Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Szynaj

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    76
  • Rejestracja

Szynaj's Achievements

 SYMPATYK FORUM (min. 10)

SYMPATYK FORUM (min. 10) (2/9)

10

Reputacja

  1. A ja dzięki Waszym poradom kupiłem filtr, z którego jestem zadowolony Bardzo zadowolony! Dla osoby, która jechała na szmacie czyszcząc zacieki to nowa jakość. Dzięki serdecznie za porady. Ukłony w stronę: Jastrzębia, Qbeka17 Hytryulika
  2. Oznacza to, że przy zbiorniku 150l, w którym nie ma odpowietrznika i napełnianym od góry, ilość powietrza dosyć szybko spada. Nie wiem ile powietrza absorbuje proces utleniania. Zmniejszenie poduszki powietrza jest to w moim przypadku mniej więcej jest to około 35 l powietrza / tydzień ( z 75 l do 40l ) przy żelazie 2,5 mg/l. To zużycie nie zmniejsza się jedynie przy przepuszczaniu całej wody przez aerator co pewnie obciąża pompę . Piszę mniej więcej bo patrzę na wodowskaz.
  3. Witajcie, Wrzucam ponownie, bo mam problem z inżektorem/aspiratorem. Mam zamontowany plastikowy i trudno jest mi ustawić przepływ tak aby ilość powietrza w zbiorniku była mniej więcej stała. Czy jest to kwestia konkretnego egzemplarza? Czy różnica pomiędzy inżektorami plastikowymi a mosiężnymi poza ceną oczywiście, jest zauważalna? Bo może gdy zainstaluję mosiężny będzie wszystko ok?
  4. Witam, Co sądzicie o różnicy pomiędzy inżektorami plastikowymi a mosiężnymi poza cena oczywiście, czy jest zauważalna?
  5. Zmieniam trochę temat. A co sądzicie o takim złożu: podsypka kwarcowa, Defeman, Klarsanit, Pyrolox Ma to usunąć żelazo 2,6 i mangan 0.2
  6. Właśnie tak mam, że rura jest w ziemi więc wymiana odpada. Nie będę ryzykował. Też tak myślałem jeżeli chodzi o rury z tworzywa tzn że są bardziej odporne na zaleganie tlenków żelaza i w zasadzie, że ciśnienie wody wypłukuje je i osadza w złożu. Ale wolę nie sprawdzać tego na własnej skórze Dzięki.
  7. Dzieki, Pytałem bo osoba, która złożyła mi ofertę na odzelaziacz twierdzi, że przy rurach z tworzywa następuje to szybko i często występuje. A ja chciałem umieścić mieszalnik w zupełnie innym miejscu niż filtr ze złozęm i gdyby taka sytuacja miała miejsce zarósł by mi przewód doprowadzajacy wodę do budynku.
  8. I jednak jeszcze jedna rzecz się urodziła. Czy zarastanie przewodu pomiędzy mieszaczem a odżelaziaczem jest rzeczywiście dużym problemem? Czy można temu zapobiec? Czy należy po prostu po zarośnięciu wymienić rurę?
  9. No i teraz już mam prawie wszystkie elementy wiec sobie je poskładam. Dzięki Wielkie !
  10. No tak Marcinie czepiłem się bo już jakąś mam Dzięki za wyczerpującą odpowiedź A teraz jeszcze jedno pytanie poniekąd związane z ilością powietrza zasysanego przez aspirator. Czy przy żelazie w wysokości 2,6 wystarczy mieszalnik o pojemności 150 l ?
  11. Rozumiem Chodzi mi o to, że aby inżektor/aspirator zasysał powietrze konieczne jest wyższe ciśnienie. I zapewne powoduje to, że pompa napotyka większy opór. I teraz czy jest możliwe aby wyższe ciśnienie ustawione było "czasowo" tak aby "oszczędzać" pompę i zasysać powietrze do mieszalnika na zasadzie uzupełniania a nie stałego zasysania.
  12. Czy to rozwiązanie oznacza, że pompa cały czas podaje wyższe ciśnienie i cały czas zasysane jest powietrze?
  13. A jakie rozwiązanie jest najlepsze jeżeli chodzi o napowietrzanie. Czytałem, ze przy inżektorze czy też aspiratorze jest bardzo duże obciążenie pompy co ma niebagatelny wpływ na jej żywotność.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...