Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

robeert

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    11
  • Rejestracja

robeert's Achievements

 SYMPATYK FORUM (min. 10)

SYMPATYK FORUM (min. 10) (2/9)

10

Reputacja

  1. Witam. Moglibyście podpowiedzieć jak wykonać odnowienie ściany zewnętrznej garażu? Sytuacja. Tynk (około 2 cm) na ścianach zewnętrznych w niekórych miejscach odpadł, a w niektórych jest popękany. Niechciałbym zwalać całego tynku tylko miejsca gdzie są uszkodzenia uzupełnić i pomalować całość na nowy kolor. Jakie czynności po kolei i jakich użyć materiałów?
  2. robeert

    dozownik mydła spieniający

    a-k-a Jak znajdziesz coś w necie daj znać i namiary
  3. magpie101 - jak robisz tą solankę? Ja do tej pory gotowałem z solą, gorące w słoiki, zalewałem wodą w której się gotowały. Potem zakręcić słoik i do góry nogami
  4. Zastanawiam się nad wzięciem kredytu. Szukam jakiegoś porządnego banku (jeżeli taki jest). Kredyt około 160 tys. Co byście mogli zaproponować?
  5. No troszkę sporo. Liczyłem, że będzie mniej. Jeszcze zostanie prąd. Budowa szamba itp. Działka o połowę tańsza niż uzbrojona. Obawiam się tylko, żeby te wszystkie koszty nie zrównały cen. pozdrawiam robert
  6. Znalazłem fajnie zapowiadającą się działkę jednak nie jest uzbrojona. Jeżeli ktoś mógłby mi podpowiedzieć jakie będą koszty podłączenia mediów byłbym wdzięczny. woda - 50m transformator - 100m Na tej działce musiałbym budować szambo. Jaki jest koszt orientacyjny takiego przedsięwzięcia? I jakie odległości muszą być zachowane. Do tej pory przegotowywałem się do uzbrojonej działki jednak za tą samą powierzchnię koszt tej pierwszej jest o połowę mniejszy. Jej położenie też jest ciekawsze. Troszkę poza miastem.
  7. To był przykład domu bo do decyzji jaki to jeszcze daleko. To jest jeden z rozpatrywanych na tym etapie. Jednak trzymałbym się tej koncepcji. Fakt, że zwracałem uwagę na na prostotę i łatwość ewentualnie wykonania. Brak pomieszczeń gospodarczych to główny mankament tego projektu. Na gaz w tej okolicy nie ma co liczyć. Położenie to obrzeża miasta powiatowego. Zachodnia Polska. Z drugiej strony nie spodziewałem się takiego oddźwięku na mój post. Dziękuję Wszystkim za zabranie głosu. Właściwie z każdej wypowiedzi można wyciągnąć jakieś wnioski. I tak będę czynił. Tematu oczywiście nie zamykam. Domyślam się, że jeszcze wiele moze w nim być napisane.
  8. Zakładam, że podany kosztorys nie obejmuje takich spraw jak media itp. Jest to tylko kosztorys samego domu. Poczytałem na forum w innym dziale i jestem troszkę w kropce. Opinie o przekroczeniu początkowych kosztorysów były dominujące. Rzadko komu się udało utrzymać zaplanowany plan wydatków. No cóż będę musiał dobrze liczyć Aczkolwiek i tak zakładam, że pewny % przekroczę.
  9. No tak, ale jak będę chciał zrobić dokładny kosztorys domu to będę musiał zakupić projekt. Może się okazać, że ten dom będzie poza moim zasięgiem, a pieniądze na projekt wydane. Mhm.
  10. majar69 dziękuję za radę. Na pewno postaram się coś takiego wykonać. Jeszcze nie wiem jak do tego podejść. Jak to ugryźć. Niestety nie jestem budowlańcem i wiele spraw to dla mnie szara magia. Może masz jakiś wzór swojego kosztorysu w formie elektronicznej? Z komputerami radzę sobie troszkę lepiej więc może udałoby się go dostosować do moich potrzeb. Byłbym bardzo wdzięczny. Erol 1 upatrzona działka ma już wszystko doprowadzone. Jednym słowem koszty przyłączy będą niskie. To, że w miarę budowy będę chciał lepiej to fakt. (pewnie bardziej żona niż ja). Jednak jeżeli udałoby mi się zrobić kosztorys o którym pisała majar69 uważam, że trzymając się go pozwoliłbym sobie na przekroczenie wydatków jeżeli poprzednie etapy by mi wyszły na plus. Wada tego, że już nie za bardzo mógłbym wrócić do zakończonych etapów i je poprawiać. Przed każdym etapem wypadałoby robić kolejną symulację i określenie czy na pewno tego chcę co zaplanowałem. Jeżeli uznam jakiś zmiany za konieczne przed etapem i będą droższe niż pierwotnie planowano to będę musiał się już na początku zastanawiać nad zmniejszeniem kosztów w następnych etapach.
  11. Rozumiem, że podany koszt zawiera tylko postawienie domu. Nie uwzględnia terenu wokół. Jednak czy przy użyciu Średniej klasy materiałów, czy według Was jest to osiągalne. Druga sprawa, że raczej prawie wszystko będzie musiała robić wynajęta firma. Niestety moja praca uniemożliwi mi wykonywanie wielu spraw samemu. (może uda mi się ewentualnie zorganizować dostawę materiałów). Jak pozwolicie zadam jeszcze jedno pytanko. Budową zacząłem interesować się dość niedawno. Zmusza mnie troszkę do tego sytuacja, a może po prostu dojrzałem aby się wyprowadzić z bloku. W podanym koszcie budowy są przyjęte ceny z września ubiegłego roku. Od tego czasu troszkę czasu minęło. Jak kształtują się obecnie te ceny. Wzrosły dużo czy np zmalały lub są porównywalne do wrześniowych.
  12. Witam wszystkich forumowiczów. Jest to mój pierwszy post na tym forum i proszę o wyrozumiałość. Pomału przymierzam się do budowy domu. Przeglądałem gotowe projekty z różnych firm. Niektóre podają koszt budowy (orientacyjny). Zastanawiam się nad realnością tych kosztorysów. Może jako przykład wybrany dom: http://projekty.dom.pl/dom_przy_cyprysowej.htm Podany koszt budowy to Koszt budowy *: Wartość ogółem: 270 500,00 - stan surowy: 141 100,00 - wykończenie: 129 400,00 UWAGA: Powyżej podano orientacyjny koszt budowy - wrzesień 2008 *) Powyższy koszt budowy ma charakter wyłącznie orientacyjny. I teraz moje pytanie jak odnieść się do takiego kosztu budowy. Jak daleko mogę mu zawierzyć na wstępnym etapie wyboru domu i planowania wydatków. Jest to dość ważne dla mnie aby określić realność. PS. Może ktoś budował dom według tego projektu?
×
×
  • Dodaj nową pozycję...