Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

simko1

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    41
  • Rejestracja

simko1's Achievements

 SYMPATYK FORUM (min. 10)

SYMPATYK FORUM (min. 10) (2/9)

10

Reputacja

  1. Orzech brzeszcze-690 Groszek brzeszcze-630 Groszek silesia-630 Retopal na zapisy-820 Eko groch spark-790 Miał Ziemowit 25-560 Miał piast 19-430 Ceny ze składu w brzeszczach.
  2. Witam. Krótko opiszę sprawę. Ociepleniowcy mieli zakończyć ocieplenie listwą startową około 25 cm wyżej niż jest pokazane na rysunku po to abym mógł nadsypać ziemię do wskazanego poziomu i zrobić opaskę z grysu siwego. Niestety zrobili to jak na załączonym rysunku. Ziemię muszę nadsypać z tego względu że ława jest za płytko. i teraz pytanie jak to zrobić. Ja myślę tak. Wybrać ze 5 cm ziemi wyrównać piachem szarym i na ten szary piach ułożyć płyty XPS zielonego(mam 10 płyt plus zwykły biały też 10 płyt wszystko 5 cm grubości) krótszym bokiem do ściany i ze spadkiem od ściany . Styropian ze ściany oddzielić od gruntu i XPS folią kubełkową do wysokości na jaką będę nadsypywał. zabezpieczy to grunt pod XPS przed przemarzaniem . Na ten XPS szary piasek ziemia i gres siwy . Czyli na XPS około 25 cm materiału. ogólnie zasypałbym ziemią ale jak wymrozi i dźwignie trochę grunt to styropian na ścianie też dźwignie i zonk. Jeśli mój pomysł jest ok to czy między "leżący" xps a styro ten na ścianie dać jakąś piankę choćby ze 3-4 paski pianki dylatacyjnej w razie jakby coś ten XPS podniosło? Ociepleniowcy mówili że wystarczy że między ziemię a styro ten na ścianie włożę zwykłą piankę taką z materaca. Wydaje mi się że to zły pomysł bo ona chłonie wilgoć. Obecnie między styro a gruntem jest około 5 cm. Problem dotyczy domu z lat 70 i tylko jednej ściany gdyż reszta ścian jest około 30-40cm głębiej. Do tej pory wzdłuż omawianej ściany(zachodniej) stal garaż długi na całą ścianę czyli 10m x 4m (nieogrzewany). Jakie wasze rady???
  3. Instalacja nowa w miedzi. Grzejniki KFA z 2010 aluminiowe 140 żeberek w całym. Domu. Dom w sierpniu będzie ocieplony. Pow. Użytkowa około 170 mkw.
  4. Mam pytanie . Mam już w garażu oep 16 i pytanie jak go zamontować . Może zamiast 4d zamontować wszędzie na grzejnikach zawory termostatyczne takie elektronicznie sterowane po 50 zł szt. a obieg bojlera i jego pompę włączyć jako obieg mieszający. Obieg na CO z pompka autoadapt grundfosa. Tylko pytanie czy da się ustawić sterownik tak aby pompę cwu(zwykłego grundfosa) włączał w dwóch sytuacjach. 1. spadnie temp. Powrotu 2. spadnie temperatura cwu? Czy może lepiej nie inwestować w zawory termostatyczne (mam kilka reszta to zawór pod głowice term. ) i zamontować przy piecu zawór 4d???? Proszę o radę bo instalator za kilka dni przychodzi.
  5. Myślałem o kotle na pellet ale pellet jest jeszcze drogi a piece typowe pod pellet są drogie. Mieszkam w okolicy kilku kopalni m.in. brzeszcz bieruń czechowice także dostęp do węgla lepszego i gorszego mam bez problemu. Jakbym wiedział ze Spale 3 t pelletu to bym wziął taki kocioł ale ile Spale po ociepleniu to nie wie nikt.
  6. Witam. Mam pytanie odnośnie pieca. Do ogrzania około 160 mkw plus jakieś tam podgrzewanie piwnicy i garażu. Dom z lat 70 z zuzlobetonu w sierpniu będzie ocieplony styropian 10 cm. Na strychu na podłodze folia żółta plus około 25-40cm wełny rozłożone. Drzwi do domu nowe brama garażowa nowa ocieplona okna z 2007 czyli w miarę nowe. Fundament ocieplony styrodur em 3cm. Instalacja nówka grzejniki nówki KFA. CWU 140l dla 5 osób przez cały rok. I teraz jaki piec wziąść . Najbardziej kieruje się w stronę ogniwo eko plus 16kw. Ma ktoś? Jak z paleniem w nim? Gorszy mial w lato łyknie? Lub jakie inne kotły polecacie? Podobno 10 kw by dał radę ale w domu lubimy ciepło a 3 kobiety w domu to cwu troche pójdzie. Jak z paleniem w lato w tym kotle. Na ile starcza zasobnik?
  7. Dodam że instalacja nowa w miedzi z 2016 roku . Grzejniki z 2010r. KFA 160 żeberek plus podłoga 6mkw i mała drabinka.
  8. Na ocieplenie brak funduszy. Czytam teraz ze oep 20 ma spory zapas mocy i tu moje pytanie czy taki piecyk podoła mojemu domowi. Aktualnie piec ma około 2.2 m powierzchni grzewczej i jest ok. Pięć domowej roboty i mierzony przeze mnie .
  9. Tu link do wyliczeń http://cieplowlasciwie.pl/wynik/26si
  10. Raczej jest potrzebne 25 kw. Dom 10x10m nieocieplony z zuzlobetonu. Czyli ze szlaki.do ogrzania 2 poziomy plus woda dla 5 osób. Piwnica nieogrzewana. Strop wełna 30cm. Okna nowe. Z takiego uproszczonego bilansu energetycznego wyszło mi właśnie 25kw z cwu. Bez cwu to 21. Jaki inny piec polecalibyście?
  11. Witam. Mam takie pytanie bo przeglądać 550 stron na tel. To masakra a nie wiem czy znajdę odpowiedz. Leje mi piec który mam obecnie i musze wymienić na nowy. Moje trzy typy. Elipse 4 kotły płonka osiek tlokowy KMG 1 kotlo bud osiek tlokowy Ogniwo eko plus 25. Slimakowy Chce palić cały czas, w lato bojler 140l . Jak wygląda sytuacja w ogniwie ze spalaniem miału lub groszku z kwk brzeszcze lub miału z piasta? Czy ten sterownik w użytkowaniu jest taki wygodny? Ustawia się coś ręcznie czy tylko zmieniam tryb lato zima? Ile piec spala opalu w lato? Jak jest z jego żywotnościa? Czy znacie montera z okolic brzeszcz? Ile potrzeba wysokości żeby swobodnie czyścić? Z góry dziękuję za odpowiedź, jak coś jeszcze przypomnę sobie to będę pytał. Pozdrawiam Szymon.
  12. simko1

    Średnice rurek CO

    Witam Po sługiej przerwie. Centralne już zrobione wszystko zrobiłem sam. Tylko na początku przyjechał instalator i po przedstawieniu mu mojej koncepcji zatwierdził ją i powiedział że wszystko ok. Instalacja już śmiga od 3 miesięcy i wszystko jest super. Czekam jesz\cze tylko na mrozy żeby ustawić nastawę wstępną na zaworach termostatycznych.Już nawet raz zagotowałem wodę przy zamkniętym obiegu "na dom" i nic nie stało się tylko wody trochę wywaliło z przelewu. Zmieniłem rownież system palenia miału na górny polecam każdemu bo naprawdę warto i dużo korzyści-dłużej pali się nie kopci i wogóle!!! To tyle jeśli chodzi o ten temat. Teraz mam takie pytanie. Dom jest stary(1976r) zrobiony ze szlaki ściany zewnętrzne po ok 40cm grubości wiadomo przez te trzydzieści pare latek szlaki trochę się utleniło i wogóle. Mam zamiar jakoś zaizolować i czy położyć tynk taki zwykły co kiedyś się robiło 3 warstwowy czy styropian czy może jak gdzieś słyszałem że na taką starą szlakę to najleppiej tynk a dopiero na tynk styropian? Pozdrawiam Z góry dziękuję za odpowiedź.
  13. Popieram. A niestety nie każdego stać na gazówke. Wolę smród z komina, znajomy się wybudował na wsi i niedaleko jego działki jest pole na które co wiosnę wywożony jest "kurzok", to jest dopiero zonk. I tak jak pisali poprzednicy. Dopóki komin się choć trochę nie nagrzeje to dym będzie "gęsty" dopiero po rozgrzaniu komina staje się prawie bezbarwny lub lekko biały. Nieważne czym się pali. Co zostało do pieca nałożone można stwierdzić dopiero po zapachu dymu. Kolor niestety nam nic nie powie bo co kopalnia to inny kolor dymu z węgla.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...