Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

brzoza8203

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    10
  • Rejestracja

Zawartość dodana przez brzoza8203

  1. Panie NETBET to ja się nie chwalę, Ale z moją pszczółką też postawiliśmy SAMI nasza Karmelitkę, i trochę śmieszne czasem czytam wypowiedzi że ktoś buduje sam dom (systemem gospodarczym) a później opowiada ze ta ekipa zrobiła to a tamta coś innego, że dom stawiali sami ale rękoma innych osób???! Kto Naprawdę stawiał dom wie o czy mówię, jedyną osobą nie pracującą na budowie był kierownik budowy??? ) Kiedy zaczęliśmy szalować ławy, mieliśmy dużżżżo zapału, zbrojenia to była dla nas przerwa od ciężkiej roboty, murowanie bloczków (kamieniołom) , pszczółka chciała się poddać ale daliśmy radę, później ściany( dużo lżejsza praca niż murowanie fundamentów!!), w międzyczasie( tzn w przerwach między ścianami, murowaliśmy kominy z cegły, no i strop!! monolityczny z betonu samo szalowanie zajęło nam ponad tydzień i drugi tydzień na cięcie i gięcie zbrojenia, samo układanie zbrojenia i wiązanie to odpoczynek! , nareszcie doczekaliśmy się wtedy przerwy w ciężkiej pracy!! ale niestety wpadliśmy na pomysł( widocznie za mało z sił opadliśmy) że nie będziemy Karmelicie odejmować uroku i z rozpędu łuki!!! na schodach i tarasie, nie było łatwo ale warto( bo łuki w tym projekcie nas urzekły) i znowu powtórka najpierw fundament, zbrojenie, później cięcie bloczka i murowanie, kiedy strop i wieńce podeschły polecieliśmy ściany szczytowe, i kominy aż do klinkieru, musieliśmy odpocząć po wciągnięciu pustaków na zalew!! i dalej murowanie ściany kolankowej, przerwa na szalowanie nadproży łukowych, szalowanie wieńca, zbrojenie i znowu wizyta obcej osoby( pana obsługującego gruszkę . Żebyście widzieli jego zdziwienie kiedy widział kobietę szalującą wieniec?! no i niestety bardzo ciężka robota czyli więźba!!!! tu pomogli bracia mojej pszczółki, dekarze z zawodu) i więźba stoi jak ta lala, kto nie dźwigał Płatwii ten nie wie o czym mówię!!? następnie dach folia wysokoparoprzepuszczalna, łaty, kontry, blachodachówka, tydzien na obróbki, duuuużżżo przy SZWAGRACH się nauczyłem!! ) (obiecałem im pomoc przy budowie ich domków)! jeszce przed zimą rzuciliśmy się na elewację styropian 15cm na klej w pianie, polecam wszystkim robota szybka i lekka, niestety nie zdążyliśmy przed zimą naciągnąć kleju!! . No i wreszcie upragniony odpoczynek.) Niestety wstawiliśmy kominek!! to i ocieplenie poddasza zrobiliśmy wełna isover plus 15cm+10cm. nawet przy -25 było bardzo ciepło ), do wiosny trochę się obijaliśmy, ZROBILIŚMY SOBIE PRZERWĘ NA ŚLUB I WESELE!!! ale elektrykę na parterze ROBIŁEM JUŻ ZE SWOJĄ ŻONĄ!!!, a zapomniałem że schody wewnętrzne też własnoręcznie z robione, teraz myśle nad tynkami bo chociaż cały fundament tynkowaliśmy, to zdaję sobie sprawę że tak łatwo nie będzie!!! na dowód mamy trochę zdjęć, tylko czasu brak, ale wrzucimy fotki, bo w przeciwieństwie do naszych znajomych my naprawdę SAMI pobudowaliśmy nasz DOM!! CDN.
  2. Zapomniałem dodać że u mnie minus 9000zł bo sami tyraliśmy!!
  3. stan zero tak jak u mnie wszystko podobnie ale ten bloczek po 2,16????? w mazowieckim to po 3zł i więcej chodzi?!!
  4. można też zrobić na ruszcie drewnianym 1 warstwa płyta OSB, 2 warstwa karton-gips, eliminujesz problem trafiania w profile, zawieszanie cięższych przedmiotów itp. też łatwiejszy bez obaw że w profil nie trafisz, a i sama konstrukcja ładnie cała pracuje co eliminuje ryzyko pękania płyty.
  5. co do pchełek to są samowiercące ale przy odpowiedniej prędkości obrotowej wkrętarki, mała średnica duża prędkość, duża średnica mała prędkość
  6. co do tej dodatkowej ściany nośnej to na myśli masz ściankę działową do pokoju pod schodami? że w niej zatopiłeś stopnie z jednej strony, w projekcie to jest działowa ściana bez podbudowy na ławie, ja po konsultacjach z kier.bud zrobiliśmy tak że schody monolityczne są podparte w trzech miejscach tzn, na górze w stropie, spocznik zatopiony w ścianie nośnej przy garaż i w posadzce chudym betonie( b25 czasem mam skłonności do przesady), dodatkowo na całej długości stopnie dolne podparte są ścianą gr 24cm. a górne wtopione w ścianę działową przy pokoju pod schodami. i podobno wyszło zgodnie ze sztuką budowlaną?
  7. Witam, a gdzie dokładnie budujecie swój domek? ja z żoną tez mozolnym krokiem budujemy ten dom w okolicy ale karmelitę małą, fajny projekt, na dwa garaże niestety wymiary działki nie pozwoliły.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...