Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

bonzik

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    37
  • Rejestracja

Zawartość dodana przez bonzik

  1. Pełna zgoda ! Moim zdaniem 500k PLN to absolutne minimum żeby wykończyć SAGĘ 3. A do tego jeszcze jak się dołoży porządne ogrodzenie i kostkę (średniej wielkości projekt zagospodarowania okolicy SAGi 3 to ponad 100m2 kostki) to do tego należy dodać kolejne 50k PLN. Najwięcej pieniędzy zaczyna się wydawać na końcówce. A jeszcze meble, elementy dekoracyjne etc etc. Studnia bez dna Nie ma się co oszukiwać ...i lepiej być tego świadomym wcześniej ... PS. Kosztorys budowy na stronie mgprojekt nijak ma się do rzeczywistości
  2. Jeżeli ktoś wybuduje i urządzi SAGE 3 pod klucz za 400k PLN to w moim przekonaniu chyba tylko kosztem najniższej jakości materiałów wykończeniowych. No chyba że ktoś sam buduje, tynkuje, instalacje kładzie etc
  3. Nie buduję systemem gospodarczym tylko z kompleksową firmą. Okolice Warszawy. Stan deweloperski (z piecem gazowym i butlą z gazem) = 460k PLN Wykończenie w wersji wyższej - zabudowa na wymiar przez stolarzy, gresy i armatura zagraniczna, podłoga parkietowa + kominek + meble + kostka brukowa (ok 150m2) -> czyli coś co nazwałbym "pod klucz" szacuję na jakieś 700k PLN Oczywiście olbrzymi wybór i zakres cenowy materiałów do wykończenia może wpłynąć na ostateczną cenę +/- 10 % (i więcej )
  4. Ja miałem brać drewnianą ..ale się zdecydowałem na PCV. http://www.royaleuropa.com/p/podbitka-dachowa/ Efekt końcowy wyszedł całkiem ok. Oczywiście że nie jest to idealny substytut drewna, ale wizualnie dobrze położona jest ciekawą alternatywą finansową względem drewna. Pozdrawiam.
  5. Dokładnie tak jak napisał Zyzmen. Ja jeszcze dołożyłem 5cm na podłodze w garażu + 5 cm na ścianie między garażem a domem. Projekt nie uwzględniał tam docieplenia, co jest dość niekonsekwentne skoro jest zaplanowany styropian na suficie
  6. Pytanie z innej beczki. Co dajecie na podłodze w garażu ? Zastanawiam się nad alternatywą dla płytek w postaci jakiejś żywicy epoksydowej w kolorze betonu. Twarde, gładkie i łatwe w utrzymaniu i tańsze w położeniu. Sika robi np. taką żywice. Dodatkowo - nie mieliście problemów z zamówieniem drzwi ogrodowych do garażu ? Otwór drzwiowy w projekcie ma wysokość 225 - i wielu producentów za zrobienie takich drzwi życzy sobie majątek, lub nie ma takiej opcji.... Radzę tym którzy mają jeszcze czas i możliwość aby obniżyć drzwi o 15 cm do 210.
  7. Tzn może się źle wyraziłem. 220 m2 zamawia wykonawca. Ile im pójdzie dokładnie to później się ustala i w oparciu o protokół odbioru rozliczam daną ilość materiału jaka została wykorzystana. Jak im zostanie to zabiorą i wykorzystają gdzie indziej Natomiast w wykazie materiałów dla SAGI 3 ze strony MGPROJEKT jest 213 m2.
  8. Okazało się że nie babol Bez kuchni i salonu oraz kawałka przedsionka w okolicach dolnej łazienki wyszło 480 m2 tynków gipsowych. Do tego oczywiście glify okienne oddzielnie. Teraz schną tynki, zamawiamy ok 220 m2 wełny ISOVER i zaczynamy ocieplanie poddasza.
  9. Witam. Jesteś pewien tych 650 m2 ??? Bo ja mam wstępnie oszacowane ok 390 m2 tynków wewnętrznych...cena warszawska 33 pln (robocizna + materiały) Inna sprawa że nie tynkujemy sufitu w salonie i kuchni bo tam będą podwieszane.
  10. Ciekawe tylko jak mogłeś dawać zadatki WELLMADE ...skoro firma działa na zasadzie NIE brania zadatków -> budują -> odbierasz etap -> jest ok -> dopiero wtedy płacisz. Ja z Wellmade buduję i jestem bardzo zadowolony. Pisałem o tym w innym wątku. Chyba konkurencja lubi wypowiadać się na forum W końcu forum każde słowo "przyjmie" ..prawda ? Pozdrawiam i radzę samemu ocenić jakość na podstawie wizyt w wielu domach w okolicach Warszawy gdzie ta firma buduje. Wtedy można wyrobić sobie opinię. A tak na podstawie kilku postów na forum pisanych nie wiadomo przez kogo ... Powodzenia. Budowa to nie bajka. Pilnować, nadzorować i wymagać !
  11. Nie wiem czy o tym już było...ale jeżeli ktoś zostaje przy projekcie z oknami z łukami - to trzeba uważać na tynki wewnętrzne bo w projekcie architekt nie przewidział że jeżeli zachowamy wymiary to okno otworzy się max. na jakieś 30 stopni. Mnie czeka właśnie przekuwanie. Ale cóż ... taki urok SAGI 3. Nie jest doskonała, ale cieszy oko
  12. Na razie wszystko jest w wersji "na papierze". Wystartowaliśmy z elektryką. Na ten moment tylko podpowiem że jest możliwe sensowne zaplanowanie "wyspy" w kuchni na granicy z salonem/jadalnią
  13. Nam pomagał architekt wnętrz rozplanować elektrykę. Troszkę poszaleliśmy i wyszło ok 200 pkt, 8 pkt TV (podwójny kabel w celu możliwości nagrywania PVR np na Cyfrze+), do tego ok 20 pkt alarmowych. Całość za ok 10k PLN. W Warszawie ciężko znaleźć profesjonalną ekipę elektryków którzy znają się tez na konfiguracjach sieci komputerowych LAN i wezmą za 1 pkt mniej niż 50 PLN
  14. Witaj ! Powodzenia na dalszych etapach. Ja gdybym wrócił do etapu stropów (jesteśmy obecnie na SSZ i zacząłem właśnie hydraulikę) to bym strop nad garażem zrobił na równi ze stropem w drugiej części domu. Likwiduje to ten stopień jaki pojawi się w wyniku różnicy poziomów przy wejściu do pokoju nad garażem ze schodów. Niestety architekt który adaptował projekt nam tego nie zasugerował .... ale z drugiej strony nie jest to jakaś straszna wada. Koniecznie podnieście ściankę kolankową o 1 pustak. Jak ktoś woli to może i nawet o 2. Ale ja nie chciałem popsuć ładnej i zwartej bryły budynku - i podniosłem tylko o 1 porotherm 25. Dużo cierpliwości życzę
  15. Tak - Oknoplast Kraków. Dwu szybowe - Orion Plus - kolor Dąb Złocisty. Z tego co wiem od przedstawiciele firmy - Orion i Platinium są w tej samej cenie. Ceny na region Warszawski.
  16. cześć, Mój wykonawca oszacował ocieplenie styropianem 15cm na 195m2. Ile wyjdzie w praktyce zobaczymy w marcu Wycena na gotowy stan to ok 17k PLN. Tyle że ja nie kupuję nic samemu - o wszystko dba generalny wykonawca i płacę po satysfakcjonującym mnie odbiorze. Natomiast okna do SAGI 3 (zgodne z projektem czyli z łukami w kliku miejscach) wyceniono mi w Okno Plast: - ze szprosami 20k PLN (cena za materiał i kompletną instalację) - bez szprosów ok. 18k PLN (cena za materiał i kompletną instalację)
  17. Mam i skorzystałem. Jest to na pewno literatura dla laika a nie dla fachowca. Ale uważam że powinna to być pozycja obowiązkowa dla każdego kto po raz 1 zamierza budować dom. Daje solidne podstawy odnośnie całego procesu budowlanego i krok po kroku prowadzi przez poszczególne etapy. Uświadamia inwestora z jakimi potencjalnymi problemami/wyborami będzie miał do czynienia - oraz zawiera sporo porad odnośnie tego - czego wymagać od wykonawcy i poszczególnych etapów. Ja osobiście bardzo skorzystałem i zachęcam. Tym bardziej że cena tej książki jest niska ! Pozdrawiam.
  18. Niestety ..ale wydaje mi się że się po prostu nie przygotowaliście do budowy merytorycznie. Trzeba było zacząć np. od zakupienia tej pozycji : http://www.wydawnictwo.murator.pl/26_116_PLK_htm.htm Potem poczytać np. to forum. Jest tu masa wątków na temat budowy i doświadczeń (pozytywnych i negatywnych) ludzi. Są harmonogramy, porady etc. Nie spisana umowa, z góry zapłacona dostawa i brak konsekwencji wobec betoniarni - to podstawowe błędy. Nie zrozum mnie źle - każdy je popełnia - ale wielu stara się je minimalizować i ograniczać - choćby poprzez zebranie doświadczeń innych, zanim rzucą się w wir budowania... Ja podpisałem umowę z taką firmą która sama wszystko załatwia i buduje - ja płacę po odbiorze danego etapu i zatwierdzeniu wraz z kierownikiem budowy i inspektorem nadzoru. Coś nie tak -> NIE PŁACĘ póki nie zrobią dobrze Powodzenia !
  19. Skoro już mowa o kominkach ...to może wstawicie tu na forum to zdjęcie ? Ja się właśnie zastanawiam czy przy nie zmienionym kominie (zgodnym z projektem) da się wstawić kominek w róg - ten przy wejściu do salonu....i jakoś całość ładnie zabudować / zaprojektować.... ? Czy odległość kominka od komina nie będzie za duża i zabudowa nie zajmie zbyt dużo miejsca ...
  20. Witaj, Ja na początku się wzbraniałem przed podniesieniem ścianki kolankowej (chciałem żeby SAGA III pozostała sagą z projektu wizualnie) ale końcowo podnieśliśmy o 1 pustak. Uważam że jest to optimum. Podnosi walory użytkowe przy jednoczesnym zachowaniu proporcji domu. Wyższe podniesienie ścianki może spowodować że SAGA będzie wyglądała "jak na kurzych łapkach" - czytaj : nieproporcjonalnie. Ale to oczywiście moje zdanie Powodzenia !
  21. Stefanowo - okolice Magdalenki. Na razie etap SSO. Właściwie jedna rada do zaczynających budowę : podnieście ściankę kolankową o 1 pustak (nie zmienia wizualnie domu a podnosi jednak faktycznie użyteczność poddasza) M.
  22. Witajcie, My budujemy w mazowieckim (okolice Warszawy). SSO : - fundamenty - ściany zew + wew. nośne - ściany zew + wew. działowe - stropy i podciągi + słupy - kominy 163 tyś PLN. Nie mamy czasu na załatwianie materiałów, ich pilnowanie i koordynację zamówień ani pracowników. Buddujemy z 1 firmą od A-Z (pod klucz). W cenie oczywiście zawarty jest nadzór kierownika budowy, geodeta. Stan deweloperski mamy wyceniony na 370k PLN (łącznie ze SSZ). Dlatego też będąc realistą i chcąc mieć standard troszkę wyższy (mówiąc o urządzaniu) myślę że 500k PLN za stan "pod klucz" budując z jedną firmą (nie systemem tzw. gospodarczym) jest jak najbardziej realny. Ale tak jak powiedziałem - zależy to zapewne i od rejonu, i od sposobu prowadzenia budowy. My nie mamy czasu ani nerwów na zarządzanie całym procesem i poszczególnymi ekipami i zleciliśmy całość jednej dużej firmie pozdrawiam i powodzenia !
  23. Pod klucz mam nadzieję że uda się w 500k PLN zamknąć...oczywiście to kwota przy zachowaniu średniego standardu. Pod dach powinno średnio wyjść ok 230 k PLN. Zależy od regionu, firmy (czy robi pod klucz) czy systemem gospodarczym. ja podaję kwoty na Warszawski region. pozdrawiam, M.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...