić szczególne warunki ( zima, otwierasz okno balkonowe, wysoka różnica temperatur, itd ) , ale to się rzadko zdarza latem i nie w przypadku forumowicza gdzie dwa okna stoją koło siebie i jedno paruje a drugie nie, mając te same szyby. Chyba, że pod jednym oknem na zewnątrz stoi sagan z gotującą się wodą wtedy thermofloat nie daje rady. Ja pierdziu ...co za emocje przez ten punkt rosy
  6. Ty to się głąbie kapuściany już w tym wątku nie wypowiadaj - chuchaj na szybę i myśl o kondensacji pary wodnej.
  7. Stary _ pozostań na regulacji okien i wymianie klamek _ nie zmieniaj się. Ale chuchnij sobie od czasu do czasu na szybę albo w zimie uchyl sobie okno balkonowe i patrząc na pokrywającą się parą wodną szybę zreflektuj się dlaczego tak się dzieje ? Zimą przy otwartym oknie ale dlaczego w innych porach roku i tylko przy zamkniętych oknach ?
  8. Słuchaj ciemniaku - jak nie kumasz jak się kondensuje para wodna na szkle to sobie chuchnij na szybę. Pewnie i tak to nie zmieni Twojej wiedzy na temat tego zjawiska fizycznego to Ci wytłumaczę jak oświecony ciemniakowi: Twój chuch ma wyższą temperaturę niż powierzchnia szkła i dlatego szyba paruje czyli pokrywa się H2O. Teraz WYOBRAŹ sobie, że Twój chuch to ciepło wschodzącego słońca padające na chłodną szybę po nocy. Pytanie_zakładam, że już nie jesteś tak ciemny jak tabaka w rogu? tylko dużo mniej w związku z tym jako tako ogarniesz określenie "ciepła szyba" jakim Twoja warstwa zawodowa określa szkło thermofloat. Dlatego nazywa się ją ciepłą bo się nagrzewa_nagrzewa się bardziej i szybciej niż zwykłe szkło czyli bez powłok. Z pewnością zaczynasz jarzyć w stylu: acha, nagrzewa się od wschodzącego słońca w związku z tym PUNKT ROSY nie powinien być przekroczony CZYLI nie powinna się kondensować H2O. Prościej już nie potrafię. Acha a z trawą, skałami to jest tak: w nocy ziemia się schładza a jak słońce wschodzi to się nagrzewa ale nie daje rady tak szybko żeby PUNKT ROSY nie został przekroczony w związku z tym na trawie, kamieniach kondensuje się para wodna. Jak jest jej od cholery to się tworzą mgły. A teraz słuchaj _ podobnie tworzą się chmury. Ciepłe spotyka się zimnym. Mam nadzieję, że powoli wychodzisz z ciemnogrodu .
  9. ...sporo jest sytuacji kiedy po zapłacie za okna okazuje się, że gwarancja nie istnieje. Taką firmą jest też pseudo producent stolarki drewnianej : http://www.aries-okna.pl
  10. Nie powinno się liczyć stopy zwrotu na odcinkach obiektu bo tak naprawdę nic by się nie opłacało. Liczy się wszystko razem do bilansu. Okna i drzwi są najzimniejsze jako materiał elewacji. Dlatego walka idzie o każde miejsce po przecinku dla Ug. Tak naprawdę po to ociepla się coraz grubiej ściany, dachy żeby KOSZTA EKSPLOATACYJNE obiektu były jak najmniejsze w okresach zimowych. Zamiast 3000 PLN w okresie grzewczym wydamy np. 1000. Po 10 sezonach grzewczych to jest 10.000,00 PLN - ta wartość jest kroplą w morzu tego co zostało zainwestowane w systemy energooszczędne obiektu.
  11. Co Ty za pierdoły wypisujesz - jaka szyba refleksyjna ? Z opisu nie wynika na jakiej pozycji są powłoki ale trafiłeś w 10 bo prawdopodobnie tak jest stąd przednia szyba jest zwykłym Float-em czyli zimną szybą stąd kondensacja pary wodnej w godzinach porannych. Obrót jej o 180* spowoduje, że w przodzie będzie ciepła i problem kondensacji zniknie. Z opisu budowy to precyzyjnie wynika, że zastosowano ciepłą ramkę.
  12. Jeśli zewnętrzną szybą jest thermofloat to nie powinna się kondensować para wodna, która to powstaje na powierzchni szkła w momencie różnic temperatur : zimne szkło float nie nadąża się nagrzać w stosunku do słońca ( rano są takie chwile kiedy po chłodnej nocy , np 13 * wschodzi słońce ze sporą temparaturą, np. 23*) ). Gdy jest thermofloat szybą zewnętrzną ten się dynamicznie nagrzewa _ " razem ze słońcem", z powodu swojej absorpcji ciepła i nie ma różnic temperatur pomiędzy szkłem a słońcem_ para wodna nie kondensuje się. Nie jest szczegółowo opisana ramka ( nie ma pewności, że akurat w tej szybie thermofloat jest szybą zewnętrzną _ mogą być w dwuszeregu a zewnętrzną jest float z powodu nie uwagi na hali produkcyjnej szkła ale taka budowa też jest dozwolona i trzyma współczynnik Ug ) w związku z tym przy najbliższej okazji wizyty montażystów od okien poproś aby przemontowali szybę o 180* czyli ta szyba co Ci paruje niech będzie od wewnątrz pomieszczenia. Te dwa ciemniaki "STARY" i " NIKT WAŻNY" tylko w jednym mają rację jako cwani handlarze okien _ rzeczywiście zjawisko to nie podlega reklamacji
  13. jak kupiłaś w Ł&K to dobry wybór. Kup sobie jeszcze u nich drzwi zewnętrzne pasywne _ Ud = 0,4
  14. ...nie powinno być takiego zjawiska na 3 szybówkach pod warunkiem, że thermofloaty są zewnętrznymi szybami. Podejdź do szyby,która paruje i nie paruje oraz spisz na kartce to co jest nadrukowane na ramkach międzyszybowych. Następnie zapodaj na Forum to coś uradzimy.
  15. Wybić na naszym to nie ale powstało 2 znanych mi producentów, którzy tylko za granicę wywożą okna_export. Wpierw handlowali we Francji , rozwinęli sieć sprzedaży na tamtejszym rynku a teraz rozpoczęli produkcję w Polsce. Idzie im dobrze. W Berlinie ślusarkę aluminiową pewna Polka sprzedaje z narzutem 40 % od polskich cen co jest niżej o 30-40% niż niemiecka oferta. GO WEST
  16. Aja bym sobie zrobił ogrzewany garaż i podgrzewany podjazd do garażu i alejki podgrzewane...po to żebym się mógł np. w zimie napić w spokoju wódki z kolesiami a i streaptizerkom byłoby cieplej gdyby nas naszła ochota na show. Jeszcze bramę garażową bym sobie zrobił z takimi fajnymi szybkami ze szkła szpiegowskiego _ bogatemu wolno Niech sobie ludzie robią co chcą jak tylko mają kasę to ich problem a nie tego na którego ta kasa czeka.
  17. UGI - sądzę, że jak się nie możesz dogadać to Twój prawnik powinien wysłać wezwanie przed sądowe do Ekoprofit_sprawę masz jakby nie było wygraną. Budowy już i tak nie ukończysz przed BN chyba, że kupisz nowe konstrukcje a te co już masz musisz trzymać jako dowód w sprawie. Oczywiście koszty nowej stolarki, magazynowania i czego tam Ci żywnie przyjdzie do głowy obciążą Ekoprofit. Powodzenia
  18. niby nie jest stroną Stolbud, jeśli okna fakturuje Ekoprofit dla UGI ale... WITRYNA jest skopana statycznie czyli rozumiem TECHNOLOG nie sprawdza zamówień dealerów Stolbudu i kieruje do produkcji jak leci. Za cienkie słupy i rygle - a co tam _ jakoś to będzie. Ja pierdziu ...nic się nie zmieniło we Włoszczowa, dalej po bandzie. To tak jakby architekt wpisał 4/16/4 w okna 2000 x 3000 i wszyscy potencjalni wykonawcy okien + szklarze zrobili jak sobie jełop wpisał w projekt. Co do za krótkich okien to ewidentna wina EKOPROFIT - przegrali walkę z poziomem "0". Powinien EKOPROFIT sfinansować nowe okna albo podwyższenie posadzki. Co do witryny wina obopólna - Ekoprofit źle zaprojektował a Stolbud bezrefleksyjnie wykonał. Chyba, że było tak: EKOPROFIT nabazgrał witrynę + rozmiary, zeskanował i wysłał do TECHNOLOGA STOLBUDU z adnotacją_zaprojektuj Pan i wyceń. Ten to machnął bez zastanowienia się i odesłał. Kolejny ruch EKOPROFIT to bez zastanowienia się dodał 30% i przesłał jako ofertę UGI. Ale jakby nie było UGI cyfrę za witrynę "połknęła" kasę przesłała do EKOPROFIT tamten do Stolbudu, produkcja witryny ruszyła i ... dalszy ciąg nastąpił na tym Forum. Tak w.g mnie wygląda odpowiedzialność za to szambo. Wielu zrobiło wiele w tym wątku dla SPRAWIEDLIWEJ mediacji . Tylko dwóch robiło odwrotnie.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...