Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Wojtek97

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    47
  • Rejestracja

Wojtek97's Achievements

 SYMPATYK FORUM (min. 10)

SYMPATYK FORUM (min. 10) (2/9)

10

Reputacja

  1. Witam. Dawno tu nie zaglądałem ale miło, że temat się rozkręca. Dom ogrzewam PUHZ-SHW80VHA od połowy 2016. W temacie odszraniania problem jak u milsa666 (przy temperaturach w okolicach 0 brak widocznego szronu, a jednostka się odszrania, w obecnych warunkach wymiennik cały zamrożony wentylatory "wyją" ale defrost nie jest realizowany. Zużycie roczne CO to za 2017 3200 kWh za 2018 3000 kWh CWU za 2017 1014 kWh.
  2. Dzięki. Bałem się, że to upuszczenie czynnika powoduje nieprawidłową pracę urządzenia. U mnie jednostka zewnętrzna ma nierównomierną temperaturę lameli (dobrze widać to przy szronieniu lub wykraplaniu się rosy), myślałem, że przyczyną jest za mala ilość czynnika.
  3. Witam.Mitsubishi Electric Polska twierdzą, że jeżeli hyrobox połączymy z jednostką zewnętrzną przewodem krótszym niż 4 m to należy z układu upuścić około 400g czynnika. Niestety nic nie mogę na ten temat znaleźć, czy takie działanie jest zasadne.
  4. Rurki są miedziane 22 scianka 1mm. Instalator twierdzi, że filtr czyścili. Ustawiłem zakres czujnika na min 20l/min nie nie pokazuje błędu czyli przepływ jest wyższy. W Mitsubishi liczni wytworzonego ciepła jest działa na zasadzie pomiaru temperatur i przepływ więc jak włączyłem czujnik to może zacznie działać. Tylko do wszystkiego musiałem dojść, a firma wmawia mi, że czujnik działał, a naprawdę to go wyłączyli bo nie mogli sobie poradzić.
  5. Biegów jest 5 z rury 3/4" bufor jest pod jednostką więc połączenia w sumie mają 1,5m, przed jednostką dodatkowy filtr, który czyściłem (był zamulony). Jest jeszcze filtr w jednostce przed pompą (nie ruszałem go bo boje się, że pompa obiegowa jednostki się zapowietrzy). Czyli jeśli dobrze rozumiemprzepływ jest zbyt mały (z Twoich wyliczeń poniżej 15l/min).
  6. Pompa 8 kW temp wyjście 40 powrót 32, podałem 25 ale ile jest tego nie wiem napewno wiecej niż 10 bo przy tych nastawach pokazywał błąd. Pompa zasila bufor 200 l, bufor podłogę i kaloryfery (góra).
  7. Problem błędów czujnika rozwiązany. Instalator w ustawieniach dostępnych tylko dla niego ustawił czujnik na przepływ od 2 10 l/min a pompa zgodnie z charakterystyką na 4 biegudeje około 25 litrów przestawiłem zakres i czujnik działa (nie pokazuje błędu). Zastanawia mnie co miał na celu przegląd gwarancyjny na razie za niego nie płaciłem (koszt 500 zł).
  8. Pompa jest dołożona do istniejącej instalacji (podłogówka + grzejniki). Instalacja działa dobrze grzeje CWU i CO (na razie). Problem polega na tym, że od momentu montażu nie działa licznik wytworzonego ciepła, firma tłumaczyła to na różne sposoby. Obiecali, że ustawią to na przeglądzie gwarancyjnym w trakcie przeglądu powiedzieli, że włączyli czujnik przepływu i będzie OK lecz licznik nadal nie działa więc mają dać znać jak go uruchomić. Zauważyłem jednak, że w hydroboxie funkcja czujnik jest w pozycji OFF i przełączyłem na ON po 2 minutach pojawił się błąd "za mały przepływ", wymontowałem filtr skośny (założony dodatkowy przed filtrem w hydroboxie) filtr był zanieczyszczony (głównie pasta do pakół) po montażu dalej wyskakiwał błąd. Przypomniałem sobie i sprawdziłem historie i okazało się, że w trakcie uruchamiania instalator miał ten sam problem (pojawiał się błąd) więc pewnie wyłączyli funkcję czujnika i dlatego nie działa licznik. Tylko boję się, że licznik to najmniejszy problem i dlatego pytałem o funkcję czujnika w układzie. Jeżeli przepływ jest za mały to może trzeba ustawić pompę biegową na 5 zamiast na 4, może zapchany jest filtr w hydroboxie, albo czujnik jest niesprawny. Z tego co piszecie to praca z wyłączonym czujnikiem jest niewskazana, nieodpowiedni odbiór ciepła z wymiennika to niższa wydajność ale i możliwość jego przegrzania.
  9. Witam. Mam zamontowany Mitsubihi Zubadan instalator wyłączył w hydroboxie opcje czujnik przepływu ustawił off nie wiem czyto prawidłowe postępowanie. Przełaczając czyjnik w pozycję On pokazuje się bład zbyt mały przeplyw lub zamulony filtr, instalacja jest 2 dni po przeglądzie gwarancyjnym, a dotatkowy filtr skośny przed jednostką oczyściłem sam (było sporo mułu), pomomo tego bląd przy włączonym czyjniki pojawia się po 2 minutach pracy. Proszę o podpowiedź czy ten czujnik ma być właczny bo jeżeli tak to chyba muszę zgłosić reklamację (instalacja pracuje od 6.2016 i cały czas działa z wyłaczonym czujnikiem.
  10. Wojtek97

    Panasonic Aquarea

    Bobrow dzięki za namiar odpisałem ale nie wiem czy poszło.
  11. Wojtek97

    Panasonic Aquarea

    Dzisiaj otrzymałem ofertę na T-CAP KIT-WXC09F3E5 Zasobnik C.W.U. 200l (2,5 tys.)Zbiornik buforowy 200l (1,4 tys.)z montażem 31tys. Cena zawiera wpięcie do istniejącego układu (pompy+zaworu 3 i 4 drożne zostają moje). Układ CO mam otwarty więc trochę dziwi mnie, że bufor ma być bez wężownicy, a PC działa w układzie zamkniętym chyba, że się mylę. Co myślicie o tej wycenie.
  12. Cześć Panas jest najlepszy a nie wszyscy instalatorzy mają akredytacje, ale też uprawnienia f gazowe na prace z czynnikami. skąd jesteś?
    Pokaż więcej  
  13. Wojtek97

    Panasonic Aquarea

    Bobrow wychodzi na to, że masz bufor 35 ltr. mi każdy proponuje 300 ltr i to w wersji bez płaszcza i wężownic. Bufor jako sprzęgło dwóch układów PC i siniejącego kotła węglowego. Większość z firm proponuje zestaw NIBE SPLIT 12kW z zasobnikiem 270 ltr. Upominam się o Panasonica ale wszyscy kręcą nosem (nie wiem może niska marża). Porównując Nibe z Panasonic to niestety różnica klas na kożyść panasa.
  14. Wojtek97

    Panasonic Aquarea

    Witam. Bobrow dzięki za te wpisy. Mam podobną sytuację do twojej i szukałem właśnie kogoś kto ma PC PW i działa razem z istniejącą instalacją. Rozmawiam z 2 firmami z Wrocław otrzymałem również ofertę od firmy na A (jest znośna ale nie tania), ale jeśli możesz to prosiłbym o namiar na firmę, która montowała w twoim domu.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...