Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

KasioMar

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    583
  • Rejestracja

2 obserwujących

Informacje osobiste

  • Mój klub zainteresowań
    Budowa - wymiana doświadczeń

Converted

  • Tytuł
    forumowicz wielki sercem

KasioMar's Achievements

 DOMOWNIK FORUM (min. 500)

DOMOWNIK FORUM (min. 500) (5/9)

10

Reputacja

  1. Jeśli jeszcze aktualne, to ja mam do sprzedania. Używane i nowe. Pozdrawiam
  2. Cześć Pracusiu:) Jak zawsze Wasze dokonania dodają mi energii:yes: Pięknie u Was się robi! Zastanawiałam się jak sobie poradzicie z tą rurą od kominka pod sufitem i jest super! Salon i kominek wyglądają bardzo ładnie!!! Szkoda tylko, że potrzebna była ta rujnacja z oknem... Fajny stawik macie. Sami robiliście, czy już byl? Jak już ochłoniesz po wrześniowym zamęcie dzieciowym to daj znać co u Was. Pozdrawiam
  3. Nie można do połowy. Są zamocowane po zewnętrznej do górnej ramy okna dachowego i rozwija się, i zaczepia je o dolną zewnętrzną część skrzydła. Można za to uchylać przy rozwiniętej rolecie. My uchylamy tylko czasem łazienkowe. Przez markizy widać wszystko co jest za oknem. Oczywiście jak pada to widać mniej. Do zasłaniania okien dachowych u nas będą normalne rolety i żaluzje do okien dachowych - jeszcze nie ma:(
  4. O kurcze:eek: Niezły pomysł Ja polecam markizy do okien dachowych:yes: Kupiłam takie jak tu http://allegro.pl/markiza-roleta-fakro-amz-090-78x140-78x118-wys24h-i3521404644.html Są różne wymiary, kolory(my mamy kolor 090 - antracyt) i dwie "grubości". Kupiłam dwie do okien południowo-zachodnich żeby się nie nagrzewały za bardzo w słoneczne letnie dni. Mąż najpierw psioczył, że niepotrzebnie, a teraz w swojej pracowni ma zasłonięte cały czas - dlatego, że jest też ciszej gdy pada deszcz. Polecam!
  5. Nam więźbę robiła ta sama ekipa, która budowała dom, więc nie pomogę. Za to mogę jeszcze polecić naszego dekarza: p.Paweł Lawenda tel.501 646 239 Jestem bardzo zadowolona z jego pracy. WM z reku i DGP robił nam p.Tomasz 608 623 650 U znajomej z Długiej Szlacheckiej robił też GWC. Pozdrawiam
  6. No właśnie ja zupełnie nie rozumiem tego, jak to ma działać - być podłączone z tym stawikiem:confused: Osadniki ok. Zbiorniki - hmmm, to może być rozwiązanie, tylko nie wiem czy nie zbyt kosztowne. Poza tym też trzeba ze zbiorników zrobić odejście "przelewowe" i znowu nie wiem jak i gdzie:( Rury na poziomie -30 nie będą przemarzać i pękać? Do wykopanej studni? Jak taka studnia powinna "wyglądać"?
  7. Radosna twórczość murarzy:) Ich spostrzerzenia po tym, jak kopany był dół do odprowadzania wody z wykopu pod fundamenty. Ok. Głębokość rozumiem. A odległość jakieś 1,5 - 2 m, tak? Za to zupełnie nie wiem co dalej, tzn.: Co z wodą, ktorą ten drenaż "ściągnie". Czy ona ma się po prosty jakoś powoli rozsączać w tej opasce, czy trzeba ją odprowadzić gdzieś dalej? Badania geologiczne były robione przed budową domu. A fachowcy od odwodnień zaproponowali mi właśnie takie rozwiązanie: obwodowy połączyć z rynnami i do stawiku który można wykopać te ok.25-30 m od budynku. Nie jestem przekonana czy to będzie działać... Generalnie przez całą budowę starałam się najpierw nauczyć i zrozumieć teoretycznie jak dany etap robót powinien wyglądać, żebym miała jakieś szanse wiedzieć, czy jest zrobione dobrze:D Ale temat odwodnienia mnie dobija. Nie "widzę" tego:eek:
  8. Bardzo dziękuję za odpowiedzi. Temat przenoszę do działu woda i ścieki jak radził pieknyromek:) http://forum.muratordom.pl/showthread.php?218856-Odwodnienie-drenaż-opaskowy-rozprowadzenie-wody-z-rynien-odwodnienie-ogółem&p=6114120#post6114120
  9. I jeszcze: Jaka powinna być średnica rur odwodnieniowych? Czy geowłókniną wykłada się wykop, do niego żwir i w środku rura, czy do wykopu żwir, i rura owinięta geowłókniną? Czym zasypać, tą samą gliniastą ziemią, czy piaskiem, lub mieszaniną ziemi z piaskiem?
  10. Witam. Potrzebuję pomocy w temacie j.w. Mamy dom z poddaszem użytkowym, niepodpiwniczony. Teren problematyczny, bo: na głębokości ok 2 - 3 m "sprasowane iły" - warstwa nieprzepuszczalna, powyżej piasek i gliniasta ziemia. Jak pada deszcz, to woda słabo wsiąka i robią się kałuże i błoto, jak nie pada przez dłuższy czas to sucho jak pieprz. Podnieśliśmy teren i będzie zrobiony spadek od domu, żeby po trawce woda sobie spływała, ale: fundamenty mamy zasypane piaskiem i chcemy zrobić drenaż opaskowy. Czy łączy się go z odprowadzeniem wody z rynien? Na jakiej głębokości powinno się poprowadzić oba odwodnienia? Ach. Jeszcze największy problem - nie mamy gdzie odprowadzać wody. Chcemy wykopać mini stawik i tam odprowadzać wodę. Nie wiem tylko j.w. jak z tymi głębokościami i czy robić studzienki? Ile, po co, jak? Dom to prostokąt - 4 rynny na 4 rogach. Stawik może być ok 25-30 m od budynku. POMOCY!
  11. Na etapie przyłączy u mnie i u sąsiadki: super i polecam. Jak dalej nie wiem.
  12. I jeszcze: Jaka powinna być średnica rur odwodnieniowych? Czy geowłókniną wykłada się wykop, do niego żwir i w środku rura, czy do wykopu żwir, i rura owinięta geowłókniną? Czym zasypać, tą samą gliniastą ziemią, czy piaskiem, lub mieszaniną ziemi z piaskiem?
×
×
  • Dodaj nową pozycję...