Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

pawel_ok

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    7
  • Rejestracja

Converted

  • Tytuł
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania

pawel_ok's Achievements

WITAJ, czytaj i pytaj... :)

WITAJ, czytaj i pytaj... :) (1/9)

10

Reputacja

  1. Czyli na taką kopnstrukcję jak arcobaleno trzeba mieć "papier" ?
  2. Na ścienie mam płytę kartonowo-gipsową, a musze poprowadzić kabel elektryczny jakieś 2 m wzdłuż tej ściany. Płyta jest już zamocowana więć pod płytę nie da rady. Zastanawiam nad zrobieniem "rowka" jakieś 5 mm głębokości następnie połozyć kabel i zagipsować to... a na całą scinę i tak idzie farba. Dobrze tak będzie czy jakoś inaczej zrbobić?
  3. Odnośnie wymiarów to: ile mm należy "zrobić" mniejszy front (dzwiczki) od wymiaru całego mebla? jak to to ma się do mebil z jednymi dzwiczkami i z podwójnymi (np szafka pod zlewozmywak)?
  4. To coś namieszali w tej odpowiedzi, ponieważ biotop to odwzorowanie jakiegoś danego środowiska najbardziej popularne są: Malawi, Tanganika, Czarne Wody (BW), natomiast akwarium holenderskie to nie biotop, to zbiornik z kompozycją roślinną a jak np: z podmianą wody, w czyjych obowiązkach?? sump - filtr otwarty można coś więcej o nawozach, tzn polecali Ci nawozy jakiejś kąkretnej firmy? mówili coś o: dawkowaniu nawozów, rodzaju podłoża jakie planują zastosować, wyposażeniu technicznym zbiornika? Prawidłowo założony baniak (akwarium) nie wymaga wcale dużo pracy, dla niektórych moczenie łapek to wręcz przyjemność.... Możesz napisac jeszcze jakiej wielkości planujesz to akwarium?
  5. Wiadomo na początku stresujące dla rybek jest takie usytowanie zbiornika, ale po pewnym czsie się przyzwyczajają (jak każde zwirzę) i na widok człowieka podpływają do szyby - sprawdzone (w swoim zbiorniku) Przy takim usytuowaniu zbiornika problemem jest stworzenie odpowiedniej kompozycji (rozmawiamy cały czas o zbiorniku roślinnym) bo posadzenie jakiś roślinek bez odpowiedniego rozplanowania może przynieś efek odwrotny niż ozdoba salonu... Jeżeli chodzi o podmianę wody to najpierw trzeba określić wielkość zbionika, bo inaczej jest to przy 25 litach a inaczej przy 450 l. przy dużym zbiorniku to psiałem wyżej. Wtedy nawet jednej kropelki nie będzie na podłodze. Dostęp jest, może być być nawet z każdej strony to zależy od konstrucji. na dole w szawce są z którejś strony/ stron dzwiczki i mamy dostęp do sprzętu technicznego typy filtry. A góra jest też obudowana płytami zamocowanymi na zawiasach / uchwytach które można otworzyć / zdjąć - mamay dostęp do wnętrza zbiornika i oświetlenia. Najpierw trzeba odopwiedzieć sobie na 3 pytania: 1. Jaki rodzaj zbiornika chce się posiadać? 2. Jakiej wielkości? 3. Najważniejsze: ile funduszy na niego chce/ ma się przezanczyć? dopiero wtedy można coś planować.
  6. Katarzyno sprecyzuj jaki rodzaj zbiornka słodkowodnego planujesz. Czy ma być to ogólny, czy jakiś biotop: Malawi, Tanganika, BW, a może roślinne?? Wśród roślinnych możemy wyróżnić: zbiorniki holenderskie, albo w stylu nature (który zdobywa coraz więcej sympatyków) Tak więc wybór jest duży a na który Ty się zdecydujesz.... Odnoście stronek związanych z akwarystyką roślinną (polecam): http://www.roslinyakwariowe.pl http://holenderskie.pl/ http://www.naacademy.pl/ http://www.aqua-art.eu/polski/index.php Szczególnie dużo się dowiesz z działu forum na w/w stronkach Co do bezobsługowego da radę, w skrócie: automatyczna podmiana wody oparta zegarach "programatorach" i elektozaworach, filtr - sump czyszczenie raz na rok , nawożenie roślin oparte na dozownikach precyzyjnych, oświetlenie też na wyłącznikach czasowych, poziom pH i nawożenie CO2 sterowane za pomocą np Lajon'a..... wszysto da się zautomatyzować tylko te koszy. Pozostaje tylko przyjemność: przycinanie roślinek i karmienie rybek Niektóre firmy zakładają zbiorniki z "pełną autamatyką" (patrz linki) Wiadomo ładny zbiorniczek jest ozdobą salonu http://www.blueaquarium.org/wp-content/uploads/2007/dec/Amano_personal_tank/Amano_personal_tank_1.jpg
  7. Sytuacja przedstawia się następująco: pokój na poddaszu, wszystkie ściany i skosy wykończone płytą kartonowo gipsową, na tym tapeta, której czasy świetności już minęły . Planuję zerwać tapetę, wyrównać powierzchnię płyt i pomalować to na jakiś kolor (jeszcze nie określony;)) . Potrzebuję pomocy: co zrobić po zerwaniu tapety, czym i w jaki sposób te ściany i skosy wyrównać (pozostałości klej, widoczne łączenia płyt), czym je zagruntować przed malowaniem?? Najlepsza do wyrównania była by gładź (lub coś podobnego) w sumie jest tego około 65 m kw. Jak najlepiej wykonać to we własnym zakresie?? Co doradzicie??
×
×
  • Dodaj nową pozycję...