Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

strusp

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    411
  • Rejestracja

  • Wygrane w rankingu

    1

Ostatnia wygrana strusp w dniu 26 Stycznia 2020

Użytkownicy przyznają strusp punkty reputacji!

O strusp

  • Urodziny 22.03.1978

Informacje osobiste

  • Mój klub zainteresowań
    Budowa - wymiana doświadczeń
  • imię i nazwisko
    Jacek Tomaszowski

strusp's Achievements

STAŁY BYWALEC (min. 300)

STAŁY BYWALEC (min. 300) (4/9)

30

Reputacja

  1. Jak masz v-fugę, to się nie przejmuj kierunkiem paneli
  2. Na pewno brak porządnej izolacji cieplnej i wilgotnościowej między futryną a murem. Temperatura wnęki staje się tak niska, że następuje wykroplenie wilgoci(punkt rosy). Trzeba wietrzyć i grzać. Być może bez ponownego, lepszego montażu okna się nie obędzie
  3. Ja tak mam:grzejniki i bufor temperatura zasilania ok 45st - po prostu mała część energii z bufora musi zostać. Ale i tak musiałaby zostać, bo mam wężownicę CWU w buforze i nie schodzę poniżej 45st u góry bufora, by była ciepła woda.
  4. Jak zrobisz naprawdę porządną termomodernizację ( tak na WT 2021) to: 1) kupisz tańszą, bo mniejszą PC 2) będziesz potrzebował niższej temperatury CO i prawdopodobnie PC-PW wydoli. Wszyzstko można przeliczyć
  5. Po pierwsze brakuje danych jaką moc potrzeba do twojej kostki. Można by szacować przy podanej powierzchni, ale tego brak. Rozwiązań rozsądych masz parę: 1) kocioł kondensacyjny gazowy 2)kocioł zgazowujący na drewno+ bufory ciepła( masz niską piwnicę, to trzeba parę złożyć). Bufor z wężownicą do cwu. 3)grzałki + mała PC powietrze woda+bufory ciepła. Bufor z wężownicą do cwu. 4) przeróbka klimatyzatora na PC jak masz zdolności+zasobnik cwu . Opcjonalnie bufor. 5) PC powietrze/woda +zasobnik cw Jak będziesz znał potrzebną moc, to sobie policzysz który wariant jest optymalny cenowo w perpektywnie 10 lat(instalacja+ koszty roczne paliwa/prądu)
  6. bt9: Perlit osiada do 10% z sypania luzem. Z ubijaniem ostrożnie, bo to są szklane kulki! Soel86" pod skosem w legar dajesz wkręt, do klina, by ten się nie przesunął.
  7. Nie gadaj, że nie ma opcji. Brak opcji jak nie twoje urządzenie i nie wolno ci go ruszać. Spuść glikol, dodaj grupę pompową w kotłowni, pociągnij rurki, napełnij i hula! Abo to zleć, jak nie potrafisz.
  8. Są złaczki i są nasuwki. Potrzebna ci jest złączka -ma taki ogranicznik, że rura nie przesunie się dalej niż do połowy. Nie komplikuj sprawy
  9. Tak, będzie szczelne. Lut srebrny jest najlepszy, ale mosiężny też da radę Jakbyś dobrze przyjął, co tu pisano, to nie spawałbyś trojników Tig-iem..
  10. Jak legary są odpowiedniej wysokości, to nawet przy pofałdowanym stropie da się to łatwo wypoziomować podłoże( kliny, mocowanie do podłoża kątownikami +pianka / wkręty na ustalenie położenia klinów. Potem zasypać perlitem albo układać wełnę
  11. Najlepszym środkiem dzwiękochłonnym z izolacji jest perlit, potem twarda skalna wełna. Inne środki dźwiekochłonne to masywność( gęstość) przegród.
  12. Najlepszą opcją byłoby wstawienie tego zbiornika z solarów w miejsce bojlera. Z reguły takie zbiorniki mają wężownicę do podłączenia kotła. Trzeba tylko i aż doprowadzić rury do solarów z kotłowni na miejsce, gdzie teraz są. Dodać/ wymienić glikol.
  13. Płyty przepuszczają ciepło, tylko nieco wolniej. Jak się podłoga zagrzeje, to płyty i panele teź. Opór cieplny tegoż to ok 0,079 [m2K/W]- odpowiada ok 2,5mm styropianu. Sam sobie odpowiedz, czy to dużo ...
  14. strusp

    Ocieplenie podłogi pod panel

    Ocieplenie jakiej płyty jest znikome? Jakie masz ogrzewanie? Panele będą cieplejsze w odczuciu niż płytki. 6mm izolacji to tyle co nic.
  15. Najpierw sprawdź jak się ma izolacja pozioma ścian. Od tego trzeba zacząć. Grzyba trzeba skuć albo wypalić.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...