Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

McR

Users Awaiting Email Confirmation
  • Liczba zawartości

    48
  • Rejestracja

2 obserwujących

Informacje osobiste

  • Mój klub zainteresowań
    Budowa - wymiana doświadczeń

Dane osobowe

  • Miejscowość
    Okolice Konina

McR's Achievements

 SYMPATYK FORUM (min. 10)

SYMPATYK FORUM (min. 10) (2/9)

10

Reputacja

  1. Wszystko jest do zrobienia,pytanie tylko- czy warto?W nowobudowanym domu rurki od odkurzacza kładzie się już na chudziaku,przed instalacją podłogówki,wylewkami itd.W użytkowanym domu trzeba chyba pruć ściany i to wcale niemało.Rurki mają średnicę 5-6cm.Czyli w wielkim skrócie remont,ponowne malowanie .Zawieszenie odkurzacza nie jest wielkim technicznym problemem.Doprowadzenie rurek ssawnych bez niepotrzebnych wywijasów,zakrętów itd.,to jest wyzwanie.
  2. Pokrycie Przemyślanego dachówką trzeba przewidzieć już na etapie fundamentów.Wg projektu domek ma być przykryty blachodachówką,stąd ławy fundamentowe 40 cm o ile dobrze pamiętam,więźba również przygotowana pod blachę.Dla dachówki niestety potrzebne są już potężniejsze ławy fundamentowe(chyba 60 centoli),o konstrukcji dachu nie wspomnę.W końcu jest różnica położyć na całości 3 tony blachy a 30 ton dachówki
  3. Szpachlowane było 3-krotnie masą szpachlową Knauf Uniflott.Z ulotki wyczytałem-masa przeznaczona do spoinowania min. płyt gipsowych bez zastosowania siatki zbrojącej co u mnie miało akurat miejsce.
  4. Jeśli ktoś chce uniknąć wszelakich pęknięć i wkurzających oko rys na suficie,radzę ciut więcej dołożyć na tym etapie i przykleić specjalny papier(nie znam fachowej nazwy firmy) na całej powierzchni sufitu.W tej chwili robię to u siebie,tzn.może nie osobiście.Sufity podwiesiłem sam a wykończeniem zajął się mój znajomy,który na codzień "robi"wykończeniówkę w Niemczech .I to on polecił mi wykończenie sufitu tą metodą.Przypomina to trochę tapetowanie,jednak specjalnym klejem klejony jest gładki papier(bardzo trudno go rozerwać)a nie tapeta.Sufit wychodzi idealnie gładki,po pomalowaniu nie ma śladu łączeń pasów papieru itp.Papier nie wymaga gruntowania,wystarczy dobra farba i gotowe.Mega efekt i mega rogal od ucha do ucha.Szczerze polecam.
  5. Te szufelki,pomijając już opinie fachowców są tak potrzebne jak nie wiem co.Ani kurz,ani wszelkie inne zabrudzenia same tam nie wejdą.Innymi słowy trzeba latać po domu ze szczotką i podmiatać,obojętnie czy to w kuchni,czy to w wiatrołapie,korytarzu itd.Trochę mija się to z celem.Ja tam nie mam ani jednej.
  6. Radziej3city,najpierw pozdrówka w Nowym Roku.Dawno Cię tu nie było. Pobudowałeś,zamieszkałeś to teraz forum masz w d...dużym poszanowaniu. Hmm...co do więźby.Czy będzie to prefabrykowana,czy tradycyjna taka ,jak w moim przypadku nie ma się co łudzić.Do wykorzystania tak naprawdę pozostaje jedynie powierzchnia stryszku nad salonem.Reszta pod skosami dachu nadaje się do pełzania i tak naprawdę tylko w razie "w"można cokolwiek upychnąć w tych kątach.Rzeczy typu choinka,ozdoby ok.Ten stryszek jednak nie zastąpi pojemnej np.piwnicy i z tym trzeba się niestety liczyć. Co do odkurzacza centralnego? Po raz n-ty powtarzam,każdy buduje dom dla siebie i nic mi do tego ale.. hetman8,jak wyobrażasz sobie ogarnięcie całego domu mając do dyspozycji tylko dwa gniazda(celowo pomijam szufelki,ponieważ wg większości monterów jest to tylko "pic na wodę")U siebie mam pięć gniazd i cały czas zastanawiam się,czy aby to nie za mało.Polecana długość węża odkurzacza-6m.Dostępne są również wersje 9-cio metrowe,ale czy to aż tak wygodne?Nim przyjdą posadzki,można trochę samemu poeksperymentować.Najprościej wziąść jest kawałek sznurka o określonej,stałej długości i samemu wyznaczyć miejsca położenia gniazd.Na tym etapie sytuacja o tyle komfortowa,że można wyłożyć kasę na samo położenie rurek i gniazd a jednostkę centralną dokupić i zamontować tuż przed zamieszkaniem.
  7. Gdzieś tam znalezione: "Niby wszystko w porządku – woda, płynąc przez grzejniki, wstępnie się ochłodzi i będzie odpowiednia dla podłogówki. To jednak tylko pozory. Wyobraźmy sobie, że mocniej przygrzewa słońce i robi się na tyle ciepło, że zawory termostatyczne przy grzejnikach się przymykają. Tyle że oznacza to równocześnie spadek przepływu przez „podłogówkę” na dole, a tam wcale nie jest jeszcze wystarczająco ciepło! Łączenie ogrzewania podłogowego z grzejnikowym praktycznie zawsze wymaga zastosowania mieszaczy. Nie jest to też proste, a zaawansowane układy z w pełni niezależnym sterowaniem obiegami grzejnikowymi i podłogowymi są na tyle drogie, że automatyka kosztuje nawet drugie tyle co kocioł." "Ogrzewanie podłogowe jest właśnie polecane dla osób uczulonych na kurz, bo ruch powietrza jest ograniczony, a kurz nie jest przypiekany na mocno rozgrzanych elementach (inaczej niż w wysokotemperaturowym grzejniku). Ponadto decydując się na ogrzewanie podłogowe, rezygnujemy z puszystych dywanów i wykładzin, będących siedliskami kurzu." Ja u siebie mam założone 100% podłogówki +trzy grzejniki dodatkowo (drabinkowe w łazience i pralni,zwykły w garażu).Mam możliwośc pełnej,płynnej regulacji temperatury dla każdego pomieszczenia oddzielnie dzięki zastosowaniu elektrozaworów,elektroniki firmy Salus.Trochę to kosztowało,ale super sprawa.Co prawda jeszcze nie mieszkam,ale układ sprawdzony w poprzednią zimę i spisuje się znakomicie.Polecam szczerze wszystkim chcącym mieć porządne podłogowe.
  8. Wojt@s,po Waszej wizycie,wczoraj byłem na wstepnej rozmowie u gościa od wentylacji,rekuperatorów itd.Klamka zapadła,co prawda dopiero w styczniu (brak wolnych terminów) ale ruszam z instalacją wenylacji mechanicznej,rekuperatorem i o ile pogoda pozwoli z gruntowym wymiennikiem ciepła.Tak,jak mówiłem-600 zł od anemostatu(w cenie tej projekt, rozprowadzenie na strychu stalowymi rurami spiro bez ocieplenia)+zakup samej centrali reku extra.GWC to następne 5-7 patoli komplet na komponentach Rehau,nie jakieś tam zwykłe rury kanalizacyjne itp. Pozdrowienia dla żonki i mojego kumpla Kubusia
×
×
  • Dodaj nową pozycję...