Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

PAOLOZJO

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    33
  • Rejestracja

Zawartość dodana przez PAOLOZJO

  1. Przerzutki wannowe to najdelikatniejszy element w bateriach wannowych. Niestety niektóre firmy a między innymi KFA stosuje w swoich bateriach niskiej jakości przełączniki które można jedynie wymienić gdyż są praktycznie nierozbieralne. Przy czym prawie każda bateria kfa ma inny przełącznik a cena tych przełączników w zależności od modelu to 15-50 zł. Naprawa naprawialnych przełączników sprowadza się zasadzie do wymiany uszczelnień, ale tutaj pojawia się problem z ich zdobyciem gdyż najczęściej to są specjalne uszczelki typu zimering i są niestandardowe. Na koniec coś co może się przydać wszystkim którzy mają już dosyć tego typu przełączników w bateriach mieszakowych, mianowicie nowy typ przełącznika natrysku. Przełącznik Ceramiczny , obracany w lewo - praw., O party o ceramiczne płytki regulatora . : baterie z takim przełącznikiem można zobaczyć np w sklepe pod tym linkiem Głowice ceramiczne to niezawodna praca regulatora przez nawet 300 tysięcy cykli, oraz lekkie i wygodne działąnie o 1/4 obrotu.
  2. MAM DYLEMAT jak wykonać tynk ZEWNĘTRZNY na ścianę 3 WARSTWOWĄ. ściany z pustaków keramzytowych 1. dać tynk CEMENTOWO- WAPIENNY i dalej jakaś farba . 2. dać tynk CEMENTOWO- WAPIENNY i dalej tynk cieńkowarstwowy. 3. dać tynk CEMENTOWO- WAPIENNY i dalej klej + siatka + tynk cieńkowarstwowy ? 4. wcale nie dawać tynku cementowo wapiennego tylko mur wyrównać klejem + siatka a na to tynk cieńkowarstwowy ? - jakie widzicie wady i zalety poszczególnych rozwiązań? - jak wy to macie zrobione?
  3. podbijam to pytanie
  4. PAOLOZJO

    Wymiana grzejników

    Ja polecałbym raczej grzejniki stalowe płytowe. Rozstaw w żeliwnych grzejnikach wynosi 50 cm a standardowe grzejniki purmo 55 (innych producentów również) natomiast są jeszcze grzejniki renowacyjne stalowe płytowe różnych firm (nie będę reklamował) o rozstawie zgodnym z grzejnikami żeliwnymi 50cm poniżej jest link do takich przykładowych grzejników http://sklepaqua.pl/?423,pl_grzejnik-reno-compact-rc22-550-x-900-rozstaw-przylaczy-50-cm-renowacyjny-plytowy-stalowy-stelrad
  5. najprościej i najtaniej zamontować baterię stojącą do wanny 2 otworową,która idealnie pasuje do starych rozwiązań blokowych ale i do nowych rozwiązań wąż natryskowy jest tutaj na wierzchu i nie ma obaw o spływanie wody pod wannę poniżej link do sklepu z taka baterią . http://sklepaqua.pl/?30,pl_bateria-wannowa-stojaca-145-mm
  6. Ja wiem, a jaka jest nagroda ?
  7. filtr za wodomierzem a raczej dwa filtry najpierw mechaniczny filtr skośny a dalej można (nie trzeba) zamontować filtr z włókniny a dalej reduktor ciśnienia najlepiej z manometrem np taki reduktor i ewentualnie naczynie przeponowe
  8. PAOLOZJO

    Reduktor ciśnienia wody

    u mnie jest zamontowany reduktor diamond + do tego manometr żeby było widać ciśnienie a to jest link do takiego reduktora wszystko pracuje jak należy
  9. Chyba się przekonałem do takiego rozwiązania. Więzary moje są niewielkich rozmiarów zatem chyba je można samemu zmajstrować jaka deska na taki wązar powinna być dobra czy calowa deska 3,2x 15,0 cm wystarczy no i jak to związać ze sobą ?
  10. ok dzięki, ale jeszcze nie nabrałem przekonania do wiązarów jakie są zalety takiej więźby no i jakie wady .
  11. Istotnie gęstawo, oczywiście kolega przenikliwie odkrył mojego lapsusa oczywiście chodziło o rozstaw 80 cm. Więzary dachowe? myślałem o tym ale czy to nie przesada Andrzeju widzę że jesteś jak ja z Łodzi może znasz okolicy jakiegoś wytwórcę takich więzarów albo poradzisz jak samemu zmajstrować takie cudo. Dalej ciekaw jestem co macie u siebie pod strzechą . Napiszcie także proszę o swoich doświadczeniach. Pozdrawiam budujących i tych co budują.
  12. Planuję budowę małego wolnostojącego budynku gospodarczego do 25 m2 o rozpiętości ścian 4.4m i z płaskim 15 -20 stopniowym jednospadowym dachem. Ciekaw jestem jaki macie dach w w swoich garażach czy budynkach gospodarczych. 1. Jakiej grubości krokwie w jakim rozstawie i jakie pokrycie dachowe macie u siebie. 2. Czy belki 6 x 18 co 8 cm wytrzymają ciężar śniegu i czasu?
  13. zamiast aluminiowych radzę zamontować stalowe panelowe grzejniki.
  14. Fakora w ŁODZI PRODUKUJE jakieś grzejniki. Ale ten skład złomu to nie żart, bo generalnie grzejniki żeliwne to przeżytek, tego się po prostu nie montuje. Radzę się zastanowić nad wymianą całego układu co i to nie tylko grzejników ale całego orurowania itd.
  15. Grzejniki żeliwne nie powinny pracować w jednym obwodzie z grzejnikami aluminiowymi, Grzejniki żeliwne można znaleźć na skupach złomu warto poszukać.
  16. proponuję przyjrzeć się czy gdzieś budowlańcy zgniłego jaja nie umieścili albo czy nie ma jakiegoś przecieku z instalacji.
  17. Z tego co mnie się obiło o uszy to w garderobie nie robi się wentylacji. jak zrobisz wentylację to dopiero się będzie kurzyć no chyba żeby zastosować jakiś filtr na wlocie powietrza.
  18. Niestety mylisz pojęcia gres polerowany porowaty jast z każdej strony ta porowatość jego jest oczywiście minimalna dlatego właśnie ma małą nasiąkliwość < 0,05%. Do tego paradoksalnie i dla wielu jak się okazuje zaskakująco strona polerowana jest bardziej porowata niż ta brzydka dolna. Odpornośc na plamienie strony polerowanej 3 strony nie polerowanej 5 (wg PN-EN iso-14). Ty myślisz o gładkości powierzchni. Tak z jednej strony, polerowanej jest gładki a z drugiej nie. Oczywiście tani gres jest dużo bardziej porowaty dlatego np. powstają na nim przebarwienia ale to juz inna historia.
  19. Zgadzam się z przedmówcą w 100% Następnym razem kupując materiały budowlane nie kieruj się tylko ceną, wybierz towar sprawdzony w najlepszej cenie ( nie najniższej ) Najtańszy zawsze będzie bubel typu casto, ekonomi itp. Miejsce zakupu to też sprawa istotna ja budując dom polega tylko na mniejszych firmach handlowych dla tych firm jestem ważnym klientem i wiem że zawsze zostanę dobrze obsłużony i że sprzedawca nie wprowadzi mnie w maliny wiedząc że zawsze tam go znajdę i w razie czego będzie miał nieprzyjemności. W Marketach sprzedawca jest od sprzedawania, rady takiego anonimowego pionka tej machiny są warte tyle co płatki śniegu latem. Zdarzało mi się już nie raz wysłuchiwać bzdur w ich wykonaniu, tam Masz kupować a nie zawracać gitarę
  20. Ha mam ten sam problem. Zgadzam się że tynki cieńkowarstwowe to tynki na styropian i wełnę czyli ścianę dwuwarstwową. Tynki cementowo wapienne są szare i brzydkie zatem pozostaje pokrywanie go jakimś farbskiem ale to podwójna robota, a efekt? odłażące płatami farby. Może ktoś zna lepsze rozwiązanie,może są jakieś metody tynkowania ściany 3-y warstwowej. Co byście polecali?
  21. dlaczego tak zaraz zrywać? Nie powiedziałeś jaki jest stan przyczepności i spoistości tego tynku chyba należało by go ocenić. Jeśli tynk zewnętrzny jest OK to zagruntować i styropian. Co do wnętrza to muszę przyznać że zrobiło na mnie wrażenie proponuję zrobić skansen, zaaaaajeefajny styl
  22. Endka ty się przejmuj i do tego i dlatego jak już zmyjesz i zamieciesz posadzkę to jeszcze ją zagruntować koniecznie należy. I jeszcze jedno sądząc po cenie tego gresy to jest to Chiński gres, a te lubią się przebarwiać np od zaprawy. Wtedy naprawde robi się ciekawie. Ps Na pocieszenie leża na ziemi więc niżej nie spadną
  23. Zdecydowanie nie polecam zwykłego kleju do płytek ceramicznych, tak jak pisał ktoś z poprzedników gres ma małą nasiąkliwość. Klej elastyczny w przypadku kiedy nie ma ogrzewania podłogowego to zbytek, ale wszyscy porządni producenci mają w ofercie coś co nazywa się klejem do gresu. ceny ok 40 zl, a nie 60zl jak to ma miejsce w przypadku zaprawy elastycznej. Przy czym porządny producent to nie casto, praktik, obi, nomi itp chłam.
  24. Obawiam się że Projektant nie przewidywał postępu w technologiach ("Buduję" od prawie 10 lat.) no i oczywiście zapodał cementowo wapienny. Zastanawiam się nad sensem malowania tynku tradycyjnego, zwłaszcza kiedy widzę u ludzi odłażące płatami warstwy czegoś tam.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...