Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

halb

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    27
  • Rejestracja

Zawartość dodana przez halb

  1. Mikrowczepy akurat w niczym nie przeszkadzają, wręcz z punktu widzenia użytkowego nawet są wskazane, gdyż okno zachowa większą stabilność, z racji tego, że zostają przecięte naczynia i nie tworzy się kapilara, która może zasysać wodę. Okna z tego co piszesz są ok - matoa powinno mieć gęstość w granicach 700kg/m3, zatem to taki odpowiednik polskiego dębu. Najlepszym egzotykiem byłoby merbau, ale... podejrzewam, że cenowo byłoby droższe. A okna jakiej są firmy? pozdr.
  2. Odnośnie tego powyżej na temat okien, to powiedz mi co za drewno lite Ci wycenili? Meranti to taki egzotyczny odpowiednik polskiej sosny, więc szału nie robi, dlatego też ludzie się tym zachwycają bo drewno egzotyczne, a jeśli chodzi o właściwości wytrzymałościowo-trwałościowe, to wcale taka rewelacja nie jest. Drewno lite - lite po długości czy łączone na mikrowczepy? Jaki gatunek? Jakie grube szyby? Jakie grube okno, bo przy pakiecie 3szybowym powinno to być w granicach 9cm. Diabeł tkwi w szczegółach Pozdr.
  3. Humira - to sie zgadza, niestety poziom wod gruntowych jest wysoki, stad ja takze zrezygnowalem z piwnicy, chociaz nie ukrywam, ze bardzo chialem ja miec. Banki niestety robia teraz troszke w spodnie ze strachu i tak to wszystko wychodzi. Jakie ogrzewanie zatem bedziesz stosowac? Podeslij mi moze lokalizacje swojej dzialki na maila, to jak bede przejezdzal, to bede mial na uwadze Ja przesle Ci swoja, bo na tej samej dzialce beda staly dwa domki z tej pracowni. Moj brat buduje z charakterem 3, a ja doskonalego 2. Pozdrawiam
  4. Humira - to swietnie, mozemy pozniej sie powymieniac fachowcami. A na jakim etapie Ty jestes - jesli potrzebujesz magika od dachow, a nie masz sprawdzonego, to moge tez Ci podeslac z polecenia. Masz moze jakies zdjecia na chwile obecna stanu budowy? Jesli budujesz sie w Tulcach, to podejrzewam w ktorym miejscu... Jakbys potrzebowala jakis fachowcow, to odezwij sie na [email protected] Pozdrowienia
  5. Wieszac pranie na strychu, to troszke sport ekstrymalny wchodzenie po schodach to jeszcze pol biedy, jednak ta miske z praniem trzeba jakos wtaszczyc na ten strych. Brakuje mi na pewno spizarni w projekcie - chociaz takiej malej, dlatego podejrzewam, ze nieznaczna czesc pomieszczenia gosp. przejmie ta funkcje (tak jak Ty to zrobiles). Skoro mowisz, ze malo miejsca to pomysle co tu by wykombinowac Dzieki P.
  6. Plebus, odnosnie zmian w projekcie, to mi z grubsza pasuje i uklad i strony swiata... ten projekt jest jakby zrobiony pode mnie, wiadomo, ze pewnie jakas kosmetyka sie zdarzy, jednak to raczej wyjdzie w praniu. Jedno co mnie tylko zastanawia, czy w pomieszczeniu gospodarczym, procz pralki istnieje jeszcze mozliwosc swobodnego zawieszenia sznurko-suszarki? pozdr.
  7. Tak na bierząco śledzę Twoją budowe i mam jedną prośbę, czy mógłbyś też w miarę możliwości dorzucać ceny - np. czy to zakupu cegly, czy wylania fundamentu... Myślę, że nie tylko mi pomoże to w rozplanowaniu budowy, a planuję ją rozpocząć może w przyszłym roku. Pozdrawiam i powodzenia Pawel.
  8. małami06 Nastepnym razem poszukaj w googlach, bo po co zasmiecac ten watek sprawami nie zwiazanymi z budowa wiadomych grupowiczom domow. Jesli masz pozwolenie na budowe, to masz prawo budowac... ale kazdy przypadek jest inny i UMiG czy Starostwo te same przepisy interpretuje roznie. Radze przesledzic inne grupy bo jest o tym naprawde sporo, tutaj przesylam jednego z wielu linkow http://forum.budujemydom.pl/index.php?showtopic=1714
  9. magda12345 Odnosnie pompy ciepla... tez mialem takie zalozenie, szczegolnie, ze jesli wszystko dobrze pojdzie to na wiosne przyszlego roku zaczne budowe dwoch domow z wizja (wspolnie z bratem)... pompa ciepla rzeczywiscie jest tania w utrzymaniu, bo niby tylko prad potrzebny (nie wierz w zapewnienia osob, ktore twierdza, ze zmiescisz sie rocznie w 1000zl, bo to bajka. Realne koszt zuzycia pradu bedzie sie wahac w granicach 2000-3000zl) do napedzania pompy z wymiennikiem. Zaczalem planowac odwierty, jednak pierwszy strzal... ok 18k. za odwierty pod jedna pompe... sama pompa ok 30k. Wymiennik gruntowy wychodzi tylko niewiele taniej, jednak jego wydajnosc jest mniejsza. Sprawnosc pompy ciepla z kazdym rokiem maleje, gdyz jest to nic innego jak sprezarka. Wiec z kalkulacji wyszlo mi, ze bardziej oplaci mi sie kupic dobry kociol kondensacyjny na gaz i miec spokoj na jakis czas (15-20lat - po tym czasie podejrzewam ze pompe ciepla takze bedzie trzeba wymienic). A budynek mimo wszysko uszykuje pod pompe ciepla i poczekam kiedy to stanieje, bo na chwile obecna ceny sa obledne tych pomp. Wniosek prosty, jesli masz nadmiar gotowki, to jak najbardziej mozesz sobie na to pozwolic, jesli nie, to ja stawiam na dobry kociol gazowy. Moze ktos z grupowiczow ma inne przemyslenia na ten temat...?
  10. Ja sugeruje sie glownie naslonecznieniem i co prawda moj doskonaly nie bedzie stal idealnie jak na planie co do stopnia, ale w kazdym razie cos w ten desen A wiatry raz sa, raz ich nie ma, jesli masz mozliwosc to posadz sobie drzewa ozdobne (tylko nie przy oknie, a jakies 7-10m dalej), zeby nie kurzylo sie za bardzo i zasiej trawke przed domem, wiatr wtedy straszny nie bedzie pozdr.
  11. plebus Ja rozwazam podpiwniczenie nie tylko ze wzgledu na jakies wieksze pomieszczenie gospodarcze, ale takze moze i znajdzie sie tam miejsce na jakas silownie, badz saune Oczywiscie wiadomo, ze nie wszystko na raz, jednak na poczatek zastanawia mnie sam koszt dodatkowy w podpiwniczeniu budynku. Co prawda dojdzie dodatkowy strop, ale np nie bedzie juz stolarki tak jak na pozostalych dwoch poziomach. Raczej jestem przekonany co do piwnicy, ale zgodnie z przyslowiem "mierz sile na zamiary" - parafrazujac "spojrz w portfel i zobacz czy cos tam jeszcze jest" pozdrawiam
  12. basil Dzieki serdeczne. Ja rowniez bede inwestowal w pompe ciepla. Slyszalem duzo pozytywnych opinii o Klima Comfort, jednak tez polecaja jeszcze firme Nibe. Jak bedziesz mial chwile, to moze napisz tez cos wiecej czy bedziesz mial kolektory pionowe czy poziome, czy odwierty Klima Comfort robi sama, czy wczesniej musisz je wykonac pod korektory pionowe sam? No i najwazniejsze... jak sa a pewnie sa bledy w projekcie doskonalego, to tez napisz, zeby po prostu uniknac niepotrzebnych kosztow. Przepraszam, ze tak wypytuje o to czy tamto, ale kto pyta nie bladzi [/b]
  13. basil dzieki za odpowiedz, to co napisales na temat kosztow, to utwierdza mnie w przekonaniu ze pracownia przylozyla sie do kosztorysow (rozumiem, ze excel zliczyl tez dachowke?). Swego czasu dostalem od pracowni plan ramowy kosztorysu budowy chyba "z charakterem" i wydawalo mi sie, ze zakladali plyte fundamentowa zbrojona i lana pod calosc budynku. W kazdym razie dziekuje Ci za odpowiedz i jak bedziesz mial wiecej zdjec, to wrzucaj. Ja jesli dobrze pojdzie, to budowe zaczne na jesien przyszlego roku. Mam jeszcze pytanie... skad zamawiales pompe ciepla? pozdrawiam.
  14. Czy ktos z forumowiczow rozwazal calkowite podpiwniczenie doskonalego lub z charakterem? Jaki jest orientacyjny koszt tej przyjemnosci w stanie surowym? basil Czy mozesz napisac cos o rzeczywistych kosztach budowy? Widze, ze zrezygnowales z cegly ceramicznej oraz nie wylewales plyty fundamentowej... jak kosztowo wygladasz na stan aktualny?
×
×
  • Dodaj nową pozycję...